• 1
    ekşisözlük'te açılmış bir başlık. iddiaya göre adını yazamadığım bir takımla oynadıkları maçta, fenerbahçe oyuncusu irfan can kahveci'yi tahrik etmiş bir galatasaray taraftarı. buradan yola çıkarak da bu nasıl bir nefrettir, benim yalnız ve güzel takımım fenerbahçe'ye bağlamış arkadaşımız entrysini.

    öncelikle olay doğru bile olsa bu bireysel bir eylem ve bireysel bir nefrettir ama genel olarak bir fenerbahçe nefreti var mı? evet var, çünkü olması için çok haklı sebepleri var insanların. her şeyden önce fenerbahçe zaten kendisinden başka her şeyden nefret ediyor. adamlar deprem yardımını bile ötekileştirerek, kendilerini herkesten ayrıştırmaya kalkarak yapıyorlar.

    yahu sen şike yapıp ceza almamış bir camiasın, sen ırkçılık yapan taraftarını basın toplantısı ile koruyan bir camiasın. çünkü sen tek adam rejimi ile yönetilen haliyle de kurumsal bir tavrı, bir karakteri olmayan; o tek adam kimse onun karakterine bürünen bir camiasın. yani sana olan nefret, öyle büyüklüğünle ilgili falan değil; tamamen kötü oluşun, ayrıştırıcı dilin, her şeyden tıpkı akp gibi mağduriyet çıkarmanla alakalı bir durum. zaten öyle bir büyüklük falan da yok ortada. taraftar sayısından kazanılan kupa sayısına kadar her şeyle önündeyim artık senin, neyin büyüklüğünden bahsediyorsun sen?
App Store'dan indirin Google Play'den alın