resim
Erden Timur
Görev:As Başkan
Takım:-
Yaş:42
Uyruk:Türkiye
 • 4546
  galatasaray’a artı değer katan yöneticimiz. 2 kere üst üste şampiyon olduk, hayırlısıyla 2025 yılında da şampiyon olup 5. yıldızı takacağız ve bu yolculukta da kendisine ihtiyacımız var. ancak nasıl ihtiyacımız var, burada ayrışma olması bence çok normal.

  2 senelik transfer performansını başarısız bulanlar arasındayım ben. özellikle 2023 yazında transfer edilen oyuncular, harcanan para ve bunların karşılığı olarak baya bir içerideyiz. ligimizin kalitesizliği ligi 2 takımın at koşturduğu bir yer haline getirdi ve iki takım sezonu toplamda 201 puan alarak tamamladı. bir takım 12 diğer takım ise toplamda sadece 15 puan kaybetti. avrupa arenasında ise hayallerimize ulaşamadık, eğri oturup doğru konuşmak lazım. 2022 yazının ekmeğiyle bu takım ayakta ve başarılara koşmaya devam ediyor. aynı yaz, transfer yüzdesi çok daha iyiydi kendisinin evet ancak karavana atılan oyuncular da hiç az değildi.

  yani anlatmak istediğim transferleri kendisinin yapmayacak olması kendi adıma hiç bir kayıp değil. bu görevi yepyeni birisinin yapması lazım ve bizim de o kişiye canı yürekten destek vermemiz lazım.

  erden timur’un ayrılmasının takım kimyası üzerinde negatif olarak ciddi bir etkisi olacak. bunu işte kaybetmememiz gerekiyor. erden timur’u bir şekilde içeride tutması gerekiyor camianın. iç siyasetin aynı hatalara düşmemesi lazım. 2 sene üst üste şampiyonlukların ardından 3. sü hep en zorudur. biz hep kendi ayağımıza sıktık 3. senelerde. erden timur’un gitmesi de o anlama gelecek ve bunu daha gerçekleşmeden öngörebilmek ve hiç bir şey yapmamak hata.

  gelelim erden timur tarafına. kendisini istemeyenler olabilir ancak isteyenlerin ve sevenlerin ne kadar fazla olduğu ortada. bu ayrılığı da bir taraftar olarak ben kabul etmiyorum açıkçası. kendisine ihtiyaç var ve bu noktada birilerine kızıp galatasaray’a küsmek olmaz, olmamalı yani. erden bey hep amatör yüzünü gösterdi, amatörce sevgisini gösterdi galatasaray’a karşı. bu ayrılık, her zaman kendisine eksi yazacak bir gelişme olacak. galatasaray her daim en büyüktür kişilerden bağımsız ancak kişilerde tuttuğu takımı bu kadar basit terketmemeli.
 • 4548
  2022 yılında kurulan ve iki yıldır üstüste şampiyon olan harika kadronun mimarı.

  bu sezon neler başardık;

  - türk takımlarının şampiyonlar ligi playofflarını geçememe sendromunu yendik. katılım payını alarak büyük bir gelir elde ettik. gruplarda da fena oynamadık.

  - sacha boey satışı ile 30 milyon euro gibi bir gelir elde ettik. türkiye ligi için astronomik rakam. ''galatasaray satış yapamıyor'' ve ''galatasaray'ın futbolcusu ucuza gider'' gibi kabulleri yıktık.

  - türk takımlarının avrupa mücadelesi verirken lige havlu atma sendromunu yaşamadık. üstte yazdıklarımı yaparken bahanelere sığınmadan ikinci kez üstüste şampiyon olduk.

  galatasaray bu sezon winner kulüp spektrumunu genişletti. çok yönlü bir başarı kazandı. bunun altyapısını-üstyapısını erden bey kurdu.

  konuştuğum tüm fenerbahçe'liler bunun farkında. dursun özbek on kat ağır sözler de söylese onu kaale almıyorlar. erden timur sessiz kalsa bile onunla uğraşmaya devam ediyorlar.
 • 4549
  gönül ister ki 5. yıldız yolunda aynı birliktelik devam etsin ve kendisi en azından bir sezon daha aktif olarak görevine devam etsin. ancak eğer yeni sezonda aktif olarak görev almayacaksa, umarım bunun altında özel işlerinin yoğunluğu, ailesine ve çocuklarına daha çok vakit ayırma gibi içi dolu mazeretler yer alıyordur. yoksa taner aşkın gibi, turgay kıran gibi isimlerin zamansız ve gereksiz eleştirilerini içerleyip de gidiyorsa bu sebebi çok basit bulmakla birlikte kendisine de yakıştıramam açıkçası.
  yukarıda bir iki sefer "aktif" kelimesine özellikle yer verdim, zira galatasaray'a hizmet ettiği resmi dönem 2 yıl gözükse de kendisi gerek sponsorluklarla, gerekse bazı transferlerin tam kalbinde yer almasıyla, resmi olmasa da her daim kulübün yanında olabilen bir isim. dolayısıyla inşallah devam eder ancak etmezse de en kötü senaryoda geçmişte olduğu gibi bir yerlerde kulübün çatısı altında birşeylere el atarken izleyeceğimize inancım tam.
 • 4550
  oyuncularla ve florya ile bağı muhteşem. takımı motive eden çok şey yaptı bu sene. 2 yıl üst üste şampiyonlukta hakkı ödenmez.

  öte yandan 2023 yaz transferinde ağır çuvalladı. bu yaz davinson sanchez hariç tutan transferimiz yok gibi. transfer işlerinden elini çekmek istediği söyleniyor. eğer cenk ergün, mehmet özbek, levent nazifoğlu gibiler yerine ortalama bir yönetici hocanın direktiflerine göre transferleri yürütürse sorun olmaz.

  asıl kayıp transferden elini çekmesi değil floryadan gitmesi olur.
 • 4551
  şahane geçen bir 2022 yaz transfer dönemi'nden sonra 2023 yazı'nı görece iyi geçiremeyen yönetici. ama erden timur mesela branco gibi sadece transfer zamanı görünen biri değil. başta icardi olmak üzere topçularla ilişkisi, okan hoca'yla sıfır sorunla çalışması, sen ben gibi galatasaraylı olması yüzünden karşımızdaki örgütün bizim surda açmak istediği en büyük gedik olmuş durumda.

  peş peşe üçüncü şampiyonluk yılına girerken kendisi olmazsa olmaz durumda. transferde iyiyi de kötüyü de gördü, artık elimiz maddi açıdan daha rahat ve galatasaray ismi dalga dalga yayılıyor. böyle bir zamanda bütün taraftarın, oyuncuların, okan hoca'nın hatta başkan'ın bile kal dediği yerde seni buradan ayıran gücü söyle de bilelim. bütün tepkiyi ona yığalım.

  (bkz: kal bu sene alınacak çok kupa var bu seninle)
 • 4552
  burdaki hepimiz kadar galatasaraylı adam galatasarayın başarısını istemez mi neden uzaktan izlemeyi tercih eder anlamıyorum. takım kötü olduğunda keşke ben destek olabilseydim dediğinde çok geç olmaz mı? tamam erden timurlar gider baskası gelir diyor kendisi ama başarılı olan şeye neden çomak sokalım ki? son olarak futbolcusu, taraftarı herkes kal derken bizi sevenler üzmeyelim baba demek yerine gidiyorsa da kendi bilir.
 • 4553
  sportif aş'nin başına geçip gerekirse daha az zaman ayırması gereken kişi. eğer bir müddet uzak kalmak istiyorsa bu yolu tercih etmeli. ancak tamamen bırakıp gitmesi akıl alır gibi değil.
  hele eğer mehmet özbek, maruf güneşlere falan bırakırsa ortamı kendisi de gün gelir hain yerine konur. aklını başına devşirmesi lazım. eğer bir problem varsa da bunu çıkıp açıklamalı. çünkü iş son derece kötü bir yere doğru gidiyor. dönüşü olmayan yollara sokma galatasaray'ı erden bey.
 • 4556
  galatasaray divan kurulunda 200 tane adam var. seçim olduğu zaman gelen 4000-5000 adam var. diyelim ki bu adamların hiçbiri seni istemiyor. abi toplamda kaç kişi allah aşkına. kendisini destekleyen milyon tane adam var. galatasaray oraya üye olan adamların, gelip pilav yiyenlerin değildir. seninle birlikte deplasmana gelenlerindir. seni kim istemiyorsa hedef göster gitsin. senden daha başarılı olacak adam yok orada.
 • 4558
  galatasaray kimseye muhtaç değildir diyemem. galatasaray bazı insanlara muhtaçtır. düştüğü yerde onu kaldıracak has galatasaraylılara muhtaçtır. mesela bana muhtaç değildir ancak benim gibi 20 milyon taraftara muhtaçtır. burak elmas’a muhtaç değildir ama 2011’de takımı ayağı kaldıran ünal aysal’a muhtaçtır. bazı isimler denklemden çıkarsa kaderin nasıl değişeceğini görmek gerekir. faruk süren, hagi, fatih terim, muslera, ünal aysal, icardi, okan buruk. tıpkı erden timur gibi. bir erden timur benim gibi 50 bin taraftarın yapacağından daha büyük faydayı galatasaray’a verebilir. biz iyi giderken yarım bırakılan hikayelerden bıktık usandık. ben erden timur’u başarısızlığı katlanılmayacak seviyeye gelene kadar istiyorum. bir gün gelir bakarsın artık beceremiyor. teşekkür eder gidersin. bizim gibi kanı sarı kırmızı akan adamlar böyle en iyi günde gitmemeli. yazık etmeyin yeter artık. arkanda kocaman bir taraftar grubu ve milyonlar varken neden hikayeyi yarım bırakıyorsun?
 • 4562
  https://x.com/...Eserp%7Ctwgr%5Etweet

  yukarıda da belirtildiği gibi öncelikle istifa ile görevine son verilip sonrasında tekrar genel kurul üzerinden atama ile sportif a.ş oluşturulacağından hareketle; "erden timur istifasını verecek" haberlerinin bu durumu yansıttığını düşünüyorum.

  erden timur yumuşak ve duygusal bir insan ben bu kadar ilgi alakaya ve isteğe karşı dayanabileceğini sanmıyorum eğer sağlık ya da ailevi bir durumu yoksa.

  o yüzden müsterih olunmasını tavsiye ediyorum. kendisi kolay kolay vazgeçmeyecektir. yeni senede metin öztürk'ü daha çok mikrofon elinde görürsek ki bunun sinyalini verdi, erden başkanda rahatlayacaktır. fakat erden timur üzerinden bu seçilmiş-atanmış meselesi bir daha genel kurulda duyulursa büyük sıkıntı çıkartırım kendi adıma.
 • 4563
  en sevdiğim star wars filmidir revenge of the sith. herkesin bildiği gibi koca film kısa şekilde kendisini gerçekleştiren kehanet olarak özetlenebilir. peki ne alakası var erden timurla...

  bi süredir bizim için kesin olmayan sebeplerden dolayı bırakmak/mola vermek istediği konuşuluyordu. (sen ben bu sebepleri kesin olarak bilmiyorsak demek ki bilmememiz gerekiyordur önce burada anlaşmalıyız.)

  öncelikle birkaç sorum var:
  1) 42 yaşındaki birisinin bırakması engelleniyorsa ve ortalama insan ömrü 75+ yılsa bu adamın 33 yıl daha galatasaray yönetiminde yer alması gerektiğini mi savunuyoruz?
  2) evet "galatasaray o daha vefalı" ama biz acaba vefanın anlamını yanlış biliyor olabilir miyiz?
  3) erden timurla başarısız olmayacağımız veya erden timursuz başarılı olamayacağımız kesin mi?

  peki ne alaka kendini gerçekleştiren kehanet? sosyal medyada sürekli herkes erden timura yükleniyor "yok bu kadar naz yapılmaz; yok sensiz olmaz; yok bırakırsan bi daha gelemezsin; yok gitmemelisin; yok öyle yok şöyle."

  her şeyden önce saygı gerekli. bi insanın tabi ki de başarısız dönemleri olabilir. ara vermek isteyebilir, dinlenmek isteyebilir. erden timur eğer 3 saat sonra veya 3 ay sonra görevinden ayrılırsa galatasarayı bırakmayacaktır. mutlaka bir sonraki fırsatta geri dönecektir. tamamen elini ayağını çeken olursa bi ayrılık sonrası* yaptıkları için teşekkür edebiliriz anca. erden timur'un da vereceği karara sonuna kadar saygı duyuyorum, duymalıyız. tek sitemim keşke daha önce açıklasaydı da eğer veda edecekse şampiyonluk kutlamasında güzel bi veda etseydik olurdu.

  ...erden timur ve galatasaray için mücadele ettiğimizi sanıp bizim kontrolümüzde olmayan olay ve olguları değiştirmek için çok çabalıyoruz. bu durumun her şeyden önce bize zarar verdiğini fark edemiyoruz. o kadar çok zarar veriyoruz ki erden timur buradan ne karar alırsa zarar olarak döneceğini anlayamıyoruz. erden timurla gelecek başarısızlığın veya erden timursuz başarının düşmanlığı; erden timurlu başarı veya erden timursuz başarısızlığın kibri doğuracağını göremiyoruz. kontrol edemeyeceğimiz olaylara değiştirmeye-etkilemeye o kadar çalışıyoruz ki geleceği en çok korktuğumuz şeye sürüklediğimizi asla fark edemiyoruz. o kadar kör oluyoruz ki erden timur konusunda yavaşça darth vader'a dönüştüğümüzü anlayamıyoruz. ta ki o maskeyi takana kadar da anlamayacağız.
App Store'dan indirin Google Play'den alın