resim
İsmail Kartal
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:63
Uyruk:Türkiye
 • 1771
  kendisini de gider ayak teknik direktör yaptık. fenerbahçe taraftarı çalınmış şampiyonluk masalına zaten inanmak zorunda. takımları sezonun maçında öyle ya da böyle bize bir üstünlük kurdu, bu ismail kartal'a da yazar. şimdi onlar için tutarlı olma vakti. ismail kartal'ı kovmamaları lazım. madem şampiyonluğu hak eden onlardı, muhtemelen 99 puan toplayarak sezonu bitiren hocalarına sahip çıkmaları ve 24-25 sezonuna onunla başlamaları lazım. madem bu adam şampiyonluğu hak ediyordu, var mısınız fenerliler? ben varken fenerbahçe şampiyon olamaz diyen başkanları ters algı yapmak isterken nasıl gerçekten şampiyon olamıyorsa ismail kartal'ın da buna hakkı olmalı. madem saha dışında şampiyonluk kazanılıyor, ismail kartal'ın da bu söylemde bir söz hakkı var. ama hiç zannetmiyorum, kovacaksınız adamı.

  bu arada 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçından sonraki basın toplantısında maalesef şov yapmıştır. bu ahlaksızlar her türlü şeyi yapar da beni kızdıran şey buna izin vermemiz. biz bütün sezon bu maçı bekledik. ama yönetim görevini yapmadığı gibi teknik ekip ve futbolcular da şu maça gevşek gevşek çıktı. bunun üzerine tokadı bastılar bize. beş para etmez bir futbolcuları tribünleri gerdi ve yıllardır galatasaray taraftarı tek futbolcuya tepkinin yanlış olduğunu öğrenemedi. volkan ayısı yıllarca maç aldı böyle. yok abi işte, düşük iqlu bir millet, düşük iqlu bir taraftarız. şimdi de beş para etmez teknik direktörleri sadece takımını daha iyi konsantre ettiği için maçı aldı. okan buruk'u rezil etti. fenerbahçe camiası kadar bizim de uyanmamız gerekiyor sanırım. pembe düşlerden uyanın artık.

  ben şerden hayır çıkacağına inanan biriyim. 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı bizim için tartışmasız bir rezilliktir. bir tokattır, ağır hezimettir. gece boyu kabus gördük hepimiz. kimimizi hiç uyutmadı. ama buradan biz ders alarak, güçlenerek çıkabiliriz, fenerbahçe ise eski tas eski hamam yoluna devam edebilir. ali koç zaten başkan olacak. ismail kartal'ın ise kredisi zaten yoktu, artık olabilir. buradan onlara şampiyonluk gelmediği sürece fener'in bu galibiyete göre hareket etmesi hata olacaktır. fenerbahçe camiası fabrika ayarlarına zaten geri döndü. eğer doğru hareket edebilirsek bu süreçten biz güçlenerek çıkabiliriz. beni umutsuzluğa sürükleyen tek faktör galatasaray camiasının ve yönetimlerinin pasifliği.
 • 1772
  19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı sonrası saçmalama temalı demeçleri;

  -rakibin kaleyi bulan 1 tane şutu yok: senin yönettiğin bir takımı ciddiye almamışız. ama hata yaptık. amatör bir teknik direktör yönetse bile futbolda rakip rakiptir.

  -attığımız gol tamamen çalışmış olduğumuz organizasyonla ilgili goldür: sanırım ben de teknik direktörüm inanın bakın, antrenmanda bir şeyler yapmaya çalışıyorum demek istemiş.

  -oyuncularım bugün 10 kişiyle türkiye’nin en iyi futbol oynayan takımının kim olduğunu herkese gösterdi: bunu galatasaray’a karşı iyi oynayarak gösterdiğini iddia ediyorsan, zaten sana göre de galatasaray türkiye’nin en iyi futbol oynayan takımıdır.

  -camiamıza, taraftarlarımıza tarih boyunca uzun yıllar unutulmayacak bir tarih yazıldı. 21 maç sonra ilk defa kendi evinde galatasaray’ı mağlup eden takım biz olduk: ee bunu ligin açık ara en kötü takımı istanbulspor da yapabilirdi. futbol bu tesadüfler oyunu. sizin için galatasaray real madrid, bayern münih ayarında ki onu yenince tarih yazıyorsunuz demek ki.

  -biz şampiyon olacağız: kazanmak sizin içğn tek başına yeterli değil. rakibinin yenilmesine bağlı olan bir durumdan nasıl bu kadar eminsin? galatasaray’ın konya’ya kaybedişini sağlama mı aldınız da bu kadar eminsiniz?

  ismail kendini istediğin kadar kandır ama hakikat bir fil gibi duruyor aramızda. başarısız olmanızın sebebi hakemler değil; sen ve senin başkanın. şampiyon biz de olsak, siz de olsanız galatasaray halen türkiye’nin en büyük takımıdır.
 • 1773
  bu sezon büyük maçlarda tek bir planı var ve bu plan her maç tuttu. bu plana karşı koyamayan teknik direktörler hiç çalışmamış olmalılar fenerbahçe'yi çünkü çok basit ve kolay aşılabilecek bir oyunu var fenerbahçe'nin. hiçbir şekilde gol atmak çabalamıyorlar, geride bekliyorlar ve kontra ile ki onu da iyi yapamıyorlar rakipleri bitirmeye çalışıyorlar. geride dur, önde bas ve topu kaparsan kıçını dayayacak adama at ya da ileri koşan adama at. dün akşam torreira müdahale yapmasa union'a oosterwolde'nin attığı golün aynısını yiyorduk çünkü koca maç bunu kovalıyorlar. nasıl bu tongaya düştüğümüzü ise okan hoca sorgulamalı. bu maçların hepsinin ortak özelliği de rakiplerin hiçbir şey yapmıyor gibi görünmeleri, union-trabzonspor maçları da plan aynıydı ve union bizim gibi topla oynasa da hiçbir şey üretemedi, trabzonspor da benzer şekilde 2 duran top hariç etkin değildi. bu kadar basit bir plana karşı kerem'i sahaya atıp öne adam çıkartmayan, arkada boş alan oluşturmayan teknik ekip de sorgulanmalı. korkak ama başarılı bir oyun oluşturdu en azından bu sezon için büyük maçlarda, çok kötü teknik direktör ama bizim yapamadığımız şeyi yapıp basit 1 tane set oyunu oluşturdu ve bitirdi. yazık şu adamın planına düşen teknik heyete...
App Store'dan indirin Google Play'den alın