• 48114
  “avrupa ligi’nden ve kupadan elenmemiz bizi mental olarak yormuştu. böyle zamanlarda birlikte ve beraberlik içine olmak, takım ruhunu ortaya koymak, taraftarımızla bir olabilmek çok önemliydi. taraftarımız 90 dakika hiç susmadı. içeride oynuyormuş gibi hissettik. sahaya da bir karakter koyduğumuzu düşünüyorum. bunun sonucunda zor bir deplasmandan güzel bir galibiyet aldık. bunun için tüm takım arkadaşlarımın emeğine sağlık.

  beklentilerimiz çok fazlaydı. hayallerimiz vardı. hayal kırıklığının vermiş olduğu moral bozukluğu vardı ama önümüzde çok önemli bir lig devam ediyor. şu an buna sarılmamız gerektiğini kendi içimizde konuştuk. dün akşam takım yemeğinde de birlikteliğimizi sahaya yansıtacağımızı konuşmuştuk. bugün gerçekten güzel bir gün oldu bizim için. daha farklı bir sonuçla da kazanabilirdik. pozisyonlar yakaladık. rakibimizin de pozisyonları var ama bence hak edilmiş bir galibiyet oldu.

  bu statta kazanamamıştık. sadece bu maçtan galibiyet almamız gerektiğini konuştuk ve sonunda güzel bir galibiyet aldık.

  o birlikteliği bozduk

  maçtan önce takım arkadaşlarımla konuşurken şunu söylemiştim. bu maçı kazanınca şampiyon olmayacağız. kaybedersek ya da berabere kalırsak da şampiyonluk elimizden gitmeyecek. lig daha uzun. 10 hafta var. ne olacağını bilmiyoruz. bugün bazı şeylerin çok daha kesinleştiğini, bazı üstünlüklerin bizde olduğunu saha içinde göstermiş olduk. sadece rakibimiz fenerbahçe ile yarıştığımızı düşünmüyorum. genel olarak bize karşı herkes birlik oluyor. bugün de o birlikteliğin biraz olsun bozduğumuzu düşünüyorum.”

  kerem aktürkoğlu
 • 48115
  “bu maça hazırlanmak çok zor. son 6 günde üçüncü maçımızdı. 10 günde ise dördüncü maçımızı oynadık. yorgun ve eksik bir galatasaray vardı. bence bütün oyuncularım kendi verebileceklerinin en fazlasını vermeye çalıştılar. bu maça çok odaklandılar. dün de akşam bir toplantı yaptık ve yemek yedik. orada birliğimizi ve inancımızı pekiştirdik. taraftara her zaman borcumuz var. burada çalışarak hak ettiğimiz şeylerin karşılığını vermek zorundayız. oyuncularım bunu bugün en iyi şekilde verdi. onlara teşekkür etmek istiyorum. iyi konsantre oldular. oyunun büyük bir bölümünü yönettik. 1-0’ı erken yakaladık. devamında gol atma şanslarımız olabilirdi. iyi sonlandırsak ikinci yarı da önemli pozisyonlar yakaladık.”

  gol yemeden kazanmak önemliydi

  “rakibimizin ikinci yarıda hamleleri oldu. hem dizilişi hem de oyuncu profili olarak daha ofansif bir çizgiye geçtiler. çok net pozisyonlar vermedik. doğru tercihlerle rakip kaleye gittik. doğru tercihler yapabilsek ikinci golü atıp maçı bitirebilirdik. gol yemeden kazanmak önemliydi. beşiktaş deplasmanı çok zor. muhteşem bir taraftarı var. bu atmosferde oynamak çok zor. benim oyuncularım bu tür atmosferde oynamayı daha çok seviyorlar. oyuncularıma ve buraya gelen, bizi destekleyen muhteşem galatasaray taraftarına da teşekkür etmek istiyorum. her zaman sesleri geldi. burada olduklarını bize hissettirdiler.”

  liderliği geri aldık

  “bütün maçlara kazanmak için çıkıyoruz. içeride de dışarıda da oyunumuzdan ödün vermiyoruz. takımım bazen iyi maçlara daha iyi hazırlanıyor. bazen de rakibimize göre oyun hızını ver kuvvetini zaman zaman azalttığı bölümler oluyor. hoca olarak hepsine en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyorum. oyun olarak bize karşı açık oynamaya çalışan takımlara karşı daha iyiyiz. bu statta galatasaray’ın ilk galibiyeti. hayırlı olsun diyelim. bundan sonra nicelerini istiyoruz. şampiyonluk yolunda kazanmamız gereken bir maçtı. liderliği geri aldık. yolumuza devam ediyoruz. önümüzde 10 maç var. bu 10 maçı kazanarak ligi en iyi şekilde bitirmek istiyoruz.”

  her maç zor olacak

  “her takım önemli. her oynadığımız maç çok zor olacak. bunu biliyoruz. oyuncularımla birlikte inanıp daha iyisini yapacağız. tek maç haftalarına düştük. bu bir avantaj. artık tek maça hazırlanacağız. 10 günde dört maç oynamıştık. şu anda tek maç haftasına geçtik. bir tek arada süper kupa var. daha iyi adapte olacağız, daha iyi dinleneceğiz ve daha iyi hazırlanacağız. kadromuz da tamamlandığında daha da başarılı olacağımıza inanıyorum.”

  galatasaray’ın başarısı için her şeyi yapmamız gerekiyor

  “bazı bölgelerde kısıtlıyız. sağ bekte özellikle. aurier inşallah en kısa zamanda dönerse o da bir opsiyon olacak. icardi bugün yüzde yüzüyle oynamadı. yine saha içinde takıma liderlik yaptı, oyun içinde kaldı. arkadaşlarına pozisyon hazırlamaya çalıştı. sahada olup mücadele vermeyi seçti. bu da benim için değerli. iyi bir takım olduğumuzda daha iyi şeyler yapabileceğimizi biliyoruz. burada da bütün oyunculara pay düşüyor. işimiz zor. büyük takımlarda kadro genişliği çok fazla. bazen egolar çok fazla olabiliyor. herkesi yönetmek bazen zor olabiliyor. burada en önemli şey galatasaray’ın başarısı. burada galatasaray’ın başarısı için her şey yapmamız gerekiyor. son haftalara girdik. her zaman daha fazlasını yapmalıyız.”

  okan buruk
App Store'dan indirin Google Play'den alın