• 576
  galatasaray’ın yeni bir jupp derwall’e ihtiyacı olduğunu söylemiş başkan adayı. sıkıntı şu taraftar profilimiz yeni bir jupp derwall’i kaldırabilecek kadar olgun mu? bana göre değil.

  sene başında farih terim’in yarışmacı kimliğinden ziyade jupp derwall kimliğiyle takım kurduğundan bahsetmiştim. hoca’ya gelen eleştirileri ve sonu herkesin aklında taze duruyor. hoca puan hariç her istatistikde liderken dayanamadık. gerçi hoca bu nedenle kovulmadı ama kovulabilmesi için zemin hazırlandı. yetiştirici bir hocaya sabır gösterilmeyeceği çok açık. galatasaray taraftarının uzun soluklu planlamalara ve gelişim üzerine kurulacak sistemlere alerjisi var.

  bu kulübe başkan olacaksa taraftarı dinleyeceği kadar dinlemeyeceği yerleri de iyi belirlemesi lazım. bazen taraftar ne derse desin elindeki bilimsel verilere göre haraket etmesi lazım. naçizane tavsiyemdir sayın başkan adayına.
 • 577
  başkanlık seçimini, teknik direktör seçimine veya oyuncu transferine bağlamadığı için metin öztürk'e oranla biraz daha sıcak baktığım başkan adayı. diğer aday olan sayın metin öztürk her hafta teknik direktör adayını değiştiriyor. geçen hafta nuri şahin'den bahsedince antalya ile polemik oldu şimdi birden okan buruk oldu favori hoca adayı. bunun üstüne yine metin öztürk'ün 1 hafta içinde 4-5 oyuncu transferini açıklarız gibi hayal satan açıklamalarını da düşününce eşref hamamcıoğlu çok daha sağlam bir görüntü çiziyor. aslında kendisi bir görüntü çizmiyor. dolayısıyla pozitif bir görüntü yok belki ama negatife de düşmüyor. şimdiye kadar transferle ilgili bir vaat verip bunu gerçekleştirebilen bir yöneticiye rastlamadım. metin öztürk'ün de bu toplara girmesi kendisine eksi yazar diye düşünüyorum.
 • 578
  https://twitter.com/...cjHIGPOXQyQgLk6Lok4Q

  şu açıklamayı yapan birisi galatasaray’a başkan olmamalı. fenerbahçe ve beşiktaş bir yolunu bulur ve öder gerekirse. sizin planınız ne sayın eşref bey? nasıl bir yok izleyeceksiniz? adam hiçbir şey vadetmiyor diye seçilecek yemin ederim bu bir şaka olmalı. bu adamın hiçbir soruna yönelik çözümü yok. kasa kolaylığı sağlayacak parası da yok. umarım seçilmez.
 • 579
  rakibi metin öztürk'e göre daha soğukkanlı davranan başkan adayı. iletişim konusunda bu süreçte daha iyi iş çıkardığını söylemek lazım. çıktığı programların birçoğunu izledim. kulübün sıkıntılı durumunu idare etmek için geliyor havası var. rakibine göre daha gerçekçi davranıyor fakat bir vizyon görmek, plan ve projeleriyle ilgili tatmin edici cevap almak çok zor.
  futbolu cenk ergün'e ve birkaç sorumlu kişiye emanet edeceğini, futbola karışmayacağını ifade ediyor avrupada olduğu gibi olması gereken futbol aklı budur fakat nekadarını uygular soru işareti ayrıca yabancı teknik direktörle çalışacağını düşünüyorum sürekli derwall ve piontek örneği sunuyor.
  seçimin kimseyi heyecanlandırmadığı ortada. taraftarın geçen seçimde olduğu gibi desteklediği net bir taraf yok, çoğu insan nötr. galatasaray adına hayırlısı olsun.
 • 580
  söylemlerinden anlaşıldığı kadarıyla asıl hedefi "başarı" değil, kulübü maddi olarak rahatlatmak ve bu şartlar doğrultusunda mücadele edecek bir takım kurmak. başarı olmadan, gayrimenkulleri satmadan maddi olarak toparlanmak imkansız. başka bir yol daha var ki o da doğru bir planlama ve oyuncu satışı döngüsünü kurup aynı zamanda başarılı olmak. bunu türkiye'de yaparsan zaten bir nevi peygamberliğini ilan edersin.

  muhtemelen kendisi geçiş sürecindeki başkan olacak. ne çok başarılı ne de çok başarısız bir dönem olacak. kısmen sönük bir dönem olabilir. kadro mühendisliği konusunda başarılı birisi olan cenk ergün'ün kuracağı kadro da buna eşlik edecek ve en geç 2 sene sonra olağan yapılacak seçimde özlenen başarıyı getirmek için camianın ortak güçlü bir aday çıkartıp döngüye devam edeceğimizi düşünüyorum.
 • 582
  futbola karışmayacağına ve işi profesyonellere bırakacağına dair yaptığı açıklamaları samimi bulmadığım başkan adayı.

  geçen seçimde yaptığı "uğurcan'ı alır muslera'nın yedeği yaparım." çıkışı ile futbolla alakasız bir görüntü çizmişti. bu çıkış kendisinin çok ufak bir farkla seçimi kaybetmesine neden olan olaylardan biriydi. belki de o çıkışı yapmasa kendisi başkan seçilecekti.

  muhtemelen futboldan anlamayan ama futbolla ilgili ahkam kesen biri havası veren bu açıklamadan ders çıkarmış. futbola karışmayacağını, işi profesyonellere bırakacağını ve kendisinin sadece son aşamada onay veren bir rol üstleneceğini dile getirerek bu konudaki negatif durumu ortadan kaldırmaya çalışıyor.

  ancak başa geçtikten sonra bu kadar profesyonel davranacak mı emin değilim. umarım öyle davranır çünkü başkan olma ihtimali çok yüksek.
 • 583
  yazmayım yazmayım karışmayım diyorum ama futboldan zerre kadar anlamayan başkan adayıdır. yabancı hoca getiridikten 6 ay sonra terim’in kapısında yatmak zorunda kalmaz umarım. mali olarak bu zor dönemde bu başkan adayları beni gerçekten korkutuyor. getirmeyi planladığı yabancı teknik direktörü de zerre kadar tanımıyordur. galatasaray kulübünü yönetmek, yönetimi aldıktan sonra öğrenilecek kadar kolay bir pozisyon değil. şu futbol ortamında da memur zihniyeti ile ayakta kalamayız (tff seçimleriyle, müdahalelerle, siyasetle çok uğraşmak lazım). galatasaray için hayırlısı olmasını diliyorum ve seçime kadar susmaya devam etmeyi düşünüyorum.
 • 584
  bugünkü divan kurulu toplantısında musta cengiz ve yönetimine laf çakmaya çalışan kişi. ben bu zihniyetle uğraştım diyerek burak elmas yönetimi ile mustafa cengiz yönetimine kendince laf sokmaya çalışıyor ancak mücadele ettiği zihniyet sayesinde kulüp 2 şampiyonluk kazandı, ffp belasından kurtuldu. kendisinin zihniyeti ise dursun özbek gibi makromilliyetçi liseli zihniyedir, kendi çıkarı için kulüp ekonomik olarak sıkıntıları atlatmaya çalışırken yönetime el koymaya çalışan zihniyettir eşref beyin zihniyeti. kulübün başkanına ali sami yen beyin mezarının başında omuz atabilecek kadar seviyeyi düşürebilen bi zihniyettir eşref beyin zihniyeti. başkan seçildiği takdirde burak elmas'ın bile çeyreği kadar yönetemeyeceği halde, bütün gün borç çok diyip ağlayarak hiçbir vaat sunmayarak kendini çok bilmiş sanan bi zihniyettir eşref beyin zihniyeti. dursun özbek gibi birisine gıkını çıkaramayıp kulübün batmasına engel olmuş adama divan kurulu başkanıyken savaş açma cürreti gösterebilecek zihniyettir eşref beyin zihniyeti. herkes haddini ve yerini bilsin, kalıbı galatasaray başkanlığına yetemeyecek kişiler çıkmış bugünlerde kendince başkancışık oynuyor. herkes haddini bilsin kimin ne olduğunu biliyoruz.
 • 585
  metin öztürk karşısında seçimi rahatlıkla kazanacaktır.
  zaten başka başkan adayı da yok.

  seçimi kazandıktan sonra da, cenk ergün ile çalışacak.
  teknik direktör olarak da, rudi garcia ile anlaştığı haberleri medyada yer aldı.

  taraftarın okan buruk beklentisi ne yazık ki gerçekleşmeyecek.

  rudi garcia göreve geldikten sonra, vereceği rapora göre transferler yapılıp kadro kurulacaktır.
 • 587
  dursun özbek'in başkan adaylığı kararına nasıl bir reaksiyon vereceğini merak ettiğim mevcut aday.

  hayali zayıf bir galatasaray'da başkan olmaktı. dişine göre de bir rakip* bulmuştu.

  bir önceki seçimde de burak elmasla tek liste üzerinde anlaşması yönünde baskı görmüş, bunu kabul de etmiş ama burak elmas'ın kabul etmemesi ile ayrı şekilde girmişti seçime.

  bu kez kabul edeceğini, dursun özbek'i yarışta tek bırakacağını düşünüyorum.
 • 588
  galatasaray’ın şu fetret devrinde ihtiyacı olan tek adaylı seçimi baltalayacağını hissettiğim başkan adayı.

  başından beri tek liste olayına metin öztürk sıcak bakıyordu ama eşref hamamcıoğlu kesin dille karşı çıkıyordu. bu ısrarın nedeni neydı acaba? ufak olsun benim olsun kafası mı?

  en son divan kurulu’nda eski bakan ışın çelebi yine böyle bir çağrı yapmıştı, kürsüye gelen eşref hamamcıoğlu galatasaray, demokrasi falan filan deyip çıkışmıştı ışın bey’e.

  ya merak ediyorum eşref bey tek başınıza gelip galatasaray’ı uçuracak mısınız? kasa kolaylığı şeker gibidir falan deyip geçiştirmeye devam mı edeceksiniz yoksa? valla camiada olan bu uzlaşı çağrısını reddedip yine sağdan soldan övgü alır eşref hamamcıoğlu.

  sözlükte bile övülür yani sakın şaşırmayın. gerçekçiliğini falan överler yine. kafayı yememek elde değil.
 • 589
  dursun aydın özbek adaylığı karşısında çekilmemesini ümit ettiğim başkan adayı. evet bir çok taraftar gibi bende kendisine karşı çekimserim(özellikle rahmetli başkan mustafa cengiz ile yaşanan omuz atma olayı bunun başında) ama daö'nün ne olduğunu da çok iyi gördük. yok biz o topa hiç girmeyelim bir başka skandallar silsilesini daha bünyem zor kaldırır ben ben kendisine, denenmemişe razıyım.

  eğer galatasaray'a azıcık sevgisi varsa kendi menfaatlerini galatasaray'dan önde tutup seçimleri bu denli erteleyerek koskoca kulübü aylarca otoritesiz bırakan adamlar karşısında dik bir şekilde durur, durmalı da.
 • 590
  galatasaray'ı neyin beklediğini anlamak için yönetim listesine bakmak yeterlidir. halihazırda sahada ve dışında güçsüzleşen galatasaray, bu yönetim ve başkanla iyice içeri kapanıp güçsüzleşecek ve küçülecektir. belki de satışlardan gelecek son kurşunun atılacağı transfer dönemi, tff seçimlerine bu yönetimlerle girmek orta vadede sonumuz olur. onlara hava hoş, istedikleri küçük ama kendilerinin olacak galatasaray zaten. küçülmüş, yarışmacı olmayan, kimliğini kaybetmiş bir kulüp olma yoluna gireceğiz. olumsuz süreçler olur ve bunlardan çıkılır ama bunun üzerimize yapışması ne demek iyi düşünmek lazım. ödemeleri falan düşününce, şu ülke atmosferini düşününce ve rakiplerin gücüne bakınca şu süreci bu başkan ve yönetimlerle geçirmeye gerçekten cesaret eden varsa bir şey diyemiyorum.
  ayrıca birleştirici olunması gereken şu durumda galatasaray kulübü başkanına omuz atacak bir "duruşa" sahiptir, hatırlatalım.
 • 591
  bana sürekli rahmetli duygun yarsuvat'ı hatırlatıyor kendisi. statüko ve title işlerine pek fazla kafa yoruyor gibi bir imajı var. ben kendisinin başkan olmasını istemeyenlerden yanayım, bu demek değil ki başkan olması halinde kendisine köstek olacağız. (bkz: kol kırılır yen içinde kalır) yaşını başını almış liseli bir başkan bize bir ton eziyet çektirir ilerleyen zamanlarda. vallahi gider tuncay bolayırla fikir alışverişi yapar, devre arası podolski transferini açıklarız.
 • 592
  “biz hayal satmayacağız.” mottosu ile ilerlemeyi yanlış anlayan başkan adayı. tamam hayal satmasın ama ne yapacağını da makul bir şekilde anlatsın isteriz. malesef o da yok gibi.

  kendisinin başkan olduğu bir galatasaray, tahminimce her anlamda küçülen bir galatasaray olacak gibi.

  futbol takımı teknik direktörünü “milliyeti” üzerinden seçeceğini deklare etmesi (alman ve genç bir teknik adam) ise dünya futboluna ne kadar uzak olduğunu da gösteriyor.
 • 593
  d.a.ö.'nün karşısında aziz yıldırım aday olsa aziz yıldırım'ı desteklerim ki aziz yıldırım hala futbol dünyasında en nefret ettiğim kişidir. bu yüzden d.a.ö. karşısında çekilmemeli. ses çıkarmayan ama bu fikirde olan çok kişi vardır.

  eşref bey'e rahmetli başkanımıza karşı vakti zamanında yaptıklarından dolayı kırgın olsam da d.a.ö.'ye kulübü bırakmamalı.
 • 596
  artık saflar da biraz netleştiğine göre, dursun özbek karşısında 11 haziran 2022 tarihindeki seçimlerde desteklediğim başkan adayımızdır. her ne kadar cemal özgörkey'i ve erden timur'u çok sevip desteklemek istesem de, bu seçimde de eşref başkanı destekleyeceğim. çünkü bazı başarılar duruş ister, dirayet ister ve kararlılık ister. bunları gerçekleştirebilecek olan yönetimin de, adaylık sürecinden itibaren bu tutumunu göstermesi gerekir. her ne kadar eksikleri de olsa, bu seçimin galatasaray'ın geleceği için duruş ortaya koyan, cesur olan eşref hamamcıoğlu ve ekibinin hakkı olduğuna inanıyorum. ama bu demek değildir ki, diğer aday seçilirse desteklemeyeceğim. başkanımız kim olursa olsun seçim salonundan tek yürek çıkmalıyız, umarım da kazanan galatasaray olur sonunda...
App Store'dan indirin Google Play'den alın