resim
Hakan Çalhanoğlu
Takım:Inter
Mevki:Ön Libero
Yaş:30
Boy:1.78
Uyruk:Türkiye
 • 1829
  https://twitter.com/.../1778438460019273764

  ilgili videoda söyledikleri çarpıtılan oyuncu. öncelikle soruyu soran arkadaş pek iyi niyetli değil. avrupa'da oynamak ve türkiye'de oynamak arasında fark olduğunu ima ederek soruyor. hakan'a pas yamuk geliyor kısacası. ha, haksız mı? bence değil. fenerbahçe denen şımarık camianın elinde oyuncak olmuş, saçma sapan bir futbol iklimi var burada. haliyle yurtdışında türk futbolu algısı arabistan liginden beter seviyede.

  hakan'ın dediklerine gelirsek. galatasaray'dan ziyade türkiye'de oynamak odaklı bir yanıt veriyor hakan, çünkü soru bu doğrultuda geliyor. pek iyi ifade edemese de "avrupa'da oynamak hep hayalimdi ve bu seviyeyi kaybetmek istemiyorum. türk futbolunu takip ediyorum ve umuyorum ki son bir ayda yaşananları düzeltirler." minvalinde bir yanıt veriyor. "galatasaray seviyesine düşmek istemiyorum" okuması yapmak magazincilerin olmayan malzemeden haber çıkarmaya kastırmasına benziyor, veya biraz alınganlık var.

  hakan haklı. bugün süper ligden bir türk topçu parlasın, ilk sorulan soru "avrupa'da oynamak istiyor musun?" genelde verilen cevap da "evet, avrupa'da ülkemi temsil etmek istiyorum." hakan'ın bağlamında avrupa'dan kasıt şampiyonlar ligi şampiyonluğu hedefleyecek seviyede, serie a'nın en iyi takımı inter'in as oyuncusu olmak. bu seviyeyi kaybetmek istemiyorum demesinde alınacak bir şey yok. ben de sandım ki arda turan gibi "galatasaray komik bir teklif yaptı" tadında bir şey söyledi adam. yok efendim illa "beni kessen sarı kırmızı akar, inter'de zorla tutuluyorum, erden başganım beni al" gibi bitmiş okeye dönen gurbetçi yıldız açıklaması yapsın.
 • 1830
  futbol bu, bundan 1 2 yıl sonra bir sıkıntı yaşayıp formu düştüğünde en büyük galatasaraylı olacak futbolcudur. yaptığı galatasaray forması giymeyi düşünmüyorum ve bu seviyede kalmak istiyorum açıklaması günün şartlarında değerlendirilmelidir. fakat böylesi küçümser tavırlar, kendini dev gibi gören tavırlara sahip bir futbolcu bu formayı asla giymesin. hayal kırıklığı yaratmış futbolcudur.
 • 1831
  --- alıntı ---

  “dürüst olmak gerekirse kendimi galatasaray’da oynarken hayal etmiyorum. her zaman avrupa’da oynamayı sevmişimdir, düşmeden bu seviyede kalmak istiyorum.”

  --- alıntı ---

  oldum olası bu tarz oyuncuları sevemedim. mesela nuri şahin de bu familyadandı. bu tarz adamlar 33-34 olunca zaten selçuk inan'ın son yılındaki kadar anca oynarlar. 3 senelik sözleşme alırlar, sergio gibi bekleriz, ne zaman ayrılacak diye.

  ama elemanın kafası da çalışmıyormuş onu görmüş olduk. galatasaray'ı hiç karıştırmadan, avrupa’da devam etmek niyetindeyim, burada misyonum henüz bitmedi vs. de geç.

  bu arada merak etme hakanım, galatasaray taraftarı da seni bizde oynarken hayal etmiyor. en azından ben hiç etmedim. burası, hagi’lerin, sneijder’lerin, drogba’ların, melo’ların, icardi’lerin, toreira’ların, muslera’ların falan oynadığı bir kulüp.

  senin geçen sene şampiyonlar ligi finali oynayan santraforun, burada artistlik ve tiyatral yeteneklerini konuşturup, takımını 10 sene sonra şampiyon yapmaya çalışıyor.
 • 1832
  türkiye ligi, türkiye'deki futbol iklimi ile ilgili seviye düşüklüğünden bahsetse söz etmezdim. ancak bir galatasaray taraftarı, kulübünün bu seviyenin üzerinde olduğunu bilir. amacının türk olmayan takımları yenmek olduğunu, mutlak hedefin avrupa'da başarı ve kupalar kazanmak olduğunu bilir. "benim hayallerim dünyadan daha büyük" diyen hocasının inancına ortak olur. gerçekleşmesinin zor olduğunu bilir; ancak yine de galatasaray'dan umut kesilmeyeceğini bilir.

  son yıllarda o umudu zayıflasa da manu deplasmanında gelen geri dönüşü, münih'e karşı her iki maçta oynanan oyunu görünce içindeki o ateş tekrar alevlenir. aslında şu eksiklerimizi de kapatırsak neden olmasın diye mırıldanır içinden. şimdiden yaz ayında yapılacak nokta atışı transferlerle gelecek yıl şampiyonlar ligi aşamasında çok daha iyisini yapabilmek için içten içe bilenmektedir.

  galatasaraylı olmak böyle bir şeydir hakan. bizim için güzel temennilerde bulunmaktan ötesini gerektirir. sen veya ilkay veya gelecekte başka bir isim de olsa fark etmez. katkı verilecek döneminizde bu camianın hayallerini gerçekleştirmesi yolunda pay sahibi olmak isteyen olursa ne ala. ancak bunun için öncelikle bu kulübün bir parçası olmanın özünde ne anlama geldiğini öğrenmeniz gerekiyor.
 • 1833
  adam baya baya galatasaray seviyesine düşmek istemiyorum demiş. anlamak istediğiniz şekilde çeviri diye bir şey yok. dümdüz söylemiş işte.

  daha önce de defalarca söyledim bu adamın galatasaray’a geleceğim lafları falan şov. ilgiyle egosunu mu tatmin ediyor bilmiyorum ama gelmeyeceği çok açık. eminim ki hiç bir zaman kapımızdan da dönmedi. sözleşmem bitince taraftar heyecanlanabilir dedikten sonra sözleşme uzatan şovmendir kendisi.

  inter ile galatasaray seviyesinin bir olmadığının herkes farkında. gelmek istemeyebilirsin, avrupada devam etmek isteyebilirsin. kimse karşı çıkamaz, laf edemez. ama sorulan soruya da yaprak yaprak cevap veremezsin. şuan kulübüme odaklıyım, gelecekte neler olacağını göreceğiz de geçiştir. çok mu zor? 5 kuruş faydan yok bari kulübün itibarına zarar verme. misal ilkay senin gibi çıkıp şov yapıyor mu? ya da apır sapır konuşuyor mu? halan galatasaraylı olabilir. ama eh işte galatasaraylı. fatih terim galatasaraylı’lığının zekatını verse hakan’ın galatasaraylı’lığı 5 katına çıkar.

  şu saatten sonra galatasaray kapısı kapanmalıdır. zaten hakan tarzı oyuncuları sevmiyorum. kritik maçlarda ortada gözükmez, basit maçlarda bile sorumluluk alıp takım sırtlamaz. anca kaliteli dişli diye övülsün. ben hagi, sneijder gibi her maçta tehlike olan adamları hakan gibilere 100 kere tercih ederim.
 • 1835
  ılkay bile oyun planımıza uyar mı diye hafif hafif kuşkulanırken hakan çalhanoglu gibi türkiye ligi genetiğine aykırı arkasına savunma zaaflarını kapatacak 3 stoper isteyen yanına iki dinamo isteyen bir oyuncunun bize gelmesini istemem. sonsuza kadar italya liginde devam edebilir. italya'da başarılı olsun maçlarını izleyelim attığı diyagonalleri araya saldığı zehirleri, uzaktan attığı pazartesi konuşalım kafi.
 • 1837
  herkesin 12 yıllık zorunlu eğitim hayatındaki ingilizce hocalarına sevgiler ve selamlar, bayramlarını da kutluyorum bu vesileyle. eğitim sistemimize de öpücükler yolluyorum.

  https://youtu.be/XIuazxA-A7w?feature=shared

  https://twitter.com/.../1778438460019273764

  soru fanı olduğu kulüp galatasaray üzerinden soruluyor, muhtemelen diğer rakiplerinde forma giymeyeceğini tahmin ediyor spiker. hakan ise geçen ay ligde yaşananları baz alarak cevap veriyor ve ekliyor umarım daha iyi bir duruma gelirler minvalinde. * ki suratından, milli formasını giydiği ülkenin futbol liginde yaşananlardan dolayı, utanç içinde olduğu çok belli.

  son olarak dünyada güncel en iyi 3-4 regista arasındaki ve hayatı boyunca galatasaray taraftarı olan, hatta bunu çekinmeden her zaman gösteren, hem de daha üç sene önce fatih terimle anlaşmış bonservissiz galatasaray’a gelmek için teklif beklemesine rağmen başkan burak elmas tarafından teklif götürülmemiş bir futbolcu.(beklediği teklifin büyüklüğü konumuz değil.) eleştirirken bir durup düşünmek lazım önce, fenere imza atmış emre belözoğlu muamelesi çekmeye gerek yok adama.
 • 1839
  turkiye ve galatasaray seviyesine dusmek istemiyorum demis ozetle, kendince hakli. galatasaray sportif olarak inter'den basarili dahi olsa interde kalmak istemesini anlarim.

  ancak, ancak... herseyin bir ifade sekli ve yolu var. 3 ayda hayranimiz ve askerimiz olmus icardi, hala bizi takip eden ve ortamlarda dile getiren drogba ve sneijder gibi adamlar varken, sen tuttugun takim olan galatasaray icin "avrupada kalmayi tercih etsem de galatasaray cok buyuk bir kulup" diyebilecekken bunu secmiyor ve kotuluyorsun. mimiklerinden de kotu izlenimler aliyoruz zaten devaminda.

  ikimiz de biliyoruz ki kuyruguna teneke bagladiklarinda turkiye'ye doneceksin. o gun, dondugun yer galatasaray olursa nasil bakacaksin bu taraftarin yuzune?
 • 1840
  https://twitter.com/.../1778438460019273764

  + kendini galatasaray'da oynarken görebiliyor musun/hayal edebiliyor musun?
  - dürüst olmak gerekirse hayır.

  herhangi bir sebepten ötürü formamızı giymeyi düşünmemesinde hiçbir sakınca olmayan futbolcu.
  hani bazı futbolcular vardır "taş yerinde ağırdır" sözünü dibine kadar doğrulayan, hakan da o cemaatten; takımında çok iyi performanslar gösteren fakat internazionale dışına çıktığında, misal türk milli futbol takımında hiçbir zaman kulüp takımı performansının yanına yaklaşamamış bir isim.
  "kulübünde doğru şekilde oynatılıyor, milli takımda doğru kullanamıyoruz" da çok geçerli bir tespit değil bana kalırsa, oynayan oynar.

  avrupa kariyerinde başarılar, iyi de gidiyor.
  biz ise bize uygun olan hakan'ları buluruz, nema problema.

  internazionale demişken:

  https://youtu.be/bdHtXF_eXNI?si=KiEPTLi190sbuFxu (18. saniye)
 • 1843
  https://twitter.com/.../1778693032168002034

  --- alıntı ---

  "dün bir röportajda kullandığım ifadelerin yanlış anlaşıldığını belirtmek istiyorum. bu yanlış anlaşılmanın dil farklılığından kaynaklandığını düşünüyorum.

  her zaman şeffaf ve dürüstlüğü prensip edinmiş biri olarak herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep vermemek adına bu açıklamayı yapmam gerek.

  ben her zaman dürüstlüğe önem verdim ve galatasaray'a duyduğum sevgiyi, saygıyı hiçbir zaman saklamadım. hiçbir kulübe hiçbir zaman bir saygısızlık yapmam söz konusu olmadı, olamaz.

  söylediklerim bir kulüp özelinde değil, ülke futbolumuzun gelişmesi temennisi özelindeydi. son aylarda ülkemiz futbolunda yaşananlar herkesin malumu. bu yaşananların marka değerimizi olumsuz etkilediği de çok açık.

  benim en büyük temennim ülke futbolunda herkesin bir araya gelip futbolumuzun seviyesini yukarı çekmesi. çünkü bu yaşanan- ların tek zararının kendimize olduğu ortada.

  eğer futbolumuzu hakettiği yere getirirsek zaten dünya üzerindeki her futbolcu türkiye'de oynamak isteyecektir, genç yaşlarında dahi.

  bunu başaracak potansiyelimiz, avrupa'nın en iyi takımlarıyla şampiyonlar ligi'nde rekabet edebilecek kapasitemiz var. yeter ki ülkece artık bunu yapmaya karar verelim.

  söylemek istediklerim bundan ibaretti.

  saygılarımla."

  --- alıntı ---

  yanlış anlaşıldığını belirtmiş futbolcu.

  elbet bir gün hakan'ım!

  bu arada türk futbolu ile ilgili dürüst davrandığı için de tebrik ederim.

  edit: yine gaza geldiniz dünyanın en çabuk olumsuz anlamda gaza gelen taraftarı.*
 • 1844
  galatasaray taraftarı olarak “ galatasaray’da forma giymesi konusunda “ fikirlerimiz karşılıklı olarak paralel olduğu almancı futbolcu.

  hakan’dan alacağımız faydanın bir-iki tık altını kerem demirbay’dan çok daha az maliyete alıyoruz. üstelik kerem takıma uyuyor, kıdemlililere saygı gösteriyor ve takım kimyasına uygun. çalhanoğlu oynasaydı, uyumsuzluk yaşanırdı gibi geliyor.

  icardi’nin, muslera’nın, hatta zaha’nın dünya futbolundaki yeri çalhanoğlu’nun üstündedir.
  geleceği ligte ingiltere, ispanya, hatta almanya olsa anlarım ama oynadığı italya ligi türkiye’nin maksimum 2-3 lig üstünde. yaptığı kibir saçma.

  kendisinin demeci şık olmamış.
  nasıl okan buruk “hakan galatasaray’a uymaz, hiç düşünmedik, düşünmüyoruz” dese şık olmazsa, kendisininki de şık olmamış.

  belki de ali koç’u gözüne kestirdi, mesut gibi son vurgunu yapmak için şimdiden işin yolunu yapıyor.

  not: çok şükür ingilzcemiz var. soru öncesi spiker galatasaray taraftarı olduğunu, futbol kariyerini, türkiye liginden bahsettikten sonra “kendini galatasaray’da görüyor musun?” diye soruyor, o da çok tereddüt etmeden “ hiç de değil” olarak devam edip ligler arası kaliteden devam ediyor.

  milyonlarca dolar kazanıyor. atom fiziği sorulmuyor, dünya politikası sorulmuyor. soru bildiği ve yıllardır oynadığı basit oyun futbol.
  en denyo futbolcular bile “ şu anda şu takıma hizmet veriyorum, yorum yapamam” gibi cevaplar verebiliyor.

  “not at all” hakan’cım , biz de seni hiç düşünmüyoruz.
 • 1845
  yanlış anlaşıldığını düşündüğünü yaptığı açıklamayla beyan eden galatasaraylı futbolcu. şöyle iyi topçuların çocukken giydiği galatasaray formalı fotoğraflarını görünce bizimle aynı duyguları paylaştığını düşünüyorum ve oldukça sempatik geliyor.
  zaten kendisini yanlış anlamamıştım ama düzeltme gereği hissediyor olması da bizim için mühim. ileride bir gün elbette.
 • 1846
  elinde galatasaray'ı türk futbolundan ayrı bir yere koyma ihtimali varken tam tersini yapmıştır. çok büyük hata yapmıştır. yanlış anlaşılacak bir konu da değil.

  - ben galatasaray taraftarıyım. galatasaray gibi bir kulüpte oynama hayalim hep olsa da şu an için böyle bir gelişme yok.

  şunu diyemediyse galatasaraylıyım muhabbetini yapmasına gerek yok. çocukken galatasaraylıymış. o kadar.
 • 1849
  kendisini en çok beğenenlerden biriyim ve açıkçası vardı bir hayalimiz. ilkay'da da vardı ama onda ihtimal bile olmadı ne yazık ki. yazdıklarında haklı olduğu taraflar var ama bizim de bazı şeyleri söylemeye hakkımız var. mesela ben senin posan çıkmış halini ne yapayım be hakan! 35 yaşında galatasaray formasını giyerim zannediyorsun ama yanılıyorsun. sneijder 28, icardi 29 yaşında bu formayı giydi. ikisi de doğuştan galatasaraylı değildi. elbette buraya performans düşünce geldiler, sen de performansın böyle olduğu sürece gelmeyebilirsin. ama yaş işi kritik husus. tuttuğum takımın formasını giymeyeceğim diyorsan sen bilirsin.
 • 1851
  türkiye'de yaşayan insanlar için, futbol takımı sevgisi başka bir şey. futbol ülkemizde zevk için izlenilen 2saatlik bir spor dalı değil, tam tersi hayatı akışını yönlendiren, bir hafta boyunca maça kafa yorduğunuz, çoğu şeyin önüne koyduğunuz bir kültür. gurbetçi futbolcularımız için futbol 2 saatlik bir spor dalı. onlardan metin oktay karakteri beklemek hata.
App Store'dan indirin Google Play'den alın