resim
Sérgio Miguel Relvas de Oliveira
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez Orta Saha
Yaş:31
Boy:1.81
Uyruk:Portekiz
 • 3099
  'sergio, seni hiç dinlemedim ama bence haksizsin' diye seslenmek istediğim topçumuz.

  oyunculurla iletişimi iyi, kompleksiz, takımın menfaatini herşeyin önünde tutan bir hoca okan buruk. kesin sen haksizsin amk!

  yine de oynamak istemesini, bunu dert etmesini suçunu hafifletici neden olarak görüp takıma dönmesini isterim. en azından magripli nankör gibi davranmıyor.
 • 3100
  yeterli süreyi almadığı ve aldığı bu süre ile form tutamayacağı için tepki gösterip kadro dışı kaldığı söylenen futbolcumuz.

  olayın iç yüzünü bilmiyoruz. yaptığı hareket saygısızlık boyutuna ulaşmış ki okan hocam bir uyarı vermiş, tolere edilebilir bir yanı varsa okan hocam pire için yorgan yakmaz takıma geri kabul eder zaten, takıma dahil edilmiyorsa da affı olmayan boyutta bir hareket yapmıştır.

  şu anlık kadro dışı kalmasına yorumum ise sahada oynayıp mücadele etmek isteyen futbolcudan zarar gelmez, tepkisi iyi niyetli temellerle verilmiş bir tepki anladığımız kadarıyla, sadece takım içi otoriteyi bozacak bir boyuta ulaşmış veya bu şekilde anlaşılmaması adına mesaj verilmiş kendisine. patrondan özür dileyip muhtelemelen takıma geri döner.
 • 3101
  ben sergio'yu seviyorum. porta'dan roma'ya, roma'dan bize gelmesinin sebebi futbol oynamak, yan gelip yatmak istememesinden kaynaklanıyor. ilk sezonda takıma olan bağlılığı da hoşuma gitmişti. önümüzde ziyech gibi bir örnek varken, takım arkadaşlarına ve mesleğine ihanet eden bir tavırda olduğunu hiç görmedim.

  okan hoca'ya yaptığı söylenen saygısızlık da oyunda kalmak için gösterdiği bir reaksiyondan kaynaklansa da teknik direktörüne böyle bir saygısızlık yapamazsın sonuçta. ben sergio'nun kötü niyetli biri olduğunu düşünmüyorum. derbi maçında bile takımla alakalı olumlu paylaşım yapmaktan geri durmadı. umarım özür diler ve en kötü ihtimalle bir yedek olarak bu sezonu tamamlar. ve sezon sonunda da o maaş yüküyle birlikte arabistan'a yollanır.*
 • 3102
  ilk on bir oynamak isteyen, forma almak isteyen ama formayı hak edecek fiziksel durumda olmayan futbolcu. oyun zekasında ve ayak kalitesinde bir problem yok, ama zaten sakatlığından önce dahi çok atletik bir oyuncu değilken sakatlıktan sonra bütün ikili mücadelelerde ezilir hale geldi. durum buyken kendisi teknik direktör olsa o da kendisini yedek bırakırdı.
 • 3103
  öncelikle şunu söyleyeyim ki bence takıma karşı bir aidiyeti var. takım içinde de sevilen bir adam. kazanmayı, oynamayı da dert ediyor bence. aslında gomis gibi. o da geçen sene oynamayı dert ettiği için problem yaratmıştı. dolayısıyla hemen öcü muamelesi yapmaya gerek yok sergio'ya. futbol takımında bunlar olur. sahada olmakla ilgili derdi varmış, bunun için tepki göstermiş anladığımız kadarıyla. okan buruk bu işi idare edecektir. sergio'nun tepkisi ne boyuttaydı, ciddi saygısızlık boyutuna vardı mı vs buna göre bir karar alınacaktır.

  öte yandan gösterdiği tepkide haksız. mevcut durumu hiç iyi değil. zaten açıkçası deprem sonrası performansı çok çok kötüydü. veteran futbolcu gibi takılıyordu, üstüne bir de çok komik bir sakatlık yaşadı. zaten yaşadığı sakatlık da ayrı skandal. ne yaptın abi amatör badici gibi benchte göğüs bırakmak nedir? sırf bunun için bile galatasaray'ın bazı yaptırım hakları olmalı. omar muhabbetinde olduğu gibi. böyle saçmalık mı olur?

  sergio'dan çok umudum yok açıkçası. zaten sakatlık öncesi de aldığı süre ciddi azalmıştı. okan hocanın da çok umudu olduğunu sanmıyorum. gelecek sene planlamasında yer aldığını da sanmıyorum. şimdilik bu olayı idare etmeliyiz. sonrasında da yapabiliyorsak sene sonu vedalaşmalıyız güzel bir şekilde zira kontratı da büyük sıkıntı.
 • 3104
  böyle dönemleri her futbolcu yaşayabilir. sergio geçtiğimiz yıl takıma iyi katkılar yapmıştı. oyun aklı ve sakinliği ile öne çıkan bir oyuncu. ancak ağır bir sakatlık geçirdi ve zaten zayıf olan fiziği daha da geriye gitti. keşke böyle bir çıkış yapmak yerine okan hoca'ya güvenip yavaşça rotasyona dahil olsaydı. ancak hocamız olayın içinde olduğu için içim rahat. kendisi en doğru kararı verecektir. böyle durumlarda hiçbir oyuncumuzu daha fazla yıpratıcı ve değerini düşürücü davranışlarda bulunmamamız gerektiğini düşünüyorum. hocamızın da dediği gibi kenetlenin başka galatasaray yok...
 • 3106
  elendiğimiz karagümrük kupa maçının devre arasında oyundan alınmıştı. maçtan sonra soyunma odasında okan hoca herkesi tek tek elini sıkarak tebrik ederken bu beyefendi hocanın elini sıkmamış ve kısa bir sözlü tartışma yaşanmış. hoca da sonrasındaki hiçbir antrenmana ve 3 mart 2024 beşiktaş galatasaray maçı kadrosuna almamış.

  22-23'te performansı sezon sonuna doğru ciddi düşmesine rağmen sinerjiyi yüksek tutan sevilen bir oyuncu diye düşünüyordum ama hocaya saygısızlık yaparsan biz de seni çizeriz.

  okan buruk > takımdaki her oyuncu.
App Store'dan indirin Google Play'den alın