• 197
  fenerbahçe başkanı ali koç’un ailesine ait şirketler grubu.

  ali koç galatasaray’a karşı ülkenin en büyük holding’in bütün gücünü kullanabiliyor.
  futbol kulüpleri, tv, medya, twitter örgütleri ve bein’e reklam ve sponsorluk.
  diğer kulüp başkanları, tff çalışanları ve yakınları ile ticari ilişkiler ne ararsan var.

  galatasaray taraftarı bu holdinge bol bol para kazandırmaya devam edin.
  sizin paranızla galatasaray’a zarar vermek ali koç’a başka bir zevk yaşatıyor.
 • 198
  kendisine bağlı olan bir çok şirkette işçilere yaptığı mobbingler ve haksızlıklar yüzünden açılmış davaları olan, yapılan mobbinglerden intihar etmiş çalışanları olan holding.

  bu neden önemli? koç holding herkese dokunduğu için boykot etmek neredeyse imkansız. ama madem bizim sevdiğimiz futbolcularımıza ve erden timur gibi bir adama itibar suikastı yapmaya çalışıyorlar, neden büyük fenomenlerden bir kaçı koç holding hakkında açılmış davaları, onlar yüzünden kaybedilen canları, koç'un sahibi olduğu siynaurle altın arayan maden firmasını, daha ilk kurulduğu yıllarda nasıl zenginliğe kavuştuğunu paylaşmıyor? sistematik bir şekilde üstüne gidilirse ancak o zaman sesleri kesilebilir.

  bana bir şey olmaz mantığıyla herkese saldırıyor ali koç. koç ismine zarar geleceğini anlarsa geri adım atar ancak. şu anki rezilliklerine koç ailesinden de bir tepki olduğunu düşünmüyorum. o kadar büyük egoları var ki, ailr fertlerinden birinin başarısız görünmesine tahammül edemiyorlar. o başarılı görünecekse aile kültürnden gelen yetkiylr her yol mübah diyebiliyorlar.

  öyleyse yolunuz bellidir arkadaşlar. takipçi sayısı fazla olan herkesten ricamdır, bu dava dosyalarını, intiharları, maden ocaklarını ve para kaynaklarını arka arkaya paylaşıp gündem yapalım. bu ahlaksız ailenin her istediğini yapmasına izin vermek ülke için de bir sorundur.
 • 200
  arkadaş benim kendi çapımda şirketim var.
  opet geliyor şöyle iyiyiz böyle iyiyiz anlatıyor duruyor ben her seferinde ali koç’a para kazandıracağıma elektrikli araba alırım diyorum. petrol ofisi var shell var mis gibi.

  şirkete ticari araba alınacak aman efendim doblo alalım ford alalım piyasaya bunlar hakim diye fiyatlar geliyor. opel’in toyota’nın iveco’nun yapmadığı neyi yapıyor lan o doblo ya da transit diyorum içerisinde koç olmayan bir şey alın diyor konuyu kapatıyorum.

  artık çalışan arkadaşlarında kafalarına yerleşti benim şirketimde koç kullanılmaz. bunu benimsetmek çok zor değil.

  son olarak hatırlatalım siz koçsanız biz çobanız.

  ekleme : yıllardır aynı kafadan bir türlü kurtulamadık "koç'u boykot ederek batıramazsınız" evet arkadaşlar ben opet'den yakt almayınca koç'un ağladığını düşünüyorum eminim nakkaştepe'de bayraklar yarıya indiriliyordur. gerçekten motivasyonumun bu olduğunu mu düşünüyorsunuz ? benim param koç'a gitmesin kim neyi aktarıyorsa aktarsın. bundan 10 yıl sonra koç'un fb'nin arka kapası olduğu fikri ülkenin %20'sinin kafasına kazılsa benim için yeterli. o nedenle işin ucundan tutmayan insanların en azından "koç'a bir şey olmaz" entryleri yazmayarak gölge etmemesini rica ediyorum.
 • 201
  günümüzde ülke futbolunu şekillendirecek ortamı bulmuş holding. özelleştirme dediğimiz olay kontrolden çıkınca gerçekleşen şeydir bu. bazı kavramlara sıkı sıkıya sarılmamak lazım. atatürk'ün benimsediği sosyal devlet dengeyi gözetecek çok değerli bir yapıdır ancak bizde bunun nimetleri kuruluş esaslarına takla attırılıp tekil grup ve kişilere atfediliyor. (asgari ücret alıp utanmadan tedavini "bedava" karşılayan başkana ve hükümete laf ediyorsun, ülkeye katacağın hiçbir şey yokken bu kadar para getiren, ihracat yapıp istihdam eden gruba çamur atıyorsun, vb.)

  bir yandan kapitalizm çok güzel, çalışanı ödüllendirir, aklı olanı sömürmez, karşısındaki her şey köhne sosyalizmin uzantısı deyip dillere pelesenk olmuş neo-liberalizmle savaşmış olmuyor, kavramlar arasında boğulup böyle kalantorların her delikten çıkmasına vesile oluyorsunuz. serbest rekabet ortamı varsa, adalet varsa, işinin ve aldığı teşviklerin, ihalelerin hakkını veren bir aristokrat grubu varsa ve seçkinleşme yolunda eşit eğitime ulaşmak yük değilse anlamı var özelleştirmenin. oligarşiye dönecekse iş ne anlayacağız bundan?
 • 202
  uzun yola çıktığımızda bazen çocuklar yolda bir şey istiyor. dondurma, çikolata vs. yolda opet gördüğümüzde boşver bana bu ali koçun, ilerde shell falan buluruz diyorlar. hem kızım hem oğlum. yaşları da 11, 12 bu arada.

  ama bizim sözlük başta öyle bir taraftar kitlemiz var ki umurunda değil. hürriyet gazetesi boykotu, yağız denen menejer, ülker, koç, arçelik, beko, acun vs farketmez hepsinde aynı.

  size müstahak diyeceğim ama sizin yüzünüzden olan takıma oluyor ne yazık ki.
 • 206
  etkisini, yetkisini bilmemekle beraber galatasaraylı ipek kıraç'ın yönetim kurulu üyesi olarak dahil olduğu oluşum. evlatlık olması, annenin vefatının ardından babası ile yaşadığı miras davası süreçleri yüzünden aile içinde veya holding içindeki son durum nedir bilmiyorum. ancak mustafa koç'un eşi caroline koç'un ipek kıraç'ın açıklamalarına sosyal medya üzerinden destek verdiği biliniyor. caroline koç da holdingin yönetim kurulu üyelerinden birisi.

  yine aynı şekilde vehbi koç'un en büyük çocuğu olan ve vergi rekortmenleri listesinde zirvede yer alan semahat arsel de galatasaray taraftarı. yani vehbi koç'un iki kızı galatasaraylı.

  keza geçmişte de inan kıraç galatasaray başkanı olmak istediğinde eşi suna kıraç karşı çıkmıştı. olası başarısızlık sonrasında ailesine küfür edilmesine izin vermeyeceğini söylemişti.

  durum buyken günümüzde gelinen süreç çok karışık geliyor bana. ailenin tek erkek çocuğu ve onun devamı fbjk'ya hizmet ederken ailenin galatasaraylı üyeleri üzerinden bir aksiyon almak mümkün olmaz mı bilmiyorum.
 • 207
  öncelikle grup şirketlerinden tüpraş tekel değildir. socar diye bir rakibi vardır. fakat bu konuda son tüketici olarak bizlerin yapabileceği çok bir şey yok.

  yapabileceklerimiz neler derseniz son tüketiciye ulaşan bir çok ürünü var. bunlardan alışverişi keserseniz olayın iç yüzünü görürsünüz.

  hatta şöyle bir şey söyleyeceğim ki sözlüğün adını hagi bu konuya ne zaman girsem entrymi siliyor ama tekrar edeceğim. o kadar şirketi var o kadar zam görüşmesi sendika süreçleri ve grev süreçleri oluyor. bu noktada gidip galatasaray taraftarı olarak organize bir şekilde işçilere destek vermek çok güzel bir eylem olacaktır. hem toplumsal adaletin ezilmiş sınıflar üzerinden tesis edilmesi anlamında da gelecek nesillere faydalı bir girdi olacaktır. bu entrym yine silinecektir. varsın silsin.

  şirketler belli beyler alışveriş yapmayın.

  opet'ten yakıt almazsan ölmezsin
  arcelik beko almazsan ölmezsin
  yapı kredi'den kredi kartı kullanmazsan ölmezsin
  pürsu içmezsen ölmezsin
  egea almazsan ölmezsin
  setur'dan tatil almazsan ölmezsin.

  bu arada güzel bir haber tat boykotuna son verebilirsiniz. zira satıldı artık.
App Store'dan indirin Google Play'den alın