resim
Mauro Emanuel Icardi Rivero
Takım:Galatasaray
Mevki:Santrfor
Yaş:31
Boy:1.81
Uyruk:Arjantin
 • 9742
  --- alıntı ---

  uğur karakullukçu:

  "çok net bir şekilde zaha ile ıcardi’nin anlaşamadığını söyleyebilirim. birbirlerinden çok hazzetmiyorlar. ıcardi, zaha’ya mesafeli."

  --- alıntı ---

  uğur karakullukçu 'ya itibar etmem ama bu konuda söyledikleri doğru gibi. icardi, çoğu zaman arkadaşlarının yanında yer alıyor, hataları olsa da destekliyor ama zaha'ya gelince farklı bir tavır sergiliyor. zaha, kapalı defansların üstüne boş şutlar atma peşindeyken, icardi'nin sabrının taştığını gördük bir kaç defa. kaç kere başını sağa sola salladı, ellerini boşluğa "napıyorsun" der gibi açtı ben sayamadım. anlayacağınız, durum uğur karakullukçu'nun dediği gibidir büyük ihtimalle.
 • 9743
  açıkçası kendisinden tek beklentim, gelecek sezon ödediğimiz yıllık ücrete değecek şekilde performansını ilk geldiği zamanki performansına taşımasıdır.

  bahane değil, fizik kalite istiyorum. süper lig’in esnaf stoperleri karşısında sağı solu yaralanan topçuya avrupa’da nefes bile aldırmazlar. bizim ligin manav topçularının ittirip kaktırdığı, sırtına bindiği icardi ilk geldiği zaman sertliğe sertlikle cevap veriyordu. hangi manav stoper icardi’yi ittirip kaktırabildi geçen sene?

  futbol temas sporudur. güçsüz olursan darbe alırsın, güçlüysen hasar bırakan sen olursun. stoper yıldırırsın. icardi’nin aldığı darbelerin sayısı ile fizik durumu arasında ters korelasyon var. şunu ayırt edemeyen adamlar gerçekleri yazanlara kızıyorlar. komedi vesselam.
 • 9744
  geçen seneyle bu sene arasında uçurum gibi fark var. doğru düzgün ne antrenman yaptı ne de ciddiye aldı. fizik kalitesi rezalet ötesi. bu yaptığı kendisini başı üstünde taşıyan hiçbir laf etmeyen taraftara hakaret.

  edit: gelen mesajlar okuduğunu anlamayan yazar arkadaşlar olduğunu gösterdi. icardi ile ilgili olumsuz yazım yoktur geldiğinden beri ama sanki trolmüşüm gibi saçma sapan mesajlar geldi. yazık gerçekten antu olacak burası böyle giderse.

  https://x.com/...FmEHwBp4GzxLGCoaGHzg
 • 9745
  sakat olmasına rağmen, ağrı hissetmesine rağmen sahada iğne ile oynamaya çalışan adam parasını hak etmiştir. ha 3 alsın ha 10 alsın maaş olarak. farketmez.

  ayağım uf oldu ya diyip tüm şampiyonlar ligi maçlarında kulübü yalnız da bırakabilirdi. kimse de laf edemezdi sakatlandı derdik olur biterdi.

  uzun süreli bir tedavi gerektirdiği için icardi'nin ve kulübümüzün tercihi onu iğne ile bile olsa oynatmak şeklinde oldu. icardi de buna ses çıkarmadı, ben yapamam demedi. çıktı topunu oynadı. ha sakatlığından dolayı form düşüklüğü yaşadı mı? yaşadı lakin aldığı paraya dil uzatılacak kadar da değil. orada durmanız gerek.

  bugün icardi gibi forveti istesen de getiremezsin. dünya forvet kaynamıyor. icardi gibi kulüp ile bir bağ yakalayabilenini, koca bir nesli etkileyebilecek kadar etkili bir adamı da zaten yalnızca para ile getirmek de pek mümkün olmuyor.

  ligde puan farkı ile lidersin, şampiyonlar liginde gayet ses getirecek bir futbol oynamışsın, avrupa liginde de oynadın, oyuncu satıp iyi para da kazandın. avrupa liginden de bir şekilde elendin, her takımın başına gelebiliyor, bazen gününde olmazsın.

  icardi'nin sezonun geri kalanında ağırlığını koyacağına inancım tam.

  lakin bizim taraftar bu sene her maç asacak birini aradığı için taraftar olarak şampiyonluğu gerçekten istiyorlar mı ben pek emin değilim. daha çok fener'e neden 20 puan fark atıp mart ayında şampiyon olamadık, şampiyonlar liginde de yarı final oynamadık ve türkiye kupasını da alamadık diye kendilerine kurban arıyorlar.

  şu adam asmaca işini rasyonel şekilde sezon sonuna bıraksak daha iyi.
  ekran başında futbolcumuzun biri çok kötü oynayacak da ıslıklanacak diye gerim gerim geriliyorum.
  bunun takıma etki etmediğini mi sanıyordunuz?

  icardi formsuz olmasa, sakatlanmasa mart ayından şampiyon olurduk bence ya zira zaha, tete, ziyech, ndombele, olmayan sağ bek baya etkili bir kadroydu. icardi'yi cayır cayır besliyorlar allah razı olsun onlardan.
 • 9746
  sakatlıktan dolayı 3+ ay oynamasa hakkında söylenecekleri düşünüp delirdiğim takımımızın en büyük yıldızı. bu adam sakatken ayağındaki sakatlık çok daha kötüye gitme ihtimali varken, aşil tendonu kopma ihtimali varken sahaya çıktı diye vurdumduymaz, antrenman yapmaz olarak yaftalandı, galatasaray taraftarı hiçbir şey hak etmiyor. göz çukuru kırılmışken sahaya çıkıp oynamak isteyen adamın ciddiye almadığı, antrenman yapmadığı düşünülüyor ve bu dillendirilip de destek görüyor. bu hafta yine hafif sakatlığı var, salı günü antrenmanda darbeye bağlı olmuş ve yine antrenmana kendi isteğiyle çıkmadığı düşünüluyor ki adam florya'da bireysel antrenman yaparken, florya'da bulunurken. galatasaray taraftarı bazı şeyleri asla hak etmiyor ve elindekinin değerini asla bilmiyor. vinicius ve bakambu gibilerle mutluluklar, gol kaçırınca ne güzel kaçırdi diye översiniz bol bol.

  edit: sakat halinin bu sezon skor katkısı 30 gol. 30 gol, bulursanız getirin sezon bitmeden 30 skor üretecek forveti ki sakatlanmasa 40+ olabilme potansiyeli de vardı.
 • 9747
  öyle zannediyorum ki el birliğiyle bu adamı da küstürüp göndereceğiz. türk futbolunda gelmiş geçmiş en iyi transferlerden biri olan futbolcu. büyük beklentilerle gelip, beklentileri de fazlasıyla karşılamıştır. ghezzal denen herifin yaptığı hareketten dolayı hala kendine gelemedi. işin kötüsü fenerbahçe troll medyası tarafından planlanmış oyuna bazı galatasaray taraftarlarının da düşmesi. bir takım 50 60 maç oynanan koca bir sezonda sürekli bir çizgide stabil gidemez. inişler çıkışlar, bazen kötü sonuçlar olacaktır ancak biz şimdi bunları yaparsak iniş yaşayan takımın tekrar çıkışına engel oluruz. icardi özel hayatında yaşadıkları nedeniyle, her dönem saha dışı zorluklar içinde oynamak zorunda kalmış bir adam, bu boş eleştirilere ve mobbinglere katlanacaktır. ama her insanın da bir sınırı var. sakat sakat oynamaya çalışacak kadar takımını sahiplenmiş bir yıldız. bunu bu seviyede kaç oyuncuda gördünüz? şimdi de tutturmuşlar bir laf, herkes eleştirilebilir, bizim farkımız bu bilmem ne. bu yapılan artık eleştiri değil. şampiyonluğa oynayan takımın en önemli oyuncusunun motivasyonunu bozmak. şu anda yapılması gereken tam destek olmak. sene sonu allah korusun olumsuz bir sonuç olursa eleştiriyi o zaman düşünürsünüz. her sene bunlarla uğraşmaktan gına geldi. bir de utanmadan sene sonu şampiyon olunca seviniyorlar.
 • 9748
  trolün teki kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış. yahu bırakın oynasın adam, derdiniz ne anlamıyorum. 40 bin kere yazıldı. adam sakat sakat oynadı sezonun çoğunda. her maç defans oyuncuları dövdü de hakem sesini bile çıkarmadı. montaj kasetten ceza yedi, karısı lösemi daha neler neler. adam taş olsa çatlar ama buradaki bizim objektif taraftara göre sorunlu adam. video da gerçekti zaten.

  yahu bu adam bir nesli galatasaraylı yapacak. bakın bu şampiyonluktan falan çok daha önemli. o yüzden itibarını lekeliyorlar, o yüzden iftira atıyorlar. o yüzden uğur gibi trollerce hedef alınıyor.

  azıcık akıllı olsak yetecek.
 • 9749
  ofsaytımsı'ya beka meselesi diyen, serdar ali gibi trollerin yancılığını yapan, cümlesinin nerde başlayıp nerde bittiği belli olmadığı, konuşmaktan aciz bir adet youtube ergeninin gazıyla linç yiyen topçu.

  icardi'yi sezon başından beri dövüyorlar, vuruyorlar, indiriyorlar tık yok. adam bunlara rağmen iyileşip oynuyor, bu sefer de montaj görüntüden ceza veriyorlar. mauro bugün fenerbahçe'de oynasa maç başı 4 tane penaltı kullanır ve mevcut popülerliğiyle ilk seçimde spor bakanı yapılır.

  karşı taraftaki troll ve terör yapılanması icardi'nin saha içi ve dışındaki etkisinin bizden çok daha farkında. o yüzden onların saldırıları bizim desteğimizin üstüne çıkıyor. sahada kaldığı sürece kontratı bitmeden bize beşinci yıldızı taktıracak adam okan buruk'tan sonra icardi'dir.
 • 9750
  sahada dayak yediği için suçlu olan futbolcu. savaşmadığı falan iddaa ediliyor sakat sakat oynadığı her maç sahada dayak yediği halde. bu taraftara icardi de fazla. o dönem de "sakatsa oynamasın" diyordu aynı kişiler.

  sezon sonuna kadar idare edip yoluna baksın. arabistan'dan 30 milyon euroya yakın parayı her şekilde bulur. başka liglerde de çok rahat oynar ama bizdeki tüketim kültürüne çare yok. hiç kimseyi haketmiyor bizimkiler hiç kimseyi.
 • 9752
  şuna gerçekten emin oldum, 98-2000 yılları arasında sosyal medya olsa biz uefa kupası alamazmışız. baya baya dünya yıldızı insafsızca eleştiriliyor, rekorlar kıran hoca türkiye kupasından elendi diye eleştiriliyor, takımın skor yükünü taşıyan ve çoğu maç yeni bir mevkide (kendisine çok da uygun olmayan) oynayan kerem sosyal medya yetmiyor bir de tribünden ıslıklaniyor, toplasan yarım saat oynamayan genç isimler efe, hamza eleştiriliyor, 15 dakika oynamayan ama nedense aşırı beğenilen baran, gokdeniz göklere çıkarılıp bundan kaynaklı yine hoca eleştiriliyor.

  bence futbolu sevmiyor büyük bir kesim, dünya yıldızı da olsa kızmak, laf etmek; ilk fırsatta ıslıklamak istiyor. altındaki psikolojik sebepleri bilmiyorum, belki de seslerinin duyulması için yapıyorlardır, negatif eleştiri daha fazla duyulur keza.

  şampiyonlar ligi'nde yarı final hayalimizi güçlendiren dünya starı.
 • 9753
  şu an avrupanın en iyi santraforlarından biri, taraftarımız tarafından eleştiri çukuruna atılmak üzere. maalesef sosyal medyanın hayatımıza soktuğu her boku ben bilirim ve eleştiririm kültürünün neticesi bu.

  insanların eskiden söyledikleri kendi çevresi ile sınırlıydı. şimdi ise insanlar, iyi ya da kötü ağzından çıkanın milyonlara yayılma ihtimalinin verdiği haz ile "bir şey söylemenin" keyfini çıkarıyorlar.

  sosyal medyanın olmadığı dönemlerde maç içinde homurdanırdık, maç sonu böyle futbol olmaz derdik, ertesi gün gazetesini aldığımızda biraz içimiz soğumuş olurdu, hadi belki bir posta da kötü günün ertesinde homurdanır ve unuturduk. o dönemlerde zarar verme potansiyeli bir zümrenin (gazete, tv) elindeydi, şimdi ise milyonların.

  günün sonunda bir tarafa ait olduğumuzu, yani "taraftar" olduğumuzu unutup ve aslında elimizdeki gücün bir şekilde takımı negatif etkileyebileceğinden habersiz ( yada habersiz gibi davranarak) bu takımı oluşturan değerlere zarar veriyoruz.

  icardi'nin de bir gün bundan nasibini alacağını elbetteki biliyorduk. icardi ve diğer futbolcularımız her zaman mükemmel olmak durumunda, çünkü bunu olamazsanız kitlelerin nefesini direk ensenizde hissedersiniz.
 • 9754
  kendisinin ne oynadığını cok iyi analiz etmeye yarayan bir metod bulunmaktadir. oynadigi maclarda, bizim takimi, oyunu, hucum varyasyonlarini, paslasmalari vs. birakin. sadece icardi ve rakip savunmayi takip edin. etrafinda cogu zaman 2 bazen 3 futbolcu bulunuyor. haliyle kafadan 2-3 rakip oyuncu oyundan dusuyor. cunku icardi ongorulemeyen bir forvet. zaten onu büyük yapan da bu. sonrasinda da farkli varyasyonlarla geriden gelenler fişi cekiyor zaman zaman. bazen de kendisinin pozisyon ve durus bilgisi kaynakli guzel goller atiyor. su var, son bilmem kac macta su kadar golu var, bunun su kadar penalti falan diye sadece istatistiklere bakarsak yanilmak işten bile degil.

  bir benzerini biz hakan sukur - hagi zamanlarinda yasamistik. toplamda 3-4 hatta bazen 5 rakip oyuncu oyundan dusuyordu bu ikisini kontrol edebilmek amacli. haliyle geriden gelenler fişi cekiyordu.

  işte icardi'nin oynamadığı 2 macta basimiza gelenler.

  sparta prag macina hic bakmayin o tamamen istisna. orijinal pozisyon bilgilerinden mahrum beksiz (hem de 2 tane birden) cikan takimi avrupa arenasinda cig cig yerler.

  kendisini bu metod yoluyla degerlendirenler zaten takima katkisini cok iyi biliyor. ama skor taraftarlari tarafından coptur, sezon sonunda yollarin ayrilmasi gereklidir vs vs.
 • 9756
  sakatlanır ve iğneyle oynarsa “neden dinlendirilmiyor” diye eleştirilir.
  sakatlanır ve dinlendirilme kararı alınırsa “nerede bu adam? neden oynamıyor? niye açıklama gelmiyor?” diye eleştirilir.
  sakatlanır ve bir antrenmana çıkartılmazsa “neden antrenmana çıkartılmıyor? niye yok? ufak bir darbeyse neden çıkmıyor?” diye eleştirilir.

  yani icardi üzerinden durumu eleştiricek bir kulp illa bulunuyor. yukarıda yazdıklarım yalan veya abartı değil. açık bakın, ghezzal’ın sakatlığı döneme ve 5 maçlık dinlendirildiği döneme.

  hep diyorum bu platformda müthiş egolu taraftarlar var. yüksek profilli oyuncuyu katiyen sevmiyorlar. düşük profilli olsun, aciz olsun galatasaray onu yükseltmiş olsun istiyorlar. yüksek profilli, galatasaray’ı hem medyada hem saha yükselten oyunculardan nefret ediyorlar.
 • 9757
  fast foodcu transfer obezi taraftar tarafından eleştirilen futbolcu. adamın zarar verilmedik parçası kalmadı bu sezon vücudunda, üstelik maç içinde hiçbiri cezasını da görmedi. ona rağmen fedakarlık gösterdi, elinden geleni yaptı, yapıyor. performansı da geçen seneki insanüstü performanstan sonra hala harika denebilecek seviyede. tüm bu yıpratmaların üstüne bu dünyada en değer verdiği kişinin hastalığı çıktı. sıradan bir insanının, örneğin içimizden birinin sevdiği birine bişey olsa üstelik iş yerinizde mobinge uğrasak muhtemelen cinnet geçiririz. neyse çok laf anlatılacak gibi değil bu yıldız öğütücü taraftara. ben bunların galatasaraylı olduğunu da sanmıyorum. icardi çok özel, inanılmaz aurası olan bir adam. diğer takım taraftarı da bundan hiç hazetmiyor. geçtim beşiktaşlı fenerlisini ankaragüçlüsü bile bunu çekemiyor. bizim taraftar da sneijdere yaptığını icardi’ye yapma derdinde, ne diyim.
 • 9758
  hakemlerin birinci görevi sakatlıklara yol açacak hareketleri cezalandırıp sporcu sağlığını korumaktır ancak ligimizin hakemleri söz konusu galatasaray sporcuları olunca üç maymunu oynuyor, mauro icardi bu sezon rakipler tarafından sportmenlik dışı hareketlere maruz kaldı hakemlerde buna göz yumdu bunu en net şekilde görebileceğiniz maçlar 24 aralık 2023 fenerbahçe galatasaray maçı ve 21 ekim 2023 galatasaray beşiktaş maçıydı bu maçların derbi maçlar olması tesadüf değil, sözde rakiplerimizin mauro icardi’den küçük olduğu gerçeğini saklamak isteyenlerin emirlerini yerine getirmişti hakem müsveddeleri.

  marka değeri lafını ağzından düşürmeyenler, ligin marka değerini peak seviyeye ulaştıran mauro icardi’ye yapılan adice hareketlere göz yummaya devam ettiği sürece ligin marka değeri düşmeye devam edecek.
App Store'dan indirin Google Play'den alın