resim
José Ángel Esmoris Tasende
Takım:Roma
Mevki:Sol Bek
Yaş:27
Boy:1.71
Uyruk:İspanya
 • 1377
  kendisinin performansından ben de memnun değilim ama yerinde olsam 2 aralık 2023 pendikspor galatasaray maçı'ndan sonra nelsson'un yaptığının iki katı surat yaparım, yalan yok.

  transfer döneminde kulübüne baskı yapıp fiyat kırıp galatasaray'a geldi, bildiğim üzere okan buruk transferiydi, sezonun ilk transferi, sözleşmedeki madde yüzünden 1 ayda max 2 maça çıkması bekleniyor onlarda da hatasız oynamalı... öyle bir dünya yok arkadaşlar kusura bakmayın. dün de kazımcan çıkıyor yerine angeliño değil barış alper giriyor. dediğim gibi ben olsam hem üzülürüm hem kızarım.

  kendisinin hatası olmadı mı, oldu ama pva'nın yedirdiği gollerin çeyreğini yedirmedi. pva ne zaman ileri gitse taraftar kurdeşen döküyordu. onun kademesine girecek diye kaç oyuncu kart gördü, kaç gol yedik, hatta kaç sakatlık yaşadık? şimdi gidip pva gibi 3'lü savunma düzeninin ofansif kanat bekine yönelen yönetimde suç aramak varken de ben bu arkadaşa o kadar kızamıyorum. oyuncunun özellikleri dışında bir de işin teknik detayları var; ayakları bu kadar iyi olan oyuncuyu oyun kurulumunda da kullanmıyoruz, kendisinden beklenen iş net belli değil, boey tipinde olmadığı zaten eski kulüp performanslarından biliniyor, önünde oynayan oyuncu sürekli değişiyor vs vs...

  uzun lafın kısası transfer planlamasında çok daha dikkatli hareket etmek gerek. okan buruk geçen sezon benzer bir işi seferoviç transferinde de yaşattı bize. şimdi diyelim angeliño'nun maddeyi dodgeladık ara transferde kimi alacağız? yine bu şekilde bir full ofansif bir bek çekeceksek oraya, süreç aynı şekilde işleyecek zira.
 • 1378
  kimseye surat asma hakkı bulunmayan futbolcu.

  sezon ilk transferisin, illallah ettirene kadar her maç kafadan ilk 11’e yazılmışsın, sol bekimiz seviye atlasın, şampiyonlar ligi seviyesinde eksiklik hissedilmesin diye eksikleri, hataları olan ama geçen seneki şampiyonlukta emeği olan ve son maçta 20 milyonluk, real madrid topçusu arda güler’i cebinde gezdirecek muhteşem bir final yapan, gelecek vaat eden, gencecik oyuncumuzun geriye gitmesi pahasına kadroya dahil edilmişsin ama ta temmuz ayından beri hiçbir maçta akıllara gelen bir performansın olmamış, açtığın ortalar dan dun rakibe çarpıyor, en zayıf rakiplere karşı bile abdülkerim senin arkanı toplamaktan helak oluyor, old trafford’da saçma sapan alan boşaltarak gol yedirmişsin, beşiktaş maçında rosier’i yıldız yapmışsın vs. vs. formayı tabi ki de kaptırırsın. kusura bakmasın da kara kaşımıza kara gözümüze gelmedi, biz nasıl şl’de kendisine ihtiyaç olduğunu düşünerek transfer ettiysek kendisi de türkiye ligi’nin şampiyonuna, şampiyonlar ligi’nde oynamak için geldi. 5 maçın 4’ünde oynadı da.

  kendinden öncekilerin kötü performansını kıstas alıp onlar da aynısını yapıyordu diyeceksek zaten sezon ortasında teneke bağlayıp göndermez, yola onlarla devam ederdik.
 • 1383
  bu ülkede sevilmek istiyorsan,

  1- fiziğin sağlam olacak.
  2- savunman iyi olacak.

  beklerin hücum katkısı bizim ülkemizde geri plandadır. sacha boey’un sevilme nedeni atletik ve savunmasının iyi olması. mesela hücumda beklenenin çok altında hatta bana göre angelino’nun da altında ama diğer saymış olduğum 2 özellik nedeniyle güven veriyor.

  mantık olarak kesinlikle yanlış transfer değil ancak bizim ülkemizde iş yapamayacak oyuncu profilidir kendisi.
 • 1384
  daha çok savunma performansı ile ilgili eleştiriler gözlemlediğim oyuncu. ben hücum performansı konusunda hayal kırıklığına uğradım şu ana kadar.

  savunma defolarını zaten satın almıştık aslında. lig özelinde tolere de edebilirdik. şampiyonlar liginde ise 8 kasım 2023 bayern münih galatasaray maçı maçında olduğu gibi daha kontrollü bir pozisyon alma ile tolere edebilirdik kendisini.

  hücumda ise ligde sol kanadın etkili bir oyun kurulum merkezi olmasını, çizgiye inmeden ani ve isabetli ortalarını, zaman zaman etkili uzaktan şutlarını bekliyordum. avrupa’da da orta saha merkeze yaklaşarak geriden çıkışımızı kolaylaştırabilirdi. okan hoca’nın sağda ziyech solda angelino ile set oyununu olgunlaştıran istasyonlar olmasını planladığını düşünüyorum. son yıllarda dünya futbolu merkezde çoğalmaya yoğunlaşmışken kağıt üzerinde de oldukça iyi bir plan gibi görünüyordu bu. yetenekli ayakların varsa sırtını çizgiye yaslayabiliyor çünkü. bu da doğru opsiyonu seçmek için bir iki saniye zaman sağlıyor. hatta zaha’nın da bu planın parçası olduğunu düşünüyorum. sürekli bindirme ve tempo ihtiyacı olmayan bir bek profili olan angelino, zaha’nın alanını da daraltmayarak, oyuncunun istediği bire birleri oynama imkanını bulmasını sağlayabilirdi.

  ancak angelino, oyun kurulumunda hiç risk almadığı gibi hücum sahasında da kendisinden beklenmeyecek kadar isabetsiz denemeler yapıyor.

  angelino’nun yarattığı bu hayal kırıklığı, tempolu ama son kararları oldukça sorunlu sacha boey ile birleşince hücumda çok darbe alıyoruz. kapanan savunmalara karşı da en büyük problemi de bunun yarattığını düşünüyorum. modern futbolda her iki bekinden de katkı alamadan oyunu genişletmek mümkün değil. hele planı merkezde değil kanatta işletmek isteyen bir takım yapısında bu işleri daha da zorlaştırıyor. icardi’yi topla buluşturma sayımız da oldukça düşüyor.

  kısa vadede bu durumun tek çözümü ziyech-icardi bağlantısı oluşturmamız gibi görünüyor. ziyech iyi bir görüntü çiziyor ama icardi ile aralarında bir bağ yok henüz. kerem aktürkoğlu’nun değişen pozisyonu ve formsuzluğu da bu duruma eklenince icardi-takım bağı çok zayıfladı. elit bir ceza sahası forvetininin en az bir tane besleyicisi olmak zorunda.

  devre arası sol bek sorununu mutlak suretle çözmeliyiz.
 • 1385
  çok kaliteli bir kanat beki olsada oyun planımıza hiç uymuyor. ya çok ciddi bir scouting hatasıdır ya da yazın ortasında rota değiştirdik ve kendisinin transferi uyumsuz oldu gördüğümüz kadarı ile

  umarım kış transfer döneminde orta yol bulunur liepzig ile de geri gönderilir. yerine de boey’in sol ayaklısının lazım olduğu artık açık seçik ortada.
App Store'dan indirin Google Play'den alın