• 16496
  1-)fenerbahçe'nin rakipleri fenerbahçe'ye karşı açık bir oyun oynarken, bize karşı ölümüne kapanıyorlar.
  2-)hakemler fenerbahçe'den deli gibi korkuyorlar.
  3-)yayıncı kuruluş başta olmak üzere bütün medya fener'in elinde.
  4-)tff başkanı fener'in emir eri!

  açık açık söylüyorum bunu. ister antu kafasında deyin, ister başka bir şey deyin ama olan bu. örnekleriyle de açıklayayım:

  22 ekim 2023 fenerbahçe hatayspor maçı: bu maça kadar dörtlü defansla namağlup gelen hatayspor, her ne hikmetse bu maç 3'lü defansla oynadı. daha önce oynadıkları maçta forma vermedikleri stoper recep burak yılmaz sağ bek mevkisinde oynadı. maç öncesi hatayspor teknik direktörü volkan demirel sarı lacivert atkıyla fener taraftarını selamladı. sonuç mu? ilk yarıdan 3-0 yenik duruma düştüler. ikinci yarıda 3-1 olduktan sonra irfancan denen kağnı bile metrelerce yürüye yürüye gol attı.

  11 kasım 2023 hatayspor galatasaray maçı: fener'e karşı cesur(!) bir dizilişle maça çıkan fener efsanesi volkan demirel, bu maçta 4'lü defansla başladıktan sonra 6'lı defansa geçerek otobüsü çekti. kaptıkları toplarla da sağdan soldan bir sürü kontratak şansı yakaladılar. sonuç? 2-1 mağlup olduk.

  28 eylül 2023 fenerbahçe başakşehir maçı: başakşehir açık bir oyunla sahaya çıktı ve ilk 20 dakikada 3 tane yediler. maçı da 4-0 kaybettiler.
  1 ekim 2023 fenerbahçe çaykur rizespor maçı: rizespor açık bir oyunla sahaya çıktı maçı 5-0 kaybettiler.

  şimdi bir de bizim maçlara bakalım:

  23 eylül 2023 başakşehir galatasaray maçı: kapanan bir başakşehir, verilmeyen kırmızı kartlar falan filan derken zar zor 2-1 kazandık. son dakikalar geçmek bilmedi.

  28 ekim 2023 çaykur rizespor galatasaray maçı: deli gibi kapanan ve kontratak kovalayan bir rizespor'a karşı uzaktan şans golüyle 1-0 galip geldik.

  buna pendik maçını da ekleyebilirsiniz.
  29 ekim 2023 pendikspor fenerbahçe maçı: "kontratak da nedir? biz denk güçte takımlarız" nidasıyla çıkan bir pendikspor 5-0 yenildi.
  2 aralık 2023 pendikspor galatasaray maçı: pendik ölümüne kapandı. uzaktan şutlar olmasa hayatta gol atamazdık.

  alın bakın size tam 4 maç örneği verdim. fener bu 4 maçta 18 gol atıp 2 gol yedi. biz ise 6 gol attık 3 gol yedik.

  tüm bunlara baktığım zaman, ben şimdi anadolu takımlarının fener'e karşı oynamadığını söylediğimde suç mu işlemiş olurum? sözlüğü antu'ya mı çevirmiş olurum?

  dahası da var;
  mesela fener maçını yöneten hakemler fenerden tir tir titriyorlar. sahada fırça da yeseler, küfür de yeseler süt dökmüş kediye dönüyorlar. ne kart, ne uyarı hiçbir şey yok!
  ağızlarında düdük sürekli penaltı vermeye çabalıyorlar.
  bizim maçlarda ise o kadar kolay kart gösteriyorlar ki, oyuncularımızı direkt sindiriyorlar. itirazlara direkt kartı çıkarıyorlar. net diyebileceğimiz penaltılarımızı da vermiyorlar. mesela hatayspor maçının son dakikasında icardi'ye yapılan net penaltıyı vermediler, veremediler!

  diğer bir konu yayıncı kuruluş;
  değerli yöneticimiz erden timur bile katıldığı bir programda beinsports'un fener lehine ayrımcılık yaptığını söyledi. fener'in trollerle algı yaptığını ve medyanın da buna çanak tuttuğunu da ekledi.

  zaten görünen köy kılavuz istemiyor. daha 2 gün önceki maçta pendik takımının lehine olması muhtemel tüm pozisyonları en az 4 kez gösterdiler. bizim lehimize olması muhtemel bir pozisyonu en alakasız yerden sadece 1 kez gösterdiler.
  mesela fener'in bugünkü sivasspor maçında sivasspor'a verilmesi gereken penaltı pozisyonunu en alakasız yerden gösterdiler.
  bakın sadece 2 günlük şeyi yazıyorum!

  ulan tüm bunlar varken ben gerçeği yazdığımda niye antu kafasında oluyorum? niye rakip takım taraftarlarına benzeyeyim?
  vallahi artık çıldırma noktasına geldim ya.
  ali koç açık açık hakemleri tehdit etti, mhk başkanına hakaretler etti, taraftarlarına ayaklanın tarzı çok tehlikeli şeyler söylemesine rağmen sadece 45 günlük hak mahrumiyeti cezası aldı!
  erden timur ise katıldığı canlı yayında kelimelerini dikkatli seçmesine rağmen o da 45 gün hak mahrumiyeti aldı!
  e ulan bunu yazmayalım mı? haksızlığı haykırmayalım mı?

  herifler tüm medyayı etkisi altına almış. 2. lig takımının bahis iddiasını bile galatasaray adıyla haber yapıyorlar. fatih terim fonu diyerek arka plana galatasaray fotoğraflarını koyuyorlar. oyuncularımıza türlü türlü iftiralarda bulunuyorlar, sosyal medyada trolleriyle her türlü çamuru atıyorlar, ulan her şeyi yapıyorlar ama biz bunları gelip buraya yazınca antu kafasında oluyormuşuz!
  ali koç'un fetö iltisaklı dediği mehmet büyükekşi onun emrinden çıkmıyor. her türlü kayırmayı yapıyor. ali koç a dedi mi a, b dedi mi b kesin hükümdür onun için!
  bu badem bıyıklı bize gelince ise aslan kesiliyor. ulan herif ilk kez var kayıtlarını bizim maçta açıkladı be!
  şike yapılıyor, ırkçılık yapılıyor, tehditler şantajlar yapılıyor ama biz bahsetmeyelim. neden? çünkü sözlük antuya dönüyormuş!

  allah aşkınıza yapmayın!
  herifler her yerde gücü eline alırken, bari sözlükte yazılanlara karşı ses çıkarmayın. algıya algı, gerçeğe gerçekle karşılık ne ara suç oldu ki? hani burası gelişmiş bir ülke olsa tamam ama ulan türkiye'deyiz be.
  bu ülkede efendi olanı öpüyorlar!

  neyse son olarak tanımımızı da yapalım;
  fikri hür vicdanı hür galatasaray taraftarının güzide sözlüğüdür.
 • 16497
  4 aralık 2023 fenerbahçe sivasspor maçının başlığına girip entryleri sırayla okuyun. sonra bu entryleri sözlüğümüzün kalitesiyle övündüğünüz bir ortamda örnek entryler olarak çevrenizdekilere okutacağınızı düşünün. utanırsınız. bir çok yazar artık mantık yolunu iyice kaybetmiş durumda. her pozisyondaki her kararın fenerbahçe'yi kayırmak için dizayn edildiğine inanan, tüm federasyonun, hakemlerin, medyanın, rakip teknik direktörlerin, rakip oyuncuların, rakip yöneticilerin fenerbahçe şampiyonluğu için şike yaptığını iddia eden, çok garip bir nesil türedi. bence bu tip entryler sözlükten silinmedikçe, sözlüğün gündemi bu psikoz dolu entrylerle doldukça burası giderek sosyal medyada dalga geçilen mecra konumuna gelecek. aklı başında yazarlar gitmeye başlayacak ve bir grup büyük resmi gören komplo teorisyeni z kuşağı ile moderatörler kalacak.

  uzun zamandır yazıyorum, yazıyoruz. hiç bir yönetici bu konuda bir aksiyon almıyor. dışarıdan acaip sakil ve komik görünüyor sözlük haberiniz olsun. artık bir çok eski yazarın da ben gibi sadece alışkanlıktan girdiğini, entrylerini günce misali tutmak için yazdığını düşünüyorum. çünkü burası mantık çerçevesinde bir şeylerin aktarıldığı ve kaliteli tartışmaların döndüğü sözlük olmaktan çıktı fanatizm boyutuyla galatasaray aleyhine verilen her karara koşulsuz küfredildiği, galatasaray lehine her kararın koşulsuz övüldüğü bir dalkavukluk dergahına döndü. kelimelerimi düzgün seçmeye çalışıyorum ama durum bu. hagi'nin bunun görmüyor olduğunu düşünmüyorum ama aksiyon almaması beni şaşırtıyor. bunları yazmak yerine beğenmiyorsan sktir git diyenleri duyuyorum ancak 11 yıldır emek verdiğim bir mecranın böylesine bozulduğunu görmeye de dayanamıyorum. hagi sen nasıl dayanıyorsun?
 • 16498
  bence en önemli değişikliğin, bizim oynadığımız maç içerisinde oyuncu başlıklarını kapamak olacak sözlüktür.

  (bkz: galatasaray - a takımı maçı)
  diyerek altına o maçtaki yorum yazılıyor. maç içerisinde bir bakıyorum, kim kötü oynuyorsa onun başlığının yanındaki rakam en büyük oluyor. bir sonraki maça kadar sürü halinde devam ediyor bu özellik.

  bir de puan kaybettiysek aman aman.

  aslında burada temel alınacak konu şu olmalı. oyuncu ile ilgili tek bir maçtaki performansı hakkında entry girmek ne kadar sağlıklıdır? zaten o maçla ilgili bütün bilgileri o anda maç başlığına girmemiz gerekmiyor mu? maçtan sonra herkes nefeslendikten 1 gün sonra oyuncu başlığının altına yorum yapsak daha sağlıklı olmaz mı?
 • 16499
  ülkenin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik durumun, her yeri ele geçirmiş burjuvazi sınıfın feodal kafasının futbola da yansıması sonuçlarını yaşayan sözlük. evet belki bundan sonrası komplo teorilerine, paranoyaya dönmüş olabilir. ama burada en az suçlu galatasaray taraftarıdır. buraya da gelip bu taraftarı suçlamayı doğru bulmuyorum. galatasaray taraftarı dünyada en insaflı, en objektif taraftar topluluğu olabilir. bunu abartısız söylüyorum. çünkü sabrı gerçekten çok sınanıyor. camiası gereği de çok sesli bir topluluk ayrıca. yani kendi içinde özeleştirisini yapabiliyor. sözün özü fenerbahçe camiası ve ali koç’un artık kör göze parmak sokarcasına yaptıkları ve siyasetin, devletin bu duruma sessiz kalışı, ister istemez bizim tarafı yıpratıyor, geriyor vs. her sezon, her sezon ısrarla ve başarısızlıkla artış gösteren manipülasyon, dezenformasyon, adaletsizlikler, çifte standart, şikevari hareketler vs. gerçekten farkında olmadan galatasaray taraftarını haliyle de sözlükteki takımdaşları, beni, hepimizi yoruyor. yazık değil mi bu insanlara da. kimse de kusura bakmasın, bu durumda objektif olacağım diye taraftarı suçlar halde takılan zihniyet sadece taraf olur. hangi taraf olur kendi düşünsün artık.
App Store'dan indirin Google Play'den alın