• 519
    yardımcı hocanın teknik taktik bilmesine gerek yoktur. bazılarınızın hayali hocayla oturup taktiksel tartışmalar yapıması yardımcıların ama fatih terim öyle bir teknik adam değil. ayrıca biz fatih hoca'nın nasıl bir adama ihtiyacı olduğunu hocadan daha iyi bilemeyiz. belki hoca stoperlere antremanda 15 dakika ayıracak ama emre aşık onlarla haftada 15 saat ilgilenecek, hcoanın istediklerini onlara kendi tecrübelerini de katarak anlatacak. belki bunun için bir ayrdımcı arıyordur hoca.

    yahu bu takım uefa'yı alırken yardımcısı müfit erkasap'tı. hanginiz tanıyordunuz müfit erkasap'ı o zaman? o dönemin yardımcılarının hepsinin adını o takım başarılı olduğu için duyduk, öğrendik biz. bülent ünder'in teknik becerisinin(!) ne olduğunu takımın başına geçtiği kısa sürede gördük hepimiz mesela.

    bu yardımcı olayı çok abartılıyor bu sözlükte. her hocanın tarzı farklıdır. ayrıca rijkaard'ın yanında en az onun akdar teknik taktik becerisi olan adam vardı da ne oldu?

    tüm bunlardan sonra bence de yardımcı emre aşık olmamalı, hasan şaş da olmamalı, ümit davala da. ama bu karar hocanındır ve hoca bu kadar isteniyorsa kararına da saygı duymak gerekir. ayrıca hocanın hasan'dan, ümit'ten ne beklediğini; bu sene selçuk'tan ne bekleyeceğini biz bilmiyoruz, hoca biliyor.

    bu yaştan sonra fatih hocaya yardımcı atamak bize düşmez, zaten istesek de yapamayız, hoca kabul etmez. bana kalsa ilhan palut, okan buruk birlikte gelsinler, yardımcı olsunlar derim ama bu fm oyunu değil.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!