resim
İlkay Gündoğan
Takım:Barcelona
Mevki:Merkez Orta Saha
Yaş:33
Boy:1.80
Uyruk:Almanya
 • 756
  daha 2 gün evvel 25’lik topçulara madara olan takıma istenilen 33 yaşındaki topçu. en erken seneye geleceği düşünülürse bizde 34 yaşında olmuş olacak.

  hayır önümüzde canlı örnekler olmasa diyeceğim ki görmedik nereden bilelim? ya sacha boey neden 30 milyon etti? takımı sırtlayan barış alper’in en büyük özelliği ne? yeni aldığımız derrick köhn neden beğenildi? bu 3 futbolcunun ortak özelliği ne?

  bu demek değil ki tüm takımı atletlerden oluşturalım. ama sen bu dengeyi iyi kuramazsan madara olman kaçınılmaz.
 • 757
  galatasaray taraftarı'nın akıllanmadığının göstergesi olan topçu.
  bıkmadınız yaşı 35'e dayanmış adamlara ağız eğmekten.

  şimdi denilebilir ki dries mertens de yaşlı ama katkı veriyor.
  evet doğrudur ama binde bir.

  yani verim alma ihtimali bu kadar düşük adam için bu riske girmeye değer mi?

  27-28 yaş sınır olmalı artık, daha yaşlısı için kadroyu doldurmaya gerek yok.
 • 758
  çok fazla barcelona maçı izlemem ama izlediğim maçlarda barcelona'nın açık ara en iyi futbolcusu olduğu görüyorum. hücumu tamamen kendisi yönlendiriyor kanada giriyor merkezde ikiye birler yapıyor ayrıca arkadan santraforu destekliyor. ceza sahasında dolaşması kapanan savunmalara karşı önemli bir özelliği. aman aman bir pres gücü yok ama oyuncuyu yönlendirme yapacak şekilde savunabiliyor. kerem demirbay gibi savruk bir top kontrolü de yok. barcelona salmaz niye salsın 1.5 sene önce city'i krize giren maçta şampiyon yapmış oyuncuyu ama bu yerli kuralında kendisinin varlığı bizim için iyi olur. ayrıca bir aidiyet kurmasını da sağlarız. bu oyun bilgisi ile futbolun içinde uzun süreler kalacaktır.
 • 759
  galatasaray'ın ihtiyacı olan saha içinde orta sahaya liderlik yapabilecek, üstünlüğü aldığımızda oyunu rahatlayıp, sakinleştirecek adam. bugün barça'dan ayrılıyorum desin bayern havada kapar. galatasaray üstünlüğü aldığı maçlarda oyunu rulete çevirme işini bırakmak için böyle adamlara ihtiyaç duyuyor, ne mertens ne demirbay ne torreira bu tip adamlar değil. kerem ve barış gibi top kaybı oranı yüksek kanatlar da olunca oyun git gele dönüyor. ligde bu git gel bir şekilde tolere ediliyor ama avrupa'da sonuç kötü oluyor, golü yiyoruz. yaşı da gayet uygun, ilkay kalitesinde adamlar 33-34 öncesi buralara zor düşer.
App Store'dan indirin Google Play'den alın