• 9896
  son zamanlarda gittikçe fenerbahçe taraftarı ile benzeştiğini düşündüğümdür.

  son ankaragücü maçını kazandığımızda fenerbahçe taraftarının kazımcan üzerinden yaptığı şike imasını biz onlara rizespor kalecisi tarık çetin üzerinden yapıyoruz, veya fenerbahçe forması giymiş hocalar kendilerine rakip olduğunda yine aynı imayı yapıyoruz. anadolu takımlarının galatasaray karşısında canını dişine takıp oynadığını, 11 kişiyle savunma yaptığını, fenerbahçe karşısındaysa lakayıt oynadıklarını söylüyoruz. bahsetmek istediğim bunların doğruluğu veya yanlışlığı değil, taraftar profili olarak yanlış yöne doğru gittiğimizi düşünüyorum. son zamanda ortaya çıkan videodaki futbolcu icardi değil fred olsaydı bu defa galatasaray taraftarı aynı cezayı isteyecekti. şimdi onlar yaptığında bunu akıl almaz buluyoruz, sözlükten birisi icardi'nin ceza alması gerektiğini söylediğinde onu çeşitli şeylerle suçluyoruz. bir anadolu takımı futbolcusu galatasaray'a karşı daha azimli oynuyorsa bu galatasaray'ın büyüklüğündendir. eğer bir rakip takım başkanı takımına galatasaray maçında prim veriyorsa bu da galatasaray'ın büyüklüğündendir. galatasaray bugün avrupada adından söz ettirebiliyorsa, fenerbahçe camiasından farklı oluşu, sorgulayışı, hep daha fazlasını isteyişi sayesindedir.

  son olarak bruce lee'nin şu sözü ile tamamlayayım: "do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
 • 9897
  fenerbahçe taraftarı türk futbolunu zehirlerken onları kendi silahıyla vurması ve bunu daha üst perdeden yapması son derece normal olan taraftardır. biz daha kalabalığız ve er geç öğreteceğiz galatasaray'la uğraşılmayacağını.

  kulübüne, futbolcusuna, hocasına iftira atanlara her daim tepki vermeli. futbol ortamındaki kirli düzeni sürekli belirtmeli. biz güçlü olmazsak tepemize çıkarlar. şikeciye şikeci diyemeyeceksek taraftarlık yapmamızın da manası yok.
 • 9898
  fenerbahçeliler ile kavga edeceğiz diye, kendisine mahsus özelliklerden taviz vermemesi gereken taraftar topluluğu.
  sırf fenerbahçe'ye ağız dalaşında üstünlük kurup kendimizi tatmin etmek uğruna özgünlüğümüzü kaybetmeyelim derim. bunun sonu galatasaray'ı kaybetmektir çünkü. fenerbahçe'den (maalesef) var bir tane; fenerbahçe'yle it dalaşı yapmak için benzer taktikleri ve saçmalıkları uygulayan bir fenerbahçe imitasyonu galatasaray'a hiç gerek yok. biz bu olmamalıyız. mücadelemizi rakibimizin çirkinliklerini taklit ederek yapmamalıyız. galatasaray bu değil, galatasaraylılık da bu değil.
App Store'dan indirin Google Play'den alın