resim
Erden Timur
Görev:As Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:42
Uyruk:Türkiye
 • 3786
  kendisine transfer dönemi performansı yüzünden oldukça sinirliyim, bunu hakkında da birçok kez yazdım ama malum yönetimde galatasaray'ın hakkını savunabilecek tek adamdır. işimiz dursun özbek denen başkana kalırsak mustafa cengiz öncesi dönemi mumla ararız. çünkü dursun özbek bırakın galatasaray'ın menfaatlerini savunmayı iki kelimeyi bir araya getirip kendini ifade edebilen birisi bile değil.
 • 3787
  erden timur, futbol dünyasına yeni adım atmış biri olarak, galatasaray'a farklı bir tarzda liderlik yapıyor bence. ilk başta, galatasaray için ateşli şekilde mücadele ettiğini, haklarını savunduğunu gördük. ancak bu sezon biraz daha sessiz kalmayı tercih etmiş gibi görünüyor. yeni olmanın getirdiği zorluklarla ve iyi bir başkan eksikliğiyle karşılaşsa da, asla pes etmediğini, mücadeleden vazgeçmediğini düşünüyorum. kendisi daha önce, sürekli bağırıp çağırmanın, tepkisel davranmanın doğru olmadığını belirtmişti. bu yüzden, mauro icardi'nin pfdk'ya sevk edilmesi gibi önemli konuların takipçisi olup olmadığını kameralar önünde göstermese de, eminim ki perde arkasında galatasaray'ın çıkarlarını korumak için elinden geleni yapıyordur.
 • 3788
  canavar adam yiyen orta saha gelecek diye 3 ay insanları oyaladı. fred'den bilmem kimden daha iyisi gelecekti. gele gele ndombele son gün geldi. adamın hali ortada.

  mitço yetersiz dendi. yerine daha iyileri gelecek dendi. yine kimse gelemedi :)

  rashica'yı beğenmedi. geçen senenin en iyi 3 oyuncusundan biriydi. kadro istikrarını korumak yerine biz avrupa'da kupa alacağız dedin, ziyech, tete ve zaha'yı getirdin. üçünü de toplasan bir kerem yunus ya da barış etmiyor.

  hiç ihtiyacın yokken zaha'ya yaklaşık 6-7m euro yıllık ücret, tete gibi brezilyalı yetenek fakiri fiziksiz adama 3,5- 4m euro ziyech ve ndombeleye de yaklaşık o paraları verdin (bonuslar ve imza paralayıla) ayda 20 milyon tl verdiğin yunus'u elinde tutamadın.

  sağ bek sol bekin kralı gelecek dedin (bunu diyen kendisi değil merak etmeyin haber saldığı muhabirler) berkan sol bek için geri çağrıldı. debois'i yolladın geri bile alamadın. avrupa kupasına hocanı sağ ve sol beksiz yolladın.

  o kadar sırf isim olsun diye boş adam aldın ki daha dün sparta prag maçı öncesi avel muhabirler kerem'e kupayı hangi elinle tutacaksın diye soru falan sormaya çalıştı.

  umarım futbolda ismin oynamadığını öğrenmiştir. sana ziyech 1 tane manu maçı aldı herif 3-4 aydır ortalıkta yok.

  galatasaray 96-00 arası başarılı olduysa sebebi kadro istikarıydı. her sene 5'er tane yıldız alarak o günlere gelmedi.

  yazın en çok beni endişelndiriyordu bir takımda bu kadar yıldızın ve yüksek maaşlı adamın olması. insanların ağızlarının suyu o kadar akıyordu ki herkes havaya girdi. falcao için zaha için ölüp bitenler şimdi sövme sırasına girdi. yazın çok yazdım aylarca yazmadım. sebebi bu işte. şekilcilik türk insanının şekilciliğinden nefret ediyorum.

  sparta prag ve kopenhagdan 1 tane isim sayamazdı kimse ama adamlar fizikleriyle oyunlarıyla bizi ezdi geçti. biz hala arabasitanın arka bahçesi olup zaha'lara para saçmaya devam ediyoruz. zaha iyi olsaydı zaten epl'de kalırdı harita da bile yerini bulamayacağı türkiye'ye gelmezdi.

  eleştirim bu yıl için umarım büyük bir ders çıkarır.
 • 3789
  kimse eleştirelemez değil ama biraz da hakkaniyetli olmalı.
  galatasaray’ı alıp getirdiği yer, ülkenin ekonomik şartları ve mücadele ettiği rakip (ülkenin iktidar da dahil en büyük gücü) göz önüne alınırsa başarılıdır. üstelik transfer de yüzde yüz başarılı kulüp yönetici yok dünyada.

  bir söyleşisinde konuştuğu zaman hemen avukatlardan mektup geliyor tarzı bir şeyler söylemişti.

  tahmin ediyorum karşı taraf hukuksal olarak nefes aldırmıyor kendisine. bu yüzden son zamanlarda pek sesi çıkmıyor.

  bunu da anlayışla karşılıyorum.
  tek başına ıktidar’ın bile tırstığı koç oligarhisi ile mücadele edemezsin.
 • 3790
  uzun yıllar galatasaray'a hizmet etmesini dilediğim, gözümüzün nuru yöneticimiz.
  bir önceki sezonu 13. bitirmiş, musibetin kralını yaşamış, sürüyle kaosa maruz kalmış takımı alıp şampiyon yapan adamın kredisi olacak elbette. bu krediye sahip bir diğer isim ise okan buruk.
  erden timur elbette ders çıkarmıştır, olası şampiyonluğun akabine kendisinin yönetimde olduğu bir ortamda yazın herkesin razı olacağı bir kadro kuracağını düşünüyorum. 22-23 ruhuna geri döndürecek bizi, bundan hiç şüphem yok.
  onun dışında kendisine ağır eleştiriler yapılması, dil uzatılması, "yerden, cüce" gibi ahlaksızca sözler söylenmesi ve ite köpeğe (fenerbahçelilere) prim verilmesi, beni ağızdan köpük çıkartmalı sinirlendiriyor. bu insanları gördüğünüz yerde kafalarına şöyle iki üç tane okkalı tokat vurun da akillansinlar. şimdilik bu kadarını yazıyorum bu insanlara karşı fikrimi sansurlemeden söylesem ban yerim hiç gerek yok.
 • 3793
  kendisi eleştirilebilir, ben de eleştiriyorum. bence son iki transfer dönemini rezalet geçirdi, ki başından beri böyle düşünüyorum.

  fakat; önce galatasaray taraftarının şunu bilmesi gerek ki, kendisi kötü niyetle çalışmıyor ve belirlediği hedefler doğrultusunda başarısız değil. ıcardi, zaha, tete, davinson gibi isimler kolay hedefler değil. bu oyuncuları hedefleyip almak, hem de ölümcül maliyetler olmadan almak büyük iş. bu yüzden kendisini küstürmemek gerekiyor.

  erden bey’in ise bu seneden ders çıkarıp, daha doğru hedefler belirleyip, kadro planlamasını ve transfer zamanlamasını doğru ayarlayıp buna göre adımlar atmasını öğrenmesi gerekiyor.

  kimse anasından transfer sihirbazı doğmuyor. doğru yönlendirme, doğru ekip ve doğru hedefler ile çok faydalı isimler getirebilir galatasaray’a. başı öne eğilmesin. iyi niyetini bilen galatasaray taraftarı arkasında.
 • 3794
  fırsat transferi işini biraz abartmış olan yöneticimiz. zaniolo’da maddi kazanç elde ettik/edeceğiz. ancak diğer transferlerin bu sene bize bedeli oldu. tete, ziyech ve zaha sanırım fırsat transferi olarak düşünüldü. ha, bu isimler beklenenin yarısını verselerdi başka şeyler konuşuyorduk. sonuçta herkes gerekli dersi çıkarmıştır. bu arada boey’in satışı ve köhn, davinson transferleri on numara. kendisine fazlaca yüklenmeye gerek olduğunu düşünmüyorum.
 • 3799
  konuşunca arkasında durmayı geçtim üzerine giden galatasaraylı dedeler olan yöneticimizdir. böyle olmasa rakip yöneticinin her maç sonrası yaptığı açıklama dozajına bir defa çıktı diye yirmi defa özür dilemek zorunda kalmazdı.

  türkiye'nin en zenginlerinden biri şahsi işlerine çomak sokunca destek falan verilir, malum şahıs da herkese rezil kepaze falan edilirdi. ama nerede...
 • 3800
  konuştugunda galatasaray taraftarının arkasında durdugu isim. hatta bu sene yaptıgı hatalara rağmen hala arkasında duruyor ve yönetimden ayırıyor kendisini taraftar. o yüzden şimdi çıkıp konuşacak, yönetimden olmadıgını, boyun eğmediğini gösterecek bu taraftar yine arkasında durup kendisini başkan yapacak. susarsa ama işte o zaman arkasında durmayacak kimse.
 • 3802
  kendisi bir cevherdir ve biz bu cevheri harcadık. sağlığı için yönetimden ayrılmalı ve kendi işlerine bakmalıdır. kendisine sezon başından beri çok az destek verildi. aldığı iki tane adam kötü çıktı diye her yerden saldırıldı. çıkıp konuştuğunda ilk tepkiyi galatasaray genel kurulundan gördü bu adam. o yüzden oyna devam. sezon sonu da yönetimde olacağını sanmıyorum.
 • 3805
  şu adamı olan türk futboluna damga vurur, ki vuracağız. salın artık şu adamı, erden timur pasif bir adam değildir bunu da kanıtlamıştır. zeki bir adamdır, taraftardır, vizyon sahibidir. boey satış rakamı gibi örneklerle de futbolun dinamiklerine hakim olduğunu ispatlamıştır. para harcayabileceğimiz yaz transfer dönemi kendisinin nasıl genç, scout transferleri yapacağının habercisidir. herşey bir anda olmaz sabır, destek lütfen, nasıl bir başarılı yöneticiye sahip olduğumuzun farkına varalım. tüm rakiplerin erden timur’a saldırması da kendisinin ne denli kritik bir adam olduğunun ispatıdır.
 • 3806
  sağlığından oldu bu adam galatasaray için daha ne yapsın. sivas maçından sonra açıklama yapacağı açıklandı ama dursun bey kendi konuştu. net bir şekilde erden timur’un öne çıkmasını istemediler. seçimlerden sonra zaten olmayacak. böyle gerçek galatasaraylı insanları yönetimde bir daha bulamayız ama bir takım güçler tarafından küstürüldü.
App Store'dan indirin Google Play'den alın