• 2855
  burada kim hangi kadroyu önerirse önersin, hangi dizilişle çıkarsak çıkalım sorun çözülmeyecek. yine kötü futbol oynayacağız. yine oyuna hükmedeceğimiz maç sayısı 3'ü 4'ü geçmeyecek. galatasaray'ın diziliş ya da oyuncu sıkıntısı yoktur. galatasaray'ın yönetim ve teknik direktör sıkıntısı vardır. bu değişimler gerçekleşmedikçe ne sahada ne de saha dışında daha iyi duruma gelmeyeceğiz. yahu bu takıma son iki senede 20'den fazla oyuncu geldi. o şampiyon takımdan hoca isteğiyle kimse kalmadı. yani hocaya ne nzonzi'yi, ne ndiaye'yi, ne fernando'yu ne de diagne'yi beğendiremedik. sonuç ortada. halen daha takımın ne oturmuş bir kadrosu ne de bir oyunu var. bize kim gelse ilk zamanlarına göre büyük düşüş yaşıyor hem fizik hem oyun olarak. yahu açın west bromwich maçlarını arada. diagne burada olduğundan daha fit ve etkili oynuyor sahada. sarrachi şu formuyla almanya ikinci liginde oynayamaz ama ilk geldiğinde orasının antrenmanı ile gelmişti sahada uçuyordu. ama hocamız onu da beğendiremedik başka solbek alacağız sene sonu. artık ben bu durumdan sıkıldım. fatih terim'i inanılmaz seviyorum ve onu bu kulübün en büyük efsanesi olarak görüyorum. ama artık bu evlilik yürümüyor. ne o daha fazla zarar görsün ne de biz. kendisi 68 yaşına geldi. o giderse naparız diyecek bir yaşta ve formda da değil. kaldı ki o gittikten sonra darmadğın olacak bir durumda ya da yapıda değiliz çünkü dağılacak bir sistemimiz yok. aksine dağılmadan toplanabilecek bir yapıdayız. kendisi isterse kulüp başkanı ya da oliver kahn gibi sportif başkan da olabilir ama artık teknik direktör olarak ne bir etkisi var ne de takım üzerinde ağırlığı.
 • 2857
  2020-2021 sezonu ikinci yarısındaki mevcut galatasaray futbol takımı kadrosuna göre en ideali 3-4-2-1 formasyonu olan 11'dir.

  muslera
  luyindama-donk-marcao
  yedlin-taylan-gedson-saracchi
  feghouli-emre kılınç
  mostafa

  yedlin ve saracchi gibi hızlı 2 bek varken bunu düşünmemiş bile olmamıza hayret ediyorum. fegoli sağ'da emre kılınç ise solda beklerin koşularına top atıp onlarla 2'li oyunlar kurabilecek oyuncular. keza mostafa'ya da doğrudan pozisyon hazırlayabilirler. gerektiğinde taylan ya da gedson ileri çıkıp geçici 3-3-3-1'i de kurabilirler.

  maça böyle başlayıp baktın rakip yemiyor 3-4-3'e evrilirsin 2 oyuncu değiştirerek:

  muslera
  luyindama-donk-marcao
  yedlin-taylan-gedson-saracchi
  kerem-mostafa-onyekuru

  ya da 3-4-1-2'ye geçersin skora göre:

  muslera
  luyindama-donk-marcao
  yedlin-taylan-gedson-saracchi
  feghouli
  mostafa(gezici forvet görevinde)-falcao

  3-4-2-1 formasyonu çok esnek bir formasyon. en ufak hareketle başka bir formasyona geçişe hemen hazır olursun.

  buna benzer formasyonda sumudica ligimizde çok başarılı oldu. ligimize ters gelen bir formasyon bu. rakiplerin ezberini bozuyor. seviyesi daha düşük oyuncularla iyi işler yapmıştı. biz eldeki oyuncularla daha iyisini yapabiliriz. tabi bu sumudica'yı takımın başında istiyorum demek değil yanlış anlaşılma olmasın.

  tudor zamanında bir başakşehir maçında 3'lü oynatmayı denemişti bizi ama o kadro özellikle beklerimiz buna uygun değildi. 5 gol yemiştik yanlış hatırlamıyorsam. adebayor şov yapmıştı.

  bu arada yedlin sakat ve donk cezalıyken 3'lü savunma yapamayız.

  4-1-4-1 oynayacağız yine büyük ihtimalle.

  linnes(iyileşirse)-luyindama-marcao-saracchi(ölüsü ömer bayram'dan iyidir)
  taylan
  oğulcan(kerem)-gedson(feghouli)-emre kılınç-onyekuru
  mostafa

  ama fatih hoca 11'e ömer'i, babel'i, arda'yı koymazsa olmaz. bu yüzden buraya kadar kurduğum tüm formasyonları çöpe atabiliriz.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!