resim
Kerem Demirbay
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez Orta Saha
Yaş:30
Boy:1.83
Uyruk:Almanya
 • 1492
  sofascore verilerine göre 26 şubat 2024 galatasaray antalyaspor maçının adamı seçilmiş ve 8.2 reyting almıştır. gole sebep olan hatası yüzünden herkes kerem demirbay'ı oldukça sert eleştiriyor ancak işin görünmeyen kısmında takımı gayet iyi oynatmış kendisi. 3 kilit pas atmış, 2 büyük şans yaratmış, denediği 7 uzun topta 4 başarı elde etmiş ve 3 ortasının 2'si isabetli gitmiş. vinicius'un tertemiz golü iptal olmasa asistinide yazmıştı. bunun yanı sıra girdiği 10 ikili mücadelenin 8'ini kazanmış.

  bütün maç boyunca yaptığı tek hata bize gol yedirdi kısacası. bu da taraftarın gözünde kötü bir imaj çizdi. kızmakta haksız da sayılmazlar ancak yerin dibine gömmek hoş değil. amacım torreira'yı kötülemek değil çok seviyorum atom karıncamızı ancak torreira'nın tüm maç boyunca istatiksel veri bazında kerem demirbay'a üstünlük kurduğu tek alan isabetli pas oranı. fazla üstüne gidilmemesi gerekiyor dayının.
 • 1496
  normal şartlarda galatasaray gibi bir takımda çok iyi rotasyon oyuncusu olurdu ama mevcut kadroda oynadığı pozisyon için on bire ilk yazılması gereken futbolcu. ahı gitmiş vahı kalmış (bkz: sérgio oliveira), 27 yaşında veteran futbolcu gibi takılan (bkz: tanguy ndombele), tecrübesiz (bkz: eyüp aydın) gibi futbolcuların yanında iyi ya da kötü performansının tartışılması bile gereksiz. bazı taraftarlar toz kondurmuyor ama tartışılması gerekenler belli.
 • 1498
  (bkz: 26 şubat 2024 galatasaray antalyaspor maçı)

  çok iyi oynadı. nelsson ile birlikte maçın adamıydı kendisi. kritik yerde top kaptırdı 2 kere. ancak yediğimiz golde muslera daha hatalı bana göre. çok dalgalı performans veriyor kerem. bir bakıyoruz bir maç harika top oynuyor, bir bakıyoruz öteki maç yokları oynuyor. yıllardır süregelen duran top sıkıntımıza ilaç gibi biri olduğu da aşikar. özellikle mükemmel korner atıyor.
  bjk maçında gedson'un olmaması kendisi için büyük şans. hatlar arası derin topları daha rahat atacağını düşünüyorum.
 • 1500
  türk statüsünde oynuyor olması büyük avantaj. kaan ayhan'ın sakatlıktan sebep idareli bir şekilde kullanıldığı, berkan kutlu'nun ve abdülkerim bardakcı'nın prag deplasmanı performanslarından ötürü kesik yediği bir maçta, eğer kadromuzda kerem demirbay olmasaydı işimiz çok zor olurdu sahaya sürülecek 3. türk oyuncuyu bulmakta. berkan'ın yerine köhn, abdülkerim'in yerine nelsson'un oynadığı senaryoda elimizde barış alper yılmaz ve kerem aktürkoğlu dışında sahaya yazılabilecek üçüncü bir türk futbolcu kalmıyor. kerem demirbay dün o aranan üçüncü oyuncu oldu. şu ana kadarki performansı 2014-2015 sezonu selçuk inan performansı kıvamında, yani idare eder. selçuk'un üst düzey performans yılları 2012, 2013, iyi denilebilecek performansı da 2014'teydi. 2015 idare idare eder ayarındaydı. 2015'ten sonra ise tepetaklak olmuştu o'nun performansı. kerem demirbay da işte selçuk'un idare eder yılından birazcık daha iyi oynuyor. sahip olduğu yeteneğin çok üzerinde bir özgüveni var; bu zaman canımızı yakıyor, zaman zaman da rakip için problem oluşturabiliyor. torreira'nın ideal partneri değil ama elimizde zaten ideal bir kadro yok. bu oyuncu havuzunda torreira'nın yanına yazılabilecek en iyi oyuncu kendisi ve biz de sezon sonuna kadar bu şekilde devam edeceğiz muhtemelen. yakma ihtimaline de, maç kazandırma ihtimaline de kendimizi hazır tutmamız lazım maçlarımızı seyrederken.
 • 1501
  belhanda'nın 10'da 1'i kadar pas hatası yapmıyor. adama berkan kutlu muamelesi yapmayalım. orta sahada kritik top kaybı yapması kendisinin olduğu kadar takım arkadaşlarının da suçu. kendini gösterip pas isteyen olmayınca topla mesafe kat etmek zorunda kalıp topu kaybetti. 3 metre yanındaki bomboş arkadaşına pas vermeyi beceremeyip gole sebep olsa eyvallah yüzde yüz suçlu olur. ama orta saha ve kanat yapımız bu hatalara zorluyor biraz da.

  (bkz: 26 şubat 2024 galatasaray antalyaspor maçı)
App Store'dan indirin Google Play'den alın