• 14
  avrupa'da yaşadığımız hakem rezaletine en ufak bir etkisi bile olmayan ülke.

  avrupa'da doğranmak için türk olman yeterli, arap devletine ihtiyacı yok kimsenin. ayrıca bizim gibi kuru kuruya değil, ispanya'daki sosyalist hükümet tarafından avrupa birliği'ne meydan okuya okuya savunulan bir konudur filistin mevzusu. ispanyol takımları da gümbür gümbür ilerliyor yollarına, geçelim bu işleri.
 • 17
  orta doğu'da bulunan ve bir takım rant odaklarının, dincilerin, siyasal islam'cıların, islam tüccarlarının, kralların, aşiret liderlerinin, perde arkasında yemediği b.k kalmayan bir takım mücahitlerin mast.rbasyon nesnesi olan yer. hepsi yalan, hepsi riyakâr, düzenbaz. ulan her gün lanet okuduğunuz (ki birçok yönden tabii ki eleştirilecek) israil'de milyonlarca arap gayet normal şekilde yaşayabiliyor. daha bu ekim saldırısından önce bile binlerce filistinli sağlanan çalışma izinleriyle israil de yaşayabilecekti. tabii ki israil de birçok politika konusunda kendisine çeki düzen vermeli. bir masum bile hayatını kaybetmemeli.

  ama terör yuvası ve her türlü pisliğin trafik merkezi olmuş hamas'ı da savunmasınlar be filistin adı altında. sporun, futbolun bu kadar merkezinde olmasının da yine birtakım rantçıların ekmeğine yağ sürdüğü yerdir filistin.
 • 19
  hayatımın çok uzun yıllarını komünist, hümanist, barışçıl olarak geçirmiş biri olarak yaşam tarzımı asker sonrası ve özellikle çocuğum olduktan sonra liberal bir yaşama doğru kaydırmış bulunmaktayım. gelecek kaygımdan dolayı ve en önemlisi çocuğum gelecek yıllarda zorluk çekmesin diye hayat felsefemden ödün verdim. bırakın yapsınlar, bırakın etsinler bana ne düşüncesine geçtim. liboş oldum liboş. bunu yıllardır kendimden bile sakladım. hayır böyle olamaz, sen busun hatta şu zamanda şunları yaptın diyerek teselli etmeye, özüme dönmeye çalıştım.
  ancak artık o devrimci ruhum da öldü. filistin'in çektiği acıları dünya genelinde çeken onlarca ülke var. filistin halkı ile bir gram bağ hissetmiyorum. bu dünya hitler görmüş. milyonlarca insanı sabun yapmış. ötekisi gitmiş japon sivil halka atom atmış atom. 2 şehri yok etmiş. milyonlarca insan hala hasta sakat doğuyor. çin, uygur halkına zulüm ediyor mesela. fransa fil dişi kıyılarını bombalıyor, ingiltere sömürmedik toprak bırakmıyor. buralarda müslüman yok mu? ille arap mı olması lazım? bana ne abi filistin'den. beni evim bağlar, yurdum bağlar, ülkem bağlar. biz yıllardır terör ile mücadele veriyoruz. yetmiyor "fetö" çıkıyor. yetmiyor daeş çıkıyor. daha ne be yahu? bu filistin suudi'lerin aynı dinine sahip değil mi? iran, pakistan falan bunlarla aynı dine sahip değil mi? bizim ekonomi batmış, ülke kendi topuğuna sıkmış, avrupa ve dünya ekonomilerinden kendini soyutlamış. ee sonra? filistin cart curt.
  valla avrupa bana kalırsa filistin yüzünden bize ceza meza kesemez. azerbaycan müslüman değil mi? qarabağ tur atladı işte. tez çürüdü gitti. çok kolaya kaçıyoruz bazen. hakem kötü mü? kötü. bitti. daha üstüne filistin yüzünden falan bunlar çok komplo teorisi. altında bir destek, dayanak bulamıyorsun.
App Store'dan indirin Google Play'den alın