• 9
  zamanında açılmış, çok sağlıksız ruh haline işaret eden başlık.

  galatasaray'ın son yıllardaki taraftarına da cuk oturan tabir. çok üzücü olsa da, kabul etmek istemesek de sami yen ruhu ve tribünü çoktan bitti. 2023 ağustosta yazılmış zaten benzeri giriler.

  yazıklar olsun ne diyeyim. keşke hala bam orta sahasıyla oynasaydık yıllarca şampiyon olamasaydık da bu hale düşmeseydik.
 • 10
  iki takım arasında taraftar profillerinin farklı olduğunu sanmıyorum. ayrım yönetim kısmında devreye giriyor. galatasaray dinamikleri her şeyiyle farklı. yani bir akıl var o kısımda.

  taraftarı zaten olamaz da yönetimleri galatasaraylılaşırsa işte o sıkıntı. gerçi bu kadar alengirli iş çeviren ve alakasız işlerle uğraşan adamların bunu başarabileceğini sanmıyorum.
 • 11
  mazide kalan kavram.
  eskiden sokağa çıktığımızda çeşit çeşit tipte insanlar görürdük ama günümüzde neredeyse herkes aynı tip.
  aynı tip pantolon, aynı tip t-shirt, aynı tip ceket, aynı tip short, aynı tip saç tıraşı, aynı tip üslup, aynı tip düşünce tarzı. son 15 20 yılda insanlar tek tipleşti sanki. fenerbahçeli'nin de galatasaraylı'nın da birbirinden farkı yok denecek kadar az artık. aradaki o az fark da fenerbahçe camiasının yaptığı malliklarin taraftar üzerindeki psikolojik etkilerinden kaynaklaniyor. fenerbahçe, allah geçinden versin iki şampiyonluk alırsa aradaki o fark da kalkar.
 • 13
  bir eylemdir. elinden geleni yapan kendi forman altında mücadele eden futbolcunu gömmeye kalkarsan, rakipte gerçekten de iyi oynayan bir oyuncuyu düzgün bir tonda övmez/tebrik etmez/hakkını vermezsen ya da bunları yapana sövmeye kalkarsan, kötü bir oyuna rağmen alınan sonuç sonrası yapılması gereken eleştirileri yapmayıp, kirleri halı altına süpürürsen, rakibine karşı bel altı ya da etik olmayan sosyal medya paylaşımlarından büyük zevk almaya başlamışsan, başarısız yönetiminin hala arkasında durmaya devam ediyorsan ya da onların gelecek zamana yönelik cümleleri ile gözün boyanıp onlara kanıyorsan fenerbahçelileşiyorsundur.
 • 14
  fenerbahçe taraftarına benzemek takım galip geldiğinde şak şaklayıp, mağlup olduğunda ortalığı velveleye vermektir.

  mesela bir futbolcun seni şampiyon mu yaptı? bu adamı pamuklara sararsın ama ilk formsuzluğunda da gitsin abi diyemezsin. bu adamı savunanlara da fenerlileşti hiç diyemezsin. çünkü fenerlileşen sensin. 6 yılda tek kupa almış adamı savunanlarla iki yıldır bir çok derbiyi silip süpürmüş adamı savunanları bir kefeye koyamazsın.
 • 16
  bu sene bu terimi en çok hakeden, takımın avrupa listesine sağlam ve orjinal mevkisi bek olan oyuncular yazmayıp, ligi biz eldeki kadroyla çok rahat götürürüz boş verelim avrupa ligi’ni mantığıyla hareket eden dursun aydın özbek yönetimidir. çünkü fenerbahçe için her zaman ligte galatasaray’ı yenmek ve şampiyon olmak tek amaçtır, bize de yönetimimiz bu sene mevcut kadroya takviye yapacağına eksik bırakarak bunu reva gördüler.

  onun dışında ne taraftar ne de teknik heyet bu yakıştırmayı haketmiyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın