• 300
  şampiyonlar liginde zorlu gruptan çıktılar diye bakalım seneye zaha, ndombele, tete, vinicius, ziyech auirer gibi oyuncuları renklerine katacaklar mi merak ediyorum.
  bonservissiz futbolcu peşinde koşup 200-300 bin euroya oynayan oyuncularının yanına yılda 6-7m euro ya oynayacak kimleri alacaklar atalım rezz bekleyelim.

  bizim gibi arabistan kulüplerini örnek alacaklar mi merak ediyorum. başarı bunu gerektirir cunku.
 • 301
  devre arasında kendi bütçeleri dahilinde iyi para harcamış takım.
  nec nijmegen'den magnus mattsson'a 4.25 milyon bonservis vermişler.
  rúnar alex rúnarsson'u bedelsiz olarak kadrolarına katmışlardır.
  sürdürülebilir yapıları vardır ve bu sene harici şampiyonlar liginde asla başarılı olamamışlardır ve bu sezondan sonra da asla başarılı olamayacaklardır. en son başarılı oldukları sezon da 19/20 sezonudur, uefa avrupa liginde okan buruk'un başakşehir'ini son 16'da elemişlerdir, başka da bir başarıları yoktur bu sezon hariç.
  liglerinin değeri, kadro planlamalarına göre iyidirler ama süper ligde şampiyon olamazlar, kaldıramazlar. süper ligde galatasaray şampiyon olur çünkü kalite lazımdır. kopenhag gibi takımlar anlık parlamalar yapsalar da sıçrama yaşayamazlar çünkü amaçları turnuva kazanmak değildir. turnuva kazanmak için kalite lazım, transferler tutmayabilir ama kalite her zaman bakidir bu sene olmaz, seneye olur.
  cornelius'a 6 milyon verdikleri için pişman olurlar, her sene 15 milyona yakın da para harcarlar ama sürdürebilir iş yaparlar. oyuncu satmadıkları sene 2-3 milyondan fazla para harcamazlar, sattıkları zaman her zaman +10 milyon euro'da kalmayı planlayarak 25 milyona kadar transfer yapabilirler. örnek verirsek 21/22 sezonu 22 milyon euro bonservis harcamışlardır.

  ísak bergmann jóhannesson 4.5 milyon euro, geri dönüşü olmadı.
  davit khocholava 2.5 milyon geri dönüşü olmadı.
  akinkunmi amoo 4.3 milyon geri dönüşü olmadı.
  paul mukairu 1.9 milyon geri dönüşü olmadı.
  mamoudou karamoko 1.5 milyon geri dönüşü olmadı.
  luther singh 1.41 milyon geri dönüş olmadı.
  kamil grabara 6.2 milyon, dönüşü oldu hem de çok iyi oldu.
  demek ki neymiş, oyuncu alma işi sıkıntılı işmiş ama 1 tutan oyuncu da yeterli oluyormuş. 6-7 oyuncu tutmadı diye yönetime de suç attıklarını düşünmüyorum. bedava tete-zaha-ndombele tercihlerini onlardan yana kullansa net olarak tercih ederlerdi, tete'yi de parlatırlardı. elias achouri gibi dikey düşüşte olan bir oyuncu da sistemlerine oynayabiliyor futbol, 3 milyon verdiler. 3 milyon biz versek bu isime savaş çıkardı.
 • 303
  kadro değeri galatasaray'ın kadro değerinin yarısından daha az olan takım. bu neyi gösteriyor?

  futbolcuların geçmişine değil geleceğine yatırım yapmalıyız.

  yaz aylarında arap kafasında transferler yaptık. zaha, ndombele hatta tutmuş olsa bile maliyetinden dolayı davinson sanchez de bu kafaya dahil. şampiyonlar ligi transferi diye bir saçmalık uydurduk. olayı itibar meselesi haline getiriyoruz. takımına gereken transferi yaparsın gerekmiyorsa yapmazsın.

  köhn, boey, nelsson, marcao, kerem, eyüp, barış alper tarzındaki futbolcuların yanına mertens, abdülkerim gibi takıma liderlik edebilecek birkaç futbolcu yeterlidir.

  icardi'yi bu klasmanda bir yere konumlandırmıyorum çünkü bizimle özel bir uyum yakaladı. icardi tarzı transfer diye bir şey yok yani.
App Store'dan indirin Google Play'den alın