• 301
  (bkz: ne dediler/#3862972)

  --- alıntı ---

  "hakem raporunda yer almayan hususlar kesin net delillerle aksi ortaya konulmazsa futbol disiplin talimatı 76. maddesi uyarınca bir disiplin talimatı söz konusu olamaz!"

  "futbol disiplin talimatı 76. maddesi: müsabaka görevlileri raporlarında bulunan hususlar aksi ispat edilmedikçe doğru kabul edilir. burada da müsabaka görevlilerinin verdiği raporlar arasında çelişki varsa ve somut olay maddi gerçeği yansıtmıyorsa bu durumda oyun alanındaki fiiller bakaimından hakem raporu, oyun alanı dışındaki fiiller bakımından ise temsilci raporu esas alanır.

  76. madde çok önemlidir. kural olarak aksi ispat edilmediği sürece resmi raporlar gerçek kabul edilir. oyun alanı içerisinde ihlal iddiası söz konusu olduğu için hakem raporunda bunun yazılması gerekir. anılan müsabakanın hakem raporunda ıcardi bakımından sevke konu olan eylemle alakalı herhangi bir tespit yer almamaktadır. kesin delil mahiyetinde olan resmi raporların aksi her türlü şüphelerden uzak kesin net delillerle ortaya konulmalıdır. hakem raporunda yer almayan hususlar kesin net delillerle aksi ortaya konulmazsa futbol disiplin talimatı 76. maddesi uyarınca bir disiplin talimatı söz konusu olamaz." (taktik mania)

  (bkz: 23 şubat 2024 mauro icardi'nin pfdk'ya sevk edilmesi)

  --- alıntı ---

  iyi hoş güzel söylüyorsunuz da bu ülkenin en tepesindeki adam anayasa mahkemesini tanımıyorum dedi siz ne anlatıyorsunuz hala hak hukuk diye demezler mi adama?
App Store'dan indirin Google Play'den alın