• 6332
  en saf haliyle galatasaray düşmanı olmuş topluluk. 21 şubat 2024 panathinaikos paok maçından haberim daha yeni oldu. sözlüğe girince öğrendim ve terim’in takımının kazandığını görünce istemsizce sevindim. paylaşımlarıma bakan bilir, terim gibi bir efsanenin hakkını fazlasıyla teslim etmeye çalışırım. ona rağmen haberim daha yeni oldu ki eminim böyle nice taraftarımız vardır. hatta bizden sadece maç sonucunu görüp en fazla 1 2 yorum yapıp geçenler bile hayli hayli fazlaca olacaktır. yine de bizimkilerin bir kısmının bu maçı takip edip, paylaşması gayet normal. çünkü fatih hoca ile galatasaray et ile tırnak gibidir, ayrılmaz. ama ekşi sözlük olsun, twitter vs. olsun biraz gezineyim dedim, baktım bunlar yani sarı kanarya tarafı kuduruyor. samatta’ya öyle böyle sövmüyorlar. kafayı yemişler resmen. geçtim bizim takımı, camiayı; bizimle ilgili olabilecek en ufak olayı bizden daha çok takip ediyorlar. ve olumsuz bir şey olsun da, içimizdeki öfkeyi kusalım, rahatsızlık verelim derdindeler. artık bir taraftardan çok anti taraftar olmuşlar. bu ruh hali hastalıklı bir hal almaya doğru gidiyor. gidişat pek hayra alamet değil. hele bir de bu sene şampiyon olur ve süper kupayı da almayı başarırsak çok ciddi travmalara sebep olabiliriz. bu hale büründüklerini görmek; açıkçası hem acıyarak bakmamı sağlıyor, hem de içten içe zevk veriyor. gerçekten beter olmayı fazlasıyla hak ettiler. umarım hak ettiklerini misliyle yaşarlar.
 • 6333
  günceli, gerçekliği doğru anlayabilme ve gerçekleri tespit edip sorun çözebilme kabiliyetlerini kaybettiler yıllardır.

  bir kere bu zengin, güçlü başkan fetişizmi en büyük hataları. yanlış iliklenen düğmelerin ilki. başkana fazla anlam yüklüyorlar. artık günümüz futbolunda başkan sadece doğru teknik ekip ve futbolcuları bulmakla mükellef.

  artık futbol daha fazla zeka ve güç oyunu olmaya başladı. ve bunda en önemli aktör sosyal ve analitik zekası yüksek teknik direktördür. zaten böyle bir hoca kendisine uygun kadro yapısını oluşturacaktır.

  fenerliler başkana mehdi rolü biçiyorlar. zaten sonrasında gelen teknik adam sağlıklı bir ortam bulamıyor. toksik bir çalışma ortamında başkan, hoca ve futbolcular gerçek manada mutlu ve başarılı olamaz.

  o yüzden bu durumu fark eden hocalar zaten vücut dilleriyle belli ediyor kendini. bu zihniyetle devam ettikleri sürece loser ve mutsuz olmaya mahkumlar.
 • 6336
  ali koç yüzünden rasyonel düşünme yetilerini kaybetmiş, alternatif bir evrende yaşamaya başlamış taraftar topluluğu.

  ilgilendikleri ve üstüne gittikleri konukarı görünce gülsem mi sinirlensem mi arada kalıyorum. hem çok salakça, hem de bu salaklığa o kadar inanan var ki insanın sinirlerini bozuyor. cevap vermeye kalksan yetiştiremiyorsun hepsine. hadi diyelim cevap verdin, söylediğin şeyi anlamaya bile çalışmadan kayıtlı kasetten cevap çıkartıyor, makine gibi.

  beyin ölümü gerçekleşmek üzere bir çoğunun. maalesef bu gerçekleştikten sonra taliban militanı gibi sağa sola saldıran tipler türeyecek. o nedenle sene sonu şampiyon olursak kutlamalarda herkes dikkatli olmalı. yalnız gördükleri bir genci bıçaklamaya kalkan mutlaka olacaktır.
 • 6337
  inkar, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme...

  her sezonki bu rutinlerinin ikinci aşamasında olduklarını düşünüyorum. yani öfke. adamlar liderliği kaybedeli iki hafta oldu. varsa çevrenizde hasta fenerli, çok dikkate almayın, onlara zaman verin. önümüzdeki sezon ağustos ayına zımba gibi geri dönüp döngülerini tekrar başlatacaklar inşallah.
App Store'dan indirin Google Play'den alın