• 9903
  bir güruh çıktı, her yere saldırıyor. yok o suçlu, yok bu suçlu, o istifa etsin, o gitsin, bu kalmasın. 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçında takım kötü oynamış, şansız bir kırmızı kart ile saçma bir takıma elenmiş. hakem müsvettesi maçı katletmiş. bunlar önemli değil, herkes suçlu, herkes istifa etsin, kulüp kapatılsın.
  hayat devam ediyor gençler. pazartesi günü lig maçı var. lig lideriz. burdan yapıcı eleştirilerle ders alıp çıkıp önümüze bakacaz. üzülüp sinirlenip şikeci sevindirmeye gerek yok.
 • 9907
  anlamsız işler yapan taraftar, oyuncuları kötü rakiplere karşı fazla övüyorlar, o övgüleri teknik heyet de görüyor ve devamı geliyor. kötü oyuncu kötü oyuncudur, boşa övmek uzun vadede takıma zarar verir. halil örneği, kazımcan örneği ile akıllandık sandık ama akıllanmamışız onu da fark ediyorum hatta daha da abartıp ''ne yapsın'', ''ne etsin'' gibi savunma cümleleri kullanılıyor kötü oynayan oyuncular için.

  berkan kutlu 29 ocak 2024 galatasaray gaziantep fk maçı çok kötü bir bek performansı vermişti, bu kötü bek performansına rağmen rakip yarı sahadan çıkmak istemediği ve berkan da 2-3 tane topu ileri ittirdiği için ''işte sol bek oynamalı'', ''yeni mevkisini bulduk'', ''bu sene en iyi sol bek performansı'' gibi söylemlerde bulunulmuştu, bu söylemler çok tehlikeli o gün de yazmaya çalıştım elimden geldiğince. 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçına gelince ise birden ''berkan sol bek değil'', ''kızmayın, bu kadar oynar'' deniyor. neden arkadaş neden, berkan o maç kötü oynadı dedik diye hayır iyi oynadı diye ikna olan adamlar bu maç neden farklı konuşuyor? berkan yeterli defansif meziyetleri olmayan bir adam, koşmak hariç defansif olarak koca bir hiç, benim için futbolun en riskli bölgesi olan bek pozisyonunda neden berkan tercihi oturdu birden? barış alper çok iyi sol bek, vasat sağ kanat(taraf aslında) performansı verirken ve ilk prag maçında berkan'ın kötü oyunu ve rakibin orayı işlemesini görmüşken neden barış'ı sola atmadık da berkan'ı kötü oynadığı ilk prag maçında övmeye devam ettik? galibiyet alınması berkan övmek için bir sebep miydi? sonucu kötü oluyor maalesef işte.

  kaan ayhan sakat sakat oynuyor, hakkını vereyim öyle çok sırıtan bir oyun da ortaya koymuyor gayet verimli ama bu adamın kaleye yaklaştıkça hata potansiyeli artarken, boey'in sakat olduğu ve oynamadığı bir maçta sadece 1 isabetli orta açması sonrası neden ana mevkisi sağ bek olarak kafalara kazındı taraftarımızca? kaan da çok iyi oynadığı 6 numara yerine bek ve stoper olarak kullanıldı. barış sol bekte çok iyiyken berkan çok kötüyken, kaan sağ bekte idare ederken ama 6 numarada müthiş oynarken neden bölgelerinden uzaklaştı ve kötü oynayıp gol yedirdikçe, hata yaptıkça övülmeye devam edildi? barış da sağ bek oynadığı maçlarda gol yedirdi bu arada, öyle basite alınacak şeyler değil hem kaan hem barış'ı ofsaytlar kurtardı 2 kere.

  biz neden iyi oynadığı yer dışına çıkıp da ortalama performans veren oyuncuları yüceltiyoruz? berkan mesela 80. dakika sonrası sahaya atılıp rakibi yıldırmak için iyi bir tercih ama bu adamın 90 dakika sahada kaldığı bir takım hele sol bek olarak sahada kaldığı bir takım başarılı olamaz, avrupa'da 2 maçta 6 yersin 4 tane yedirir, olamazsın başarılı. ben bizim taraftarın fazla iyi niyetini anlayamıyorum, futbolda duygusallığa yer yoktur, berkan galatasaraylı ise ne mutlu ona ama bizim seviyemizde sadece yedek olmalı, rotasyon da olmamalı, kaan iyi oynadığı 6 numaraya yerleşmeli, barış sağ kanatta da idare eder ligde köhn oynarsa devam etmeli ama en azından kalburüstü takımlara karşı sol bek eksiğimiz varsa sol bekte değerlendirilmeli.

  halil övmek de modaydı, kazımcan övmek de bu oyuncular şu an küme düşme adayı takımlarda oynuyorlar orada da fark yaratamıyorlar. lütfen doğru adamları övün, bu adamların takımı yakmasına izin vermeyin. futbol duygusal bakılacak bir işten çok uzak, türk insanının en büyük hobisi ve belki tek hobisi, bunu baltalayacak yetersiz oyunculara karşı tepki verenleri değil de vermeyenleri eleştirin lütfen.
 • 9908
  belli bir kesim tarafından sürekli eleştiri yapmamasi yönünde ahkam kesilen kitledir.
  kağan ayhan gereksiz kart görür: "mevkisi değil ayrıca sakat"
  eh tamam işte mevkisinde oynayacak adam neden yok deriz: "erden timur fazla size" derler.
  kardeşim sol bek yok, sağ bek yok, orta saha şu zamanda henüz kendine geldi. ziyech meydanda degil, sol bekin avrupa kupa kadrosuna yazilamamiş, futbolcu olmayan berkan geri çağırılmış bu ne saçmaliklar silsilesi diyoruz, cevap: "yatıp uyuyun"
  eleştiren taraftarı sürekli susturmayı amaçlayan bu kitle bir anlatsa kimi eleştirmemiz mübah?
  ben ziyech, ndombele, berkan, aurier, avrupa'ya yetişmeyen sol bek gibi yönetimsel hatalar ve transfer skandalları neticesinde yönetimi yerin dibine sokarim. sparta prag gibi bir takımdan 4 yenmesine de ses çıkartirim.
  herkes görevini düzgün yapmış bu taraftar gereksiz agresiflik mi göstermis? prag maçı sol ve sağ beklerimiz kimlerdi o zaman? avrupa'nin en kalitesiz liginde oynasin diye mi sol beki transfer ettik?
  (bkz: 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçı)
 • 9909
  beklentisi çok yüksek ve artık rasyonel düşünemeyen taraftardır. ben de dahil artık başarı istediğimizden ve yeni bir hikaye yazılmasına olan açlığımızdan, bu sene o sene, fb real madride oyuncu satmıştı bu aene de sattı ve uefayı alcaz gibisinden hikayelerin büyüsüyle gerçeklik algımızı kaybettik iyice.

  takıma dönüp baktığımızda geçen senenin iştahı, arzusu, presi, baskısı hiç yok. sahadaki takım futbolu teknik bir oyun olduğu için oynuyor, o amatör istek arzu iştah yok. olanı da beslemediğimiz için oyuna küstü, hareketlenmek istemiyor.

  en büyük sıkıntı şahlanan takımın en önemli çarklarını bozmak oldu. evet gelen isimler cidden kağıt üzerinde çok iyi, heyecanlandıran isimler ama hepsi topu kendi oynamak isteyen adamlar. geçen sene son topların hepsi icardi de buluşurken ve bize o fantastik golleri izletirken, şimdi artık öğrenilmiş çaresizlik içerisinde adam hareketlenmek bile istemiyor topa. çünkü kendisine gelmeyeceğinden emin.

  bir takımın 2 beki de bek menşeili değil, orta saha zaten sene başından beri yangın yeri ve artık santrfor da iştahını motivasyonunu kaybetmiş. zaten maksimum olacağı buydu. artık şapkayı önümüze koyup düşünme zamanı. sanırım icardinin de yüzünün gülmediği, moralini bozan bu durumlardı. takım için oynamanın zamanı artık.
 • 9910
  en az avrupa kadar önemli olan lig mücadelesi devam ediyorken ve üstelik avantaj kendi takımında iken eleştiri dozajını iyi ayarlaması gereken, kızacaksa bunu vurup-kırmadan yapması gereken taraftardır.
  zira ekonomik çarkın dönmesi için ligde şampiyon olup şampiyonlar ligi gelirlerine yeniden sahip olmak bizim için elzem bir konu. bunun için de yapacağımız eleştirileri bilinçli bir anne babanın evladına yaptığı ayarda tutmakta fayda var.
  (bkz: 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçı)
  (bkz: süper lig 2023-2024 sezonu)
 • 9911
  sakin kalmasını bilmeli ve her mağlubiyeti dünyanın sonuymuş gibi karşılamamayı öğrenmeli. kendisini dev aynasında görmeyi de çok çabuk bırakmalı. bizim cürmümüz belli, yapabileceklerimiz belli. bizim ilk etapta lig şampiyonu olmamız gerekli. uefa'dan elenmek bize acı vermemeli. kadromuz sorunlu. bunları öngörebilmek gerekliydi. beklentiyi arşa çıkarmadan realist olmamız gerekli.
  hocaya ve oyuncu grubuna güvenerek sezon sonu şampiyonluk kupasını kaldırmalıyız.
 • 9912
  büyük kısmı taraftar olmanın ve galatasaray'ın ne demek olduğunun anlamını kavrayamamıştır.

  beyler burası galatasaray. burada tek aidiyet armayadır. buradaki tek kredi başarıdır. ne kadar değerli olursalar olsunlar erden timur'u, fatih terim'i veya bir başkasını armanın önüne koyamazsınız. burada başarısızlığın hesabını herkes verir. fatih terim de verir, erden timur da. vasata, başarısızlığa, isimlere aidiyet duyacaksanız fenerbahçeli olun. ortada bir başarısızlık varsa bunun hesabını herkes verir. gerekirse kurucumuz gelse o da hesap verir. bizim felsefemiz başarıdır. bizi fenerbahçe'den beşiktaş'tan ayıran budur. o yüzden erden timur'u eleştirenlere ''siz hak etmiyorsunuz ya'' triplerini bir kenara bırakın.
 • 9913
  --- alıntı ---
  man is the only animal that refuses to be what he is.
  -albert camus
  --- alıntı ---
  siniri sadece galatasaray'in avrupa kupası mağlubiyeti olmayan taraftardır. bu toplumun bir kesimi için olağan bir durum aslında. toplumun bir kesimi bir uyuşukluk hâli içerisinde yıllardır. yapılan birşeye, haksızlığa, hukuksuzluğa, yenilgiye yönelik refleks gösteremez hatta ve hatta kendilerini yenenler icerisinde sanan bir illüzyona kapılmış durumda. diğer kesim ise sıkışmışlık hali içerisinde sürekli yenilmekten bitap düşmüş halde. işyerinde yenil, evde yenil, sokakta yenil, hayatin her alanında her yerinde karşılaştığın çoğu insana karşı sürekli bir yenilgi hâli icerisinde. insanlarin (bkz: 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçı) özelinde yenilmemize, genel anlamda da yenilgiye sinirlenmesinin sebebi de bu. çünkü sürekli her alanda, herşeyde yeniliyoruz. özel olarak zaman ayırdığımız, sevdiğimiz, beklediğimiz birşeyde de yenilmeyelim istiyorlar. daha önce birkaç defa da bahsetmistim treni kaçırmış bir milletin çocukları olarak en azindan bir yerde başaralim istiyoruz. ya da birileri bizim adimiza basarsin istiyoruz. insanimiz basarisiz görmek istemiyor. yenilmek istemiyor. daha fazla yenilmek istemiyor. yenilgiyi hazmetmek erdemdir evet. ama ne kadar yenilgiyi? yok mu bunun bir sonu diyor insan kendine... o nedenle lütfen yenilgiye sinirlenen, belki aşırıya da kaçan insanlara, neden demeyin bugünlük. onlar da sizin kadar galatasarayli. sizden az sevdikleri icin kizmiyorlar artik yenilmek istemiyorlar sadece. hepsi bu.
 • 9916
  çoğu kişi cl'den elendikten sonra uel'ye burun kıvıyordu. şimdi de uel'den elendik diye lige burun kıvırıyorlar. cl'ye gitmek istiyorsanız lige burun kıvırmak gibi bir lüksümüz yok. o anca uel'yi veya cl'yi alınca olacak iş. siz gidin ligden çıkın. biz sizi her yıl avrupa kupalarına alacağız diyecek halleri yok adamların. uefa, kendi organizasyonlarina almak için iki kriter belirlemiş.

  1) cl veya uel kupasını almak.
  2) ligde şampiyonluk veya belirli bir derece sonrası oynanması muhtemel on elemeler veya direk katılım.

  ne yapalım! uefa'dan elendik diye ligi de mi salalım? sanki dünya son bulmuş gibi davranan, hemen vazgeçen bir taraftar kitlemiz oluştu.
 • 9917
  saygı değer sözlük ahalisi, değerli arkadaşlar ve sevgili romalılar! altı üstü bir maç kaybettik ve elendik. dünyanın sonu gelmedi. 2013 yılından sonraki başarılı dönemi geçiriyoruz. 2 yıldır üstüne koyuyoruz. dünden bugüne başarılı olamayız. başarı için sabır çok önemli. hemen takımı asıp kesmek 377373 tane transfer yapmakla başarılı olunmuyor. bunu çok defa deneyimledik. öyle olsaydı fbjk başarılı olurdu. şuan moral bozukluğunu bırakıp, iç kavgalarla vakit kaybetmemeliyiz. bu yıl tarihimizin en önemli şampiyonluklarından birini yaşayabiliriz. 2001 ve 2021 yıllarında bu fırsatı kaçırdık. bari 2024 kaçmasın. takım bunu kaçırmayacak güce sahip ama taraftar takımın kaybetmesi için elinden geleni yapıyor. zaman köstek olma zamanı değil. 3 ay içinde 3 kupa alıp ligin sefiri olabiliriz. altı üstü kupadan elendik. çok defa olduğu gibi. ekonomik devrim için 3 ay konsantre olsak yeter. sonrasında yönetimi gömeriz yine. değerli sözlük ahalisi bozmayın moralinizi. yarınlar bizim olacak.
App Store'dan indirin Google Play'den alın