• 70
  (bkz: ömer yalçınkaya/#1488537)

  gittiğinden beri yaşanan başarısızlıklardan da görüldüğü üzere sorun kendisi değildir.

  hoşgeldi, işi çok zor, başarılar dilerim.

  galatasaray erkek ve kadın takımlarının son yıllarda yaşadığı bütün avrupa çapında başarıların çoğunda kendisi yönetici idi.( kupalar) . hoşunuza gitsin gitmesin, sporda winner odaklıdır ve nasıl winner olunacağını bilir.

  1986-87 civarı, galatasaray lisesi dünya ikincisi olan basketbol takımda bizzat oyuncu idi. 17 yaşında galatasaray forması ve renkleri ile kürsüye çıkmaya başladı.

  galatasaray kulübünde basketbol oynadı. teknik kadroda yer aldı. aklımda doğru kaldıysa efes, darüşafaka dahil bazı basketbol kulüplerinde de idarecilik geçmişi vardır. ( yani konu liseli olması değil, liyakat sahibi olmasıdır).

  liseli olmayan ve bu ekibin hegomonyasını kıran rahmetli mustafa cengiz, bütün baskılara rağmen sonuna kadar ömer yalçınkaya’dan vazgeçmedi, direndi.
  koyu liseci hamamcıoğlu ise onun atanmasını bugün eleştiriyor. bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu…
  ortamlarda liseli diye atanıyor de, salla kim nerden bilecek?

  2 dil bilip yurt dışında okumuştur. galatasaray kulübü basketbol yönetimi için cv’si en kuvveti, liyakatli, yeterli kişidir. varsa başka aday, buyurun tanıtın, görelim.

  evet. geçmişte yanlışları olmuştur, bundan sonra daolacaktır. bunların bir kısmı da muhtemelen kendi kafasına yatmadığı haldebağlı olduğu yönetimlerin yap diye emrettiği , o yüzden yaptığı şeylerdir. galatasaraydan fahiş komisyon kovalayanları ve yeniçeri olmuş kangren noktalarını kesip atar. eyvallahı yoktur o konuda. ketun ve içine kapanık olduğu için bunların iç yüzünü, rezillikleri sosyal medyada bangır bangır anlatmaz, kendi reklamını yapmaz.

  dokunulmaz ve eleştirilmez değildir. üstünde büyük baskı vardır. yakın dünyası ve dostları hep galatasaraylı olduğu için , her yanlış karar ve başarısızlıkta çok ağır eleştirilir ve yıpratılır.

  yeter artık, bir rahat verin de işini yapsın.
 • 74
  zaten kötü giden şubeye seçim arifesinde muhtemelen fazla yatırım yapmamak için gel 5 ay idare et diyerek atanan isim.

  yan branşlarda ve diğer amatör branşlarda beklentisi olan arkadaşlar varsa bence olmasın. yönetimin tek odağı futbol şu anda. mayıs 2024'de seçim var. umarım sayın başkan bu sefer daha güçlü isimlerden oluşan bir listeyle gelir. listenin güçlü olmasının yanında şirketlere atanacak isimlerde de liyakat ön planda olmalı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın