resim
Muhammed Kerem Aktürkoğlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:25
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 9266
  idman fotolarında yüzü gülüyor, takım gol atıyor ona koşuyor, oyuncuların hepsi ile iyi geçiniyor ama gazeteciler hakkında ne zaman olumsuz bir seyler yazsa taraftar anında eleştiriyor. doğru mu yanlış mı kontrol etme şansımız bile olmadığı konuda vakit kaybetmeden kerem'e sallıyoruz.

  takim arkadaşlarının birisiyle bile sorun yaşamayan birisinin, iki haberci gazıyla taraftar tarafından linçlenmesi, hele de sezon sonu gelmişken bana çok anlamsız geliyor.
 • 9268
  kendi kendini yetiştiren, inatçı her türk futbolcusunun yaşadığı sorunları yaşıyor. genç yetenekten tecrübeli futbolcuya evrilirken olur böyle şeyler. burak yılmaz, arda turan hepsinde yaşadık benzer şeyleri. bu karakterde olmayan oyuncu da zaten bu topraklarda yetişmiyor. taraftar da biraz anlayışlı olsun. tripli bir adam olmasa inat edip çalışmaz, bugünlere gelmez, cafercan aksu gibi kaybolup giderdi. türk futbolu “ben ispatım için yaşarım” diyen futbolcuların alanıdır.
 • 9269
  kendisine hiç bir zaman tam destek verilmedi ama kerem galatasaray kariyerinin her zerresinde bu takıma katkı vermiştir. inanmayan bu sitenin başından itibaren bu çocuğa yazılanlara bakabilir. yine saçmasapan bir muhabirin tık almak için uydurduğu bir yalana kurban gitmiştir.

  seçmece pozisyonlar üzerinden bu çocuğa yüklenen galatasaray taraftarı futboldan ne kadar anladığını belli ediyor. top kontrolü yapamıyor denilen çocuk ne hikmetse şampiyonlar liginde manchester united karşısında mükemmel bir top kontrolü sonrası grup aşamasının en güzeli seçilen golü kaydetti.

  hem golün hem asistin her türlüsünü her rakibe atmıştır. beşiktaştan fenerbahçeye, manchester uniteddan küme düşen altay’a kadar frikik, kafa, uzaktan plase kritik penaltı gibi golün her türlüsünü attı yine de bir kesime yaranamadı.

  takım puan rekoru kırmış 2 gün sonra şampiyonluk maçına çıkıp 100 puanı geçmeye çalışacak hala burada kerem eleştirenleri görünce gerçekten üzülüyorum. eleştirdikleri sezon da bile 52 maça çıkmış bir oyuncu 25 gol katkısı vermiş. kimseye bir şey söyleme cüretini kendimde görmüyorum ama gerçekten taraftarlık bu değil ya
 • 9270
  kerem'in stresten dişini kırdığını kendi ağzından duyduk. gazetecilerin duygusal olmasıyla ilgili yaptığı haberler asparagas durmuyor o yüzden. vücut dilinden de gayet anlaşılıyor. özellikle yedeğe düştükten sonra oyuna girerken ve maç sonu gösterdiği tavır ve hareketlerle her şey net.

  kerem düşük maaşla çok iyi katkılar verdi. teşekkür ederiz. ancak bu duygusallık, bu küsmeler tripler tavırlar falan sıktı artık. kerem istiyor ki eleştirilmesin, sürekli destek görsün, sürekli oynasın. peki bunları isterken 3 senedir sen ne kadar geliştin kerem? geldin geleli top kontrol etmeyi çözemedin misal. ama bunu allah'ın seni sınamasına bağlıyorsun. daha önce de derinlemesine yazdık, tekrar etmeye gerek yok. en iyi çözüm yolları ayırmak. avrupa'ya makul bir ücretle satmak iki taraf için kazançlı olacaktır. bu şekilde uzadıkça iş ıslıklamaya ve hatta ötesine de gidecek. tecrübe ile sabit. zorlamaya gerek yok.
 • 9272
  taraftara küsülmez. en azından bu ülkede. nedeni çok basit. iyiysen herkes seni omzunda taşır. kötüysen yuhalamaya başlarlar. bunu kendisinin bilmesi gerekiyor.

  kendisinin katkısıyla 13. olduk. geçen sene şampiyon olduk. bunları kimse göz ardı edemez, etmemeli de. lakin güzel kardeşim kimse seni takımda kaldığın süre boyunca pışpışlayamaz. bir insan sürekli kendini haklı göremez. ki sen böyle görüyorsun bence. kötü oynuyorsun. her geçen maç bir önce ki maçından daha kötü hemde.

  o yüzden ayrılık en iyisi. burası rehabilitasyon merkezi değil, sen de hasta değilsin. profesyonel topçu isen, topunu oynar burada seni eleştiren herkesi(ben dahil) g*t edersin. profesyonel değil çok duygusalsan şimdi ki gibi, o zaman yolun açık olsun..
 • 9273
  alıntı

  kaya temel: “kerem aktürkoğlu, ‘her futbolcu düşüş yaşayabilir ama ben kendimi yalnız hissediyorum’ diye düşünüyor. hem taraftar desteği hem kulüp içinde kendisine önem verilmesini ön görüyor... ama kerem’i en çok koruyan okan hocaydı. kerem baya bir duygusal yaklaşıyor.”

  alıntı

  kaya temel’in bahsettikleri doğru ise baya baya sorunu yanlış yerlerde arayan oyuncumuz. bu düşüncede ise bundan sonra gram ilerleyemez. taraftarın önemli bir kısmı bu sene neredeyse iyi maç çıkarmamasına rağmen körü körüne savundu, kulüp desen hiç alakası olmamasına rağmen kaptanlık verdi. ne yazık ki kendisi kaptanlık meziyetleri taşımıyor, buna rağmen kulüp motive etmek için kaptanlık verdi.

  eleştirilme nedeni de çok kötü top kontrolü ve kale önünden kaçırdığı goller.

  umuyorum ki yanlış düşüncelerinden arınıp eski günlerine geri döner.
 • 9274
  özellikle son 6 aydır destekleyeni, öveni, alkışlayanı; eleştireninden çok daha fazla olan futbolcudur.

  tribüne gittiğim son maçlarda kerem hep alkışlandı. ultraslan tribünü mesela bu sene çok daha fazla sevgi gösterdi. kerem eğer düşen performansının ve gideremediği eksiklerinin özeleştirisini yapmak yerine bahanelerin arkasına sığınırsa kariyerinin devamında kendisinden bir yol olmaz.

  galatasaray kendisine şans verdi, arkasında durdu. buralardan kimse mağduriyet çıkarmasın.
App Store'dan indirin Google Play'den alın