• 206
  camiaya hakim, uzun süredir beraber çalışan, bu göreve hazırlanan, proje ve çözümler sunan bir ekibin lideri, muhtemel başkan adayımız. listesi ahbap-çavuş-eş-dost-devre ilişkileri ile hazırlanmamıştır, kendisi de tepeden inme bir şekilde bu listenin başkan adayı olmamıştır. zannedildiği gibi statükonun desteklediği bir ekip de değillerdir. seçildikleri takdirde hocaya* sportif a.ş.'de görev verecekler, yetki alanını genişletecekler, alınacak kararlarda söz hakkı vereceklerdir. seçildikleri takdirde bir tek adam rejimi olmayacaktır, bir ortak aklın kararları uygulanacaktır.

  https://twitter.com/...672748472827904?s=20

  https://twitter.com/...673693046919169?s=20
 • 210
  twitter'da ara ara bu adamin demeclerini goruyorum. eskiden cocuklara trafik kurallarini ogretmek icin trt'de dogru ahmet ve bay yanlis diye iki tipleme vardi. bay yanlis ne kadar abuk sabuk sacma sapan hareket varsa yapar, dogru ahmet de onu duzeltirdi. aha bu adamin tweet'lerinin hepsi direk bay yanlis. adam transfer konusunda, altyapi konusunda vs ne mevzu varsa attigi tweet'lerin hepsi tam olmasi gerekenin 180 derece aksi istikamette. bir tane bile adam hakli be diyeceginiz turden bir aciklamasi yok. birakin bu adamin bize baskan olmasini, football manager'da galatasaray'i alsa ertesi sene ikinci ligden dusmemeye oynatir takimi.
 • 212
  kendisi nasıl bu kadar eleştiriliyor bilmiyorum.
  neye göre yetersiz olacağı söyleniyor, lütfen bilenler bizi aydınlatsın.
  mesela şöyle diyenler var: bu kadar fabrikatör, iş adamı varken kala kala ozan korkut'a mı kalmış galatasaray başkanlığı...
  sanki 60'lar yeşilçam sinemasındayız...
  kulüp yönetmenin zengin iş adamı olmakla ne ilgisi var?
  kulübü satın mı alıyor başkan olanlar?
  alp yalman cebinden bir kuruş vermedi ancak, kulübü ekonomik olarak harika yönetti başarılar da kazandı.
  ünal aysal türkiye'nin en zenginlerinden biri olarak geldi.
  önemli de başarılar yakaladı ancak, o da cebinden bir kuruş vermedi.
  dursun özbek cebinden çok para koydu da ne oldu? galatasaray'ı şahsına borçlandırdı. gidip feghouli'ye 4.5, belhanda'ya 3.5 milyon euro maaş verdi. galatasaray'ı batırma noktasına getirdi.
  mustafa cengiz ekibi şu ana dek ekonomik olarak çok iyi bir yönetim gösteriyor. cengiz'de cebinden yapmıyor bunu.

  ozan korkut'un nesi kötü, nesi yetersiz şahsi serveti dışında bize somut bir örnek verebilecek var mı?
  bu adam galatasaray'da basketbol oynamış, amerika'nın en iyi üniversitelerinden biri olan massachusetts'de ekonomi okumuş, üzerine de işletme yüksek lisansı yapmış. 2018'deki yk listesinde de gayet üst seviye bilgi birikimi ve tecrübesi olan adamlar vardı. konuşmalarını dinlediğimde aklı başında, gerçekçi ve çağdaş izahatlar vardı.

  henüz netleşmiş bir seçim ortamı yok. kendisi başkan adayı olur mu veya başka kimler aday olur belli değil ancak, kendisi ezbere eleştiriliyor.
 • 213
  galatasaray’a başkan olmaması gereken kişi..

  peki neden olmaması gerekiyor?

  1-) teminat verecek serveti yok.

  en az son 10 senedir 3 büyüklerin başkanı olan herkesin şahsi teminat gösterecek serveti oldu. ( çok kısa süre yalandan başkan olan ve hiç birşey yapamayan yarsuvat dışında) . bu teminat gösterilmez ise kulüpte hiçbir iş yapılamaz. türkiye gerçeği bu. biraz ad/san/şöhret yapmak için bu işlere giriyorsa altında kalır.

  2-)saygınlık yok

  kendinden yaşlı ve oturaklı insanların onun listesine girerek onu öne sürmesini , daha doğrusu kukla olmayı kabul etti. bir galatasaray başkan adayı bu kadar seçim oyununun/kulislerinin/oyunlarının içinde olmamalı. o mevki saygınlık ister.
  o kadar saygınlık yok ki , galatasaraylılar derneğine başkan adayı olsa şu an seçilemez. lise mezunları ezici çoğunlukla kendisine oy vermez.
  fatih terimi bu arkadaşı çiğner, çay-kahve getirttirir ancak.

  3-) hükümet ve federasyon ile ilişkileri yürütemez.

  zaten hali hazırda adamlar galatasaray’dan nefret ediyor, böyle snop görüntülü bir başkanı maymun ederler. ne yazık ki türkiye gerçeği bu.
  mustafa cengiz mülkiye mezunu , eski bir devlet memuru olarak bu yolu , yordamı biliyordu. albayrak ile bazı kapıları açabiliyordu. 200+ milyon euro borçlu, bein sports’dan hala gelir tahsil edemeyen, devlet bankasına ve maliyesine borçlu, gayrimenkullerle ilgili devletle bir sürü işi olan galatasaray kulübü devlete gönekten bağlı tıpkı diğer kulüpler gibi.isveçte yaşamıyoruz, türkiye realitesi bu.

  4-) futbol bilmiyor.

  kendisini tribünlerden, ali samiyen kapalısından, numaralısından tanıyan vs.. var mı bilmiyorum. twitterlerinden falan futbol bilgisinin yeterli olmadığı görülüyor. futbol bu kulübün ana branşı, bu saatten sonra başkan futbolu iyi kötü bilmeli.
  ünal aysan anlamazdı ama anlayanı çalıştırırdı. gerçi onlarda onun bazı hatalar yapmasına sebep oldular.

  5-) spor ekonomisi ve yönetimi bilmiyor.

  bu alanda galatasaray’da dürüst ve ehil çok az isim var.

  yılların kurdu ali dürüst,

  bu yönetimin mali başarısının mimarı ve gençliğinde futbol oynamışlığı olan mütevazi insan kaan kançal,

  ünal aysalın kulüpte eski finans yardımcısı ve fortuna sittard kulübünün sahibi/müdürü ışıtan gün.
  bu üç adamdan birisi adaylığını koysun, gözüm kapalı seçerim. gerisi boş laf.

  zaten ozan korkut’un öne sürülmesindeki ( gerçek bir başkan olmasından daha ziyade) olası sebepler: meydanı boş bırakmayıp oy bölmesi, son dakikada stratejik çekilmesi veya başka listeyle birleşmesi.
  oldu kazanırsa ya listesindeki bir ağabeyinin arka planda başkanlık yapması,
  veya mali olarak iyice batağa sokup belirlenmiş bir gruba satışı içindir.

  ne demiş ünlü düşünür ve filozof ismail türüt :-)

  plan yapmayın plan, tutmaz galatasaray genel kurulunda..
 • 214
  hasta fenerli bir holding sahibi işadamının yanında çalışan beyaz yakalı işçidir...

  çok sövülen abdurrahim albayrak bile kendi işine sahip bir patrondur , öyle yada böyle bir servis şebekesi kurmuştur. ozan korkut fenerli patronu kovsa pusulasız kalacak bir beyaz yakadır - buradaki renktaşlarımdan pek farkı yoktur - ah pardon liselidir ^^

  ekleme: renktaşlar başkası yanında çalışacak bir profesyonelin başkanlıkta nasıl kolayca sıkıştırılabileceğini unutuyor sanırım. burası türkiye - patronuna birkaç telefon gelir adamın elini kolunu bağlarlar. 2 dakika sürmez.

  ekleme2: bize tevfik fikret ruhu lazım, başkalarının tahakkumu altında olan birisi değil. özgür irade olmalıdır galatasaray başkanlarında ve son 60 - 70 senede başkanlarımız hep iş insanı ve özerkliğe sahip kendini başarmış insanlardı.

  başkasından maaş alan gs başkanı olursa önce bizim vicdanımız yaralanır çünkü o adam patronu karşısında el pençe duracaktır - resimler de çarşaf çarşaf medyaya düşecektir tabi ki.

  eğitimi filan hikâye - benim de northwestern , stanford vs okuyan arkadaşlarım var - %90'ı türkiye dışında başarılı oldu ve start up vs kuran ve dehşet yatırım alan park jockey den tut başka firmalara şirketleri olanlar var. hatta supplementler.com - park jockey'in kurucusunun kardeşidir. şimdi tr'de iş yaptığına tepkili olabilir abisini görünce o ayrı :)

  kafası zehir gibi olan cornell - harvard yapıp tr ye gelen ama gezi zamanı camı kırılarak içeri gaz kapsulu atılınca giden gerçekten saygı duyduğum insanlarda var.
  yani ozan korkut bizden 10 15 yaş büyük ama nefesi buraya yetmiş bir insandır. nefesi ve kapasitesi yetse abd'de kamyonla para kaldırır buraya üniversitelere misafir eğitmen olarak gelirdi.
  ondan diyorum ki olmaz. hatta yalan dünya - orçun için kullanılan tabiryle "cık olmamış , bu çocuk olmamış"

  ekleme 3: dayanamadım işte temsili benzetme videosu https://www.youtube.com/watch?v=DG0xRE9X8bo
 • 216
  sosyal medyada bir suru parali hesabi olan kisi. 2018 secim doneminde twitter hesabimda soyle yazmisim:

  "ozan korkut guzellemeleri yapan bir dunya twitter hesabi var. cogunlugu mayis ortasinda acilmis ve metin oktay gibi, hagi gibi taraftarin sempati duyacagi profil fotolari ve kullanici adlari secilmis"

  bir tanesi su mesela. secim zamani acilmis, secimden bir kac ay sonra deaktive olmus. yazdiklarindan ozan korkut trollu oldugu anlasilmis, bir kac kisi kendisine tepki gostermis.

  https://twitter.com/10metinruhuyla
 • 217
  adnan öztürk ve türevlerinin arkasına saklandığı isim. sorumluluk kabul etmemek ve kulübü arka plandan yönetmek için kullanabilecek bir fırsat. işler istenildiği gibi gitmezse ya da daha kötüsü galatasaray hortumlanmak istenecekse, işin içinden çıkmak için kullanılabilir. galatasaray'ı yönetebilecek kabiliyete ve deneyime sahip değil. para yönetimi konusunda da eksik çünkü kendisinin bir serveti yok. dünyanın hiçbir kulübünü servet sahibi olmayan bir başkan yönetemez. futbol artık endüstriyel bir iş alanı. başkan olacak ismin geçmişte mutlaka ekonomi yönetimi konusunda tecrübeli olması gerek. bunun yanında aktif ve kurt olmalı. ozan korkut'u daha çok, kargalar tarafından ağzından lokması çalınabilecek bir serçeye benzetiyorum. türkiye futbol ikliminde kendisiyle yola çıkmak korkutucu.
 • 218
  sırf mustafa cengiz'in karşısında aday olduğu için bu kadar eleştirildiğini düşündüğüm isim. o seçimde aday olmasa bu kadar tepki olmazdı kendisine. insanların kalıplarından kurtulması gerekiyor bana göre. herkes düşman herkes liseci herkes birilerinin adamı mantığı galatasaray'ı ileriye götürmez. kim aday olacaksa olsun projeleri değerlendirilsin. ön yargıyla insanlara yaklaşmamak lazım. adnan öztürk-adnan polat meselesinde de aynı şey oldu. adnan öztürk 2010 seçimlerinde adnan polat'ın karşısında aday olduğunda tepki gösterildi ama adnan polat'ın kötü yönetiminden sonra pişman olup keşke adnan öztürk'ü destekleseydim diyen kişiler de oldu. bu tarz olaylar anlık gelişiyor kişilere yönelik ön yargılar sevilen bir kişiye muhalefet edildiği zaman oluşuyor. istisnasız sevilen bir başkanın karşısına aday olan herkes aynı tavırlara aynı önyargılara maruz kalmıştır.
 • 219
  para var mı para? demek istediğim eski başkan adayı. ne itibarı ne gücü var da galatasaray başkanlığına gelecek anlamıyorum. çok demokratik bir ülke olsak hadi diyelim aday da olsun başkanda seçilsin. başkan seçildiği günün ertesi kim takar yalova kaymakamı kıvamına gelecek. iktidar ile ilişkisi olan hatrı sayılır serveti olan abdürrahim albayrak'ı sallamayan bir medya grubu ve tff varken ozan korkut'u kim takar? romantizm dolu hayallere karnımız yok. ülkede hakkın yenmesin istiyorsan ya çok güçlü olacaksın ya da güçlünün yanında olacaksın. bunun hangisi var bu zatta? üstüne üstük her iki cümlesinden birisi galasaray lisesi ve galatasaray lisesinden mezun olduğu. geçiniz.