• 40
    yeni formatla birlikte bir türk takımının çeyrek final yapması çok zorlaşan organizasyon. zaten 2012-2013 gs ve 2007-2008 fb’si bunu başarabilmişti en son, artık o da zorlaştı.

    eski formatta 6 grup maçından sonra kendini ilk 2’ye atan iyi bir kurayla son 8 yapma hakkına sahipti. biz en makul rakip olan schalke ile, fb ise yine en makul rakip sevilla ile eşleşti ve turlayıp çeyrek final yapıldı.

    şimdiki formatta 2 tane fazladan maç yapılıyor. totalde 36 takım arasından puanlama olarak ilk 24’e katılanlar-ilk 8 hariç- play off maçı oynuyor. play off’u geçen, ilk 8’den gelen biriyle son 16 maçı oynuyor. onu da geçen çeyrek final yapıyor. ölme eşeğim ölme.

    çeyrek finale kalmak için eski formatta 6 grup maçı + bal kurası yetebiliyor iken;

    yeni formatta 8 grup maçı + güçlü takıma karşı 2 maçlı eleminasyon + baba takıma karşı 2 maçlı eleminasyonu geçmek gerekiyor. tamamen fasa fiso takımları engellemek için yapmışlar. türk takımlarını geçtim, porto’nun falan bile kazara çeyrek final yapmasını istemiyorlar. çimenler ezilirken daha büyük filler depişmeye devam etsin organizasyonu olmuş tamamıyla.
App Store'dan indirin Google Play'den alın