• 16489
  bıkmadan usanmadan hatırlatacağım konular olacak sözlüğümüz.

  burada galatasaray sporcularına durmadan nefret kusan insanlar var. ifade özgürlüğü kapsamında engellenmemesi gerekir tabi.

  ama bende aynı özgürlük kapsamında kendilerine yazık olduğunu söylemeye devam edeceğim. hayatta biriktirdiğiniz tüm kini sporculara yükleyemezsiniz ya. bu adamlar çok para kazanıyor olabilir. bu piyasayı onlar belirlemiyor. kazandıkları paralar da onları robot yapmıyor.

  bilmem hangi maçta şöyle yapmış o yüzden önemsemeyecekmişiz. bilmem nasıl bir surat ifadesi varmış o yüzden görmek istemiyormuş. yahu siz kimsiniz? hayatlarınızı merak ediyorum ben. hiç mi hata yapmadınız? hiç mi elinizden tutan olmadı hayatta? konumunuz ne? anlatın da mükemmelliği öğrenelim bari.

  kimseyi şahıs şahıs hedef göstermek istemiyorum. zaten onlarca var bu tür entry. aşağı yukarı her futbolcumuzun başlığında görürsünüz. ama bu sesleri bastırma çabası da bir taraftarlık benim gözümde. burayı twitter’a çevirenler var. argüman yok nefret var. argüman var hiç olmasa daha iyi.

  belki silinecek entry. ama sorun değil. ben bu kitleyle mücadele etmeye durmadan devam edeceğim.
 • 16490
  taraftarlarımızı biraz soğukkanlı olmaya davet ettiğim sözlüğümüzdür.

  adamlar * gücü sadece sefil anadolu kulüplerine yetebilen bir camia. ona bile hakemle, çeşitli baskılarla yetebiliyor. adam bunları gördüğünüz yerde fotoğrafını çekin diyerek, alenen fb taraftarını kışkırtarak 45 gün ceza aldı. göreve gelir gelmez ilk icraatleri fatih terim'e salça olmak oldu. senelerdir aynı işleri yapıyorlar ve bir önlem alınmıyor. kulübümüz defalarca bildiri yayınladı, sonuç sıfır.

  demek ki sürekli aynı şeyleri dile getirip, bu üçüncü sınıf organizasyonlarla bu şekilde mücadele edilemiyor. adamların para ve nüfuz gücü var. bu konuları zaten yüzlerce kere herkes yazdı.

  boşuna sinirlerinizi germeyin. şurada 3 hafta kaldı bunları * paramparça etmemize. sonra yine bayır aşağı yuvarlanırlar. zaten başkanlarının da son senesi. relax.
 • 16491
  fenerbahçe'nin her maçından sonra abuk subuk şeyler okumaktan sıkıldığım sözlük.

  burada biz "hakemler galatasaray'ı doğruyor" diye konuşuyoruz.
  antu'da "hakemler fenerbahçe'yi doğruyor" yazıyorlar.
  kartal sözlük'te "hakemler beşiktaş'ı doğruyor" diyorlar.

  ee, herkes hakemlerden şikayetçi, kimi kolluyor o zaman bu beceriksizler sürüsü?
  yahu bu hakemler hepten kötü; sadece sana, bana değil ki!
  hakemden şikayet etmeyen bir tane kulüp var mı?

  antu'da yazan da sizin ailenizden birisi, belki kardeşiniz,
  kartal sözlük'te yazan da eşiniz, dostunuz,
  hakeza twitter'da yazan da tanıdığımız kişiler.
  hepsi mi mal bu insanların yani sırf rakip takım taraftarı diye hepsi mi art niyetli ya da kör?

  herkes sadece kendi takımını düşünüyor, kendi bildiğini yazıyor.
  2 aralık 2023 pendikspor galatasaray maçı'nda da bizim lehimize iki tane hata yapıldı, yalan mı?
  kazımcan karataş'ın yaptığı faul çalınmadı, victor nelsson şutu eliyle kesti hakem devam ettirdi vs.

  yani bu hakemler rezil evet ama sanki tüm hakem camiası galatasaray'a düşman, diğer takımlar kollanıyor gibi yazıyorsunuz, komik kaçıyor.

  en çok da her fenerbahçe maçından sonra yönetim ayağa rererö yazanlara kızıyorum.
  şuraya yazdığımız iki entry ile ülke gündemini değiştireceğiz, haklısınız.

  bir tepki verilecek ise mhk ve tff'ye karşı tüm takımlar birlik olup vermeli.
  diğer türlü galatasaraylısı fenere, fenerlisi galatasaraylısına, beşiktaşlısı her ikisine söylenip durdukça bir halt değişmez.
 • 16493
  rakip takım maçlarında antuya döndüğü fikrine katılıyorum.

  iyi de malzeme veriyorlar. biz ne yapalım. karşılarında biz olunca 11 kişi kapanan, kalecileri panter kesilen takımlar fenere gelince defansta kısa paslar, saçma sapan kaleci ve stoper hatalarıyla goller yiyor. o da olmazsa hakem imdadına yetişiyor. şu fb takımı ligde 12 g 1 b 1 m alacak top mu oynuyor. tamam bizim lehimize de hakem hatası olmuştur. belki biz de 1-2 maç daha kayıp yaşardık ama eminim puan olarak önlerinde olurduk.

  avrupa'da sıradan takımlar içinden geçiyor. benzeri bizim ligde de olacak ama izin vermiyorlar işte. camia olarak zaten beyinleri yanmış. fıtratlarında olan kazanmak için her yol mübah felsefi tavan yapmış. kendi önlerine bakmadan her gs maçı sonrası x'te kara gece diyorlar. buna cevap vermek durumundayız. meydan boş değil.

  bizim için burası amaç değil araç. şampiyonlar liginde sürekli yer almak istiyorsak hemen her sezon şampiyon en kötü 2. sırada yerimizi almalıyız.
 • 16494
  galatasaray camiasına karşı topyekun başlatılmış ve bütün kaynaklar seferber edilmiş algı savaşında galatasaraylıların sığınabildiği ve akıl sağlığını koruyabildiği tek güvenli limandır. burası da düşerse herkes kendi gerçekliğini sorgulayıp fenerlilerin yaşadığı alternatif evrende fener'in uzay futbolu oynadığı ve ismail kartal'ın elit bir teknik direktör olduğu, hakemler fetösaray'ı her maç kayırırken cumhurbahçeyi ince ince doğradığı genjutsu içine hapsolur.

  aklıyla ve vicdanıyla maç izleyen herhangi biri fener maçında oyuncuların sadece şımarıklığına ve bunun cezasız kalmasına bakarak nasıl bir tiyatro içinde yaşadığımızı görür ve tepki gösterir. bazen entry girmek de tepkidir, camiadaki diğer insanlara yalnız olmadıklarını hissettirir.

  bu şımarıklık, halkı sömürerek ve azınlıkların mallarına konarak nesiller boyunca elde edilmiş zenginliğin, haksızlığı hak olarak kendine reva gördüğü şımarıklıkla aynı. imam osurursa cemaat sıçar. kulübün başındaki 6 akıl yaşındaki şımarık çocuk ne yapıyorsa, kendisine neyi hak görüyorsa; sahada da aynısı görüyoruz.

  galatasaray sözlük bu oyunu bozma anlamında önemli bir stratejik önem taşıyor. hiçbir masada yokuz, yönetimin eli kolu bilemediğimiz sebeplerle bağlı. siz en azından güçlü durun.
 • 16495
  okur olarak ilişkim sanırım 2009-2010 civarına dayanıyor. aramızda bu tarihlerden birkaç yıl önce doğmuş arkadaşlar bile vardır.

  şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, burayı twitter sanan, zaman zaman belirip kısa sürede kendi kendini imha eden arkadaşları bir tarafa koyarsak buranın kolektif bilincinin ciddi seviyede yanıldığı pek konu hatırlamıyorum. vardır ama haklı çıktıklarının yanında devede kulak.

  kilit nokta: twitterlaşmamak. bunu başardığı sürece galatasaray sözlük'ün ortak aklına güvenin. nacizane önerimdir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın