resim
Oğuz Aydın
Takım:Fenerbahçe
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:23
Boy:1.83
Uyruk:Türkiye
 • 276
  başkanın bizzat yürüttüğü söylenen transferi bitirememişiz. bu rakamlara vazgeçmemiz doğru mu? doğru. ama haftalardır 'bizzat başkan yürütecek' diye kamuoyu oluşturulup olmayınca tabii ki karizma çizilir.

  --- alıntı ---
  https://x.com/.../1805348818533150902

  haluk yürekli: "galatasaray, oğuz aydın transferinden her an vazgeçebilir. okan hocaya bugün fikri soruldu, okan hoca yöneticilere 'maliyet bizi zorlarsa vazgeçebilisiniz' dedi. galatasaray bu transfer için 4 milyon euro üzerine çıkmama kararı aldı."
  --- alıntı ---
 • 277
  --- alıntı ---

  "galatasaray, oğuz aydın'dan her an vazgeçebilir. alanyaspor 15 gündür 6'da diretirken, galatasaray ise en fazla 4'e çıktı. bugün yapılan toplantıda bu durum okan hoca'ya anlatıldı ve okan hoca da maliyeti fazla olursa alınmayabilir raporu verdi. bu yüzden galatasaray kesin olarak 4'ten fazla vermeyecektir."

  haluk yürekli

  --- alıntı ---

  en doğrusunu yaparak beklemeye aldığımız oyuncu. fenerbahçe kongre üyesi başkanlarının konu galatasaray olurken ki açgözlülüğüne karşı en iyisini yaptık. olursa olur, olmazsa da fener'e 1 milyona gönderilir.
 • 279
  --- alıntı ---

  "galatasaray, oğuz aydın'dan her an vazgeçebilir. alanyaspor 15 gündür 6'da diretirken, galatasaray ise en fazla 4'e çıktı. bugün yapılan toplantıda bu durum okan hoca'ya anlatıldı ve okan hoca da maliyeti fazla olursa alınmayabilir raporu verdi. bu yüzden galatasaray kesin olarak 4'ten fazla vermeyecektir."

  --- alıntı ---

  erden timur ile ilgili konuşurken "transferin başında hep ben vardım" dersen sonra da oğuz konusunda "başkan bizzat kendi transferi yönetiyor" diye haberler çıkar ve oğuz'u alamazsan hebele hübele olur. zaten o paralara alınmaması isabet o başka konu. iki gün sonra türk futbolunun geleceği için fenerbahçe'ye bedava da verilebilir. bu da bambaşka konu.

  benim değinmek istediğim asıl konu; hala anadolu tüccarları ile iş tutuyor oluşumuz. senelerdir anlayamadık şu adamlarla pazarlık yapmamamız gerektiğini. ne diyelim yine deneyip yine yenilelim.
 • 280
  3m euro üstü verilir ise zarar ettirecek topçudur. kendisini asla galatasaray forması altında ilk 11 olarak hayal edemiyorum. leon goretzka çekemiyorsak scout transferlerine yönelmemiz lazım. zamanında trabzon’dan prime selçuk falan çekiyorduk ama değiyordu, şimdi bütün anadolu topçularını sanki bulunmaz hint kumaşı gibi önümüze sunuyorlar.
 • 281
  söylenenler doğruysa yakında büyük ihtimal fb, bir tık düşük ihtimal beşiktaş'a imza atabilir.
  fb'nin arayıp da bulamadığı fırsat gelmiş önüne kaçırır mı?
  kendisi için 4m. euronun bile çok olduğunu düşünüyorum.
  hayırdır yani 1 sezonu olan topçunun sırf türk diye 4m. ederi mi olacak?
  klasik anadolu takımı tokatçılığı dönüyor.
 • 282
  yabancı sınırının tek amacı küçük kulüpler böyle oyuncuları büyüklere daha rahat kaktırsın diyedir. alper potuk 7,25 milyon euro + daha 4 milyon euroluk bonservisinin taksidi ödenmemiş bienvenu, mehmet topuz 9+2 milyon euro, irfan can kahveci11 milyon euro vs...

  bize çok kaktıramadılar emre akbaba ve tarık çamdal dışında. ama bu demek değil ki vazgeçecekler. anladıkları dilden konuşmak lazım, okan buruk en doğrusunu yapmış.
 • 283
  yüksek maliyetle, hele bir de müzayede usulü bir alışverişte alan taraf olursak, maliyetin altında net şekilde ezilme ihtimali yüksek oyuncu. bu transferler maksimum barış alper yılmaz maliyeti ya da biraz daha üstü seviyesinde olmalıdır. anadolu takımlarında 4 milyon üstü edecek yerli bir futbolcu yok. oyuncuyu baskı altına alır ve sportif kariyerini olumsuz etkileyebilir bu fiyatlandırma. (bkz: bülent akın)
 • 287
  transferi konusunda kesinlikle taviz verilmemeli. istedikleri parayı onlara kimse vermez. beşiktaş o paralara çıkmaz. fb'nin elinde irfan ve cengiz var. bizim de dünya kadar kanat oyuncumuz var. yabanci sayısının ne olacağı belli değil. yönetim kangrene dönen sağ bek ve orta saha için delikli kuruşun hesabını yaparken, yine yemeğe tatlıyla başlama derdinde. önce sağ bek ve orta saha sorununu çözün.
 • 289
  avrupa liglerinde kendisi gibi 50 tane oyuncu var. kendisini yabancı muadillerinden değerli kılan tek şey yerli olup, bu hususta süper lig takımlarının mecburi bir kontenjan bulundurma mecburiyetlerinin olması.

  3 sene önce 6 gol 0 asistel oynamış, geçen sene 1 gol 1 asistle, bu sene ise 13 gol 7 asist. one season wonder olmadığı ne malum?

  2.5 milyon ve bir sonraki satıştan %40 satışa bitirilecek işi uzatmaya gerek yok. alanya beğenmiyorsa 1.5 ve bir sonraki satıştan % 60 verelim. madem topçusuna çok güveniyor. 2 sene sonra sözleşmesi bitiyor. oğuz'un sözleşme uzatmaya yanaşacağını sanmıyorum. biz almazsak fener de uğraşmaz. sonunda muhtemelen beşiktaş'a kalır.
 • 291
  avrupa'ya 3 milyon euro'ya satamayacakları futbolcu. bizden istedikleri 6-7 milyon euroların tek açıklaması da bence perde arkasında bekleyen koçsporlar. büyük koçspor'un elinde cengiz ve irfan olduğu için transfere doğrudan dahil olamıyor, yoksa çoktan salça olmuşlardı. küçük koçspor ise küçük olduğu için muhtemelen istenmiyor ama oyuncunun fiyatını yukarı çekmek için işin içindeler bence. bizden 7 isteyenler bizim transferden çekilmemizden sonra küçük koçspora 5-6 civarına oyuncuyu okutacaktır. oyuncu da biz çekildiğimiz için mecbur kalacaktır. bence hiç fiyat yükseltmeye gerek yok. teklifimiz bu diyip fazlasını istiyorlarsa "yallah koçlara" demek lazım.
 • 292
  alamayacağın adam için haber sızdırmayacaksın o zaman. bu işin böyle olacağını ben sezon içinde de biliyordum. bilmeyen var mı? galatasaray senelerdir ligde parlamış hangi futbolcuyu kulübünden alabilmiş? ben sonucu söyleyeyim, fenere gider. biz de bir kez daha avcumuzu yalarız. başarılarımız büyük ama kulübü yönetenler o kadar da büyük değil ya da kim olduğumuzun farkında değiller.
 • 294
  alanyasporlu oyuncu.

  oyuncunun kendisinden bağımsız (ki bence iyi, ancak 6 milyon vs etmez) ortadaki temel durum, bizim başkanın işe karışması.

  erden timur'u elimine ettikten sonra "zaten tüm operasyonun başında ben varım, önceden de böyleydi, şimdi de böyle" dedikten ve kalemşörlerine "oğuz aydın operasyonunu başkan yönetiyor" diye haberleri ilettikten sonra bu transferi yapamamak kendisine eksi yazar. oyuncu alınsa da alınmasa da.
 • 295
  açık alan oyuncusu. gelişir mi? okan hocanın elinde neden olmasın? ancak 4 milyon avro eğer ki diğer yapılacak orta saha ve bek transferleri için ayrılmış olan bütçeden verilecekse asla kabul edilemez.
  çok örneklerini gördük biz bunların. alper potuk, mehmet topuz, mert hakan yandaş, emre akbaba, tarık çamdal. tuzağa gelmeye gerek yok. 2 milyon avro verirsin beklersin. sonra gideceği yere kadar gider.
  fener'in alma lüksü yok. bjk ya da ts yaparsa yapar.
  fener'de kanat alternatifi var. irfan ve cengiz sağ kanat oyuncuları. hele ki cengiz sittin sene başka pozisyona evrilemez. sola koyarsa tadiç ne yapacak? adam papaz.
  bizim sağ kanat rotasyonumuz daha dar. ancak kendisini dar alan ve set hücumuna göre geliştirmesi şart.
  gelirse ekime gelmezse kime giderse gitsin.
  yarın öbür gün transfer çalımı çığırtkanlığı yapılmasın sonra.
 • 297
  kerem kafaca burayı bitirmiş okeye dönüyor, zaniolo hiç buralı olmamış, tete eli yüzü düzgün ilk teklifte gönderilecek, zaha'nın durumu belirsiz ingiltere'ye dönme ihtimali var. elinde ziyech, yunus, barış alper kaldı. ziyech desen iki habibiye tav olacak halde, yunus'un dahi durumu belirsiz. elinde kesin olarak kalabilecek tek barış alper kalıyor. hani olmaz ya 30+ veren bir çılgın çıksa karşına adamın kolunu koparırsın. noldu bizim muhteşem ü formasyonuna? bir anda en alternatifli bölgende baldırı çıplak kalabilirsin.

  transfer sezonu açılalı 2 gün olmuş. 1 kilo domates bile sabahtan akşama fiyat değişkenliği gösterirken, pekala alanyaspor en iyi oyuncusu için alabileceği en yüksek parayı isteyecektir. belli bir zamanla oyuncu gitmek isteyecek kulübün eli zayıflayacaktır. şu zaman kulübün elinin en güçlü olduğu zaman ve bunu dibine kadar değerlendirmek isteyeceklerdir. oyuncu beşiktaş ya da trabzon'u seçmek isteyecek kadar küçük düşüneceğini sanmıyorum. fener desen elinde irfan can ve daha yeni 15 milyonluk büyük yatırımı cengiz varken oraya oğuz'u eklemek isteyeceklerini sanmam, ama sırf bats'ın intikamı diye kafayı çizebilirler onlara belli olmaz. başkan her ne kadar fenerbahçeli olsa da türk sporuna katkı minvalinde oyuncusunu beleşe verecek kadar yahut, ultra rize şahsı kadar akılsız hareket edecek biri değil, oğuz'un çıkacağı seviye iddaa ediyorum kerem aktürkoğlu'nun yukarısında olacak iken, kerem çoktan pik noktasına vardı. belli bir ederi var iken onu elden çıkarıp yerini oğuz ile ikame etmek üste para bile bırakır iken, her iki kanatta kerem'den daha çok verim alacağımızdan şüphem yoktur.

  bayern münih, bu sebeple bayern münih ihtiyacı olsun olmasın rakiplerindeki en iyi oyuncuları alarak her sezon 1-0 önde başlar, bir anda wirtz bayern'de haberleri çıkarsa şaşırmayalım.

  oğuz'a gelince, ben geleceğine inanıyorum. 5 civarı bonservis ve kiralık bir genç ile bu iş çözülecek gibi görünüyor. oğuz'da günümüz futbol piyasasında bu meblağı edecek bir oyuncu. dinamizm ve kuvvet kısmı oldukça iyi atletizmi fena değil. nba'da atılan 3 lükler kadar değerli bir ekleme olacak.
 • 298
  burada kendisi için yapılan bir anadolu topçusuna 4-5 milyondan fazla verilmez yorumu tamamen ezberciliktir. geçmişe dönelim. daha geçen sezon başında bertuğ 5 milyona gitti. daha 18 yaşında sivasspor’dan yunus emre konak yine 5 milyon euro’ya gitti. ondan önce de başakşehirden ndayishimiye 13 milyona gitti. bu oyuncuyu biz isterken burada yazılanları hatırlayın yok anadolu’dan yabancı topçu alınır mıymış. daha ne olmasını bekliyorsunuz anadolu topçusunun. ya en basit 2 senedir şampiyon olan takımın bel kemiği kerem barış ve abdülkerim nereden geldi? mesela kerem alanyaspor da oynasaydı bu performansını vereceğini bilseydin 10 milyon euro verir miydin. valla ben gözü kapalı sayardım ellerine. oğuz için de verilecek paralar artık uçuk değil. biraz avrupa piyasasını takip edin ne futbolcular ne paralara transfer oluyor.

  bu arada bence oğuz 6-7 milyon euro civarına avrupa’ya transfer olacak. biz de kerem ve olası barış satışından sonra arkasından ağlayacağız ama bize müstahak maalesef.
 • 299
  transfer süreci feci şekilde irfancan kahveci'ye benzeyen topçu.

  neyse ki o zaman mustafa cengiz vardıda * tufaya düşmemiştik.

  ne dedi sayın cengiz "ben irfancanı almak istesem yazarım çekleri alırım hanginiz engel olacaksınız ama yapmam galatasarayın parasını çarçur edemem" söyledikleri bu minvaldeydi.

  şimdi soruyorum galatasaray istese oğuz aydın'ı alamaz mı yani ? şaka mısınız? ama şark kurnazı birileri zengin olacaksa oğuz aydın falan istemeyiz gerek yok.

  ne oldu irfan can 11 milyon euro'ya fenere gidince fener şampiyon falan mı oldu ?

  aklı başında bütün renktaşları aklıselime davet ediyorum.
 • 300
  alınamayan değil alınmayan oyuncu. istedikleri parayı verirsen alırsın. kulübün sana başka, başkasına başka fiyat çekiyorsa sorumlusu senin yönetimin mi?

  her oyuncu için çıkmayı düşüneceğimiz bir fiyat olmalı. pazarlıkla o seviyeye düşmüyorsa da o oyuncuyu almamalıyız. bu kadar basit bir konuyu büyütmenin manası yok. çalım dediğin şey iki kulübün de aynı paraları verdiği durumda olur. daha fazla para veren kulübün oyuncuyu alması çalım değildir.

  ayrıca hakkında transferi bitti diye haber girenlere yarın öbür gün başka transfer haberlerinde de inanılacak olması da yine yönetimin değil, bunlara inananların problemi. bu arkadaşların türk medyasının yalancılardan oluştuğunu anlamaları için kaç kez daha kandırılması gerekiyor merak ediyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın