resim
Dries Mertens
Takım:Galatasaray
Mevki:Forvet Arkası
Yaş:37
Boy:1.69
Uyruk:Belçika
 • 3902
  bize hiç derbi kazandıramamış olmasını nasıl açıklamak lazım bilemiyorum. onu çok seviyorum, verdiği mücadelenin hayranıyım. özellilkle son maçlarda ortaya koyduğu mücadeleyi asla da unutmayacağım. fakat gel gelelim ne bu yıl ne geçen sezon derbilerde ne golü ne asisti bulunmakta. umarım ki bize derbi kazandıramamış olmasını haftaya şampiyonluk kazandırarak telafi edecektir.
 • 3903
  sezonun ikinci yarısı * verdiği performanstan sonra kaybedilen maç * sonrası fırsat bulunca eleştirmiş bir duruma düşmek istemediğim oyuncumuz. ancak şu var ki bu sezon ki performansı neredeyse sıra dışı. önümüzdeki sezon 38 yaşında olacak. o yüzden planlamada seneye önceki sezonun mata'sı, takımın abisi olmalı. nede olsa mertens var kafasına girilirse, hem biz hem bu adam üzülür.
 • 3905
  galatasaray'da oynadığı ilk sene kariyerine bakınca skor olarak en kötü sezonunu geçirdi, bizim takımın oyun ezberiyle alakalı bir sıkıntı olarak görüyorum bunu tabi(sadece icardi gol atıyordu son haftalar) 10 numara oynamasıyla da alakalı olabilir. bu adam kariyeri boyunca hiç 10 numara oynamadı, sol kanat forvet, 9.5 numara, yardımcı forvet ve napoli 4-3-3'ünün forveti olarak oynadı. her zaman mücadelesi iyi bir oyuncuydu ama bizde mücadele ettiği kadar, geriye geldiği kadar hiçbir takımda ne geri geldi ne mücadele etti. çok ekstra bir efor ile oynadı ve şampiyonlukta herkes adını andı, bu sene geçen seneye göre daha iyi bir sezon geçirdi hem skor anlamında hem oyun anlamında ve bu sene için eleştirilecek bir şey de göremiyorum. fenerbahçe maçında kötü mü oynadı hakkıdır, beşiktaş maçında kötü mü oynadı hakkıdır çünkü bu maçlar dışında her maçı çözdü neredeyse. geçen sene icardi tek başına yapıyordu bunu, bu sene hem icardi hem mertens hem ziyech yaptı. bu sene olayımız zaten bu, mertens çok verimli ama etrafında skor üretebilecek adamlar da çok verimli. mertens kötü mü oynadı, hakkıdır. bu sene kötü oynamayı hak eden 4-5 adam var ve bunlardan biri de mertens. her gün en iyi durumda olamazsın, fenerbahçe geri kitlenmişken, ani baskı yaparken, maç başı ayağı kayıp sarı kart görmüşken de ekstra mücadele göremeyince mertens'e kızamıyorum ki 90 dakika da oynamasını gerektiğini düşünüyorum. vinicius gireceğine kendisi kalsaydı sahada en azından 10 dakika topu daha iyi kullanırdık. çok anlamsız şekilde oyundan çıktı, çıktığı an da bütün umutlarım bitti. kötü bir planın ve konsantrasyon bozukluğunun sorumlusu ne icardi ne merten ne ziyech. maalesef kibirlenen galatasaray taraftarı, fenerli topçuların tahriklerine gelen galatasaray taraftarı ve takımı hazırlayamayan teknik heyet suçlu. mertens de her şeyi yapmasın, skor üretmese de büyük maçların hepsinde çok iyi oynamıştı bu akşam hariç ama bu akşam kim iyiydi?

  (bkz: 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 3906
  2023-2024 sezonunun barış alper yılmazla birlikte son haftalarına damga vursa da 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçının bariz en kötü performansını veren oyuncumuz oldu. hem fred hem mert hakan hem de szymański kaç top çaldı ben sayamadım. her pozisyonda bir şekilde ya geç kaldı ya da ağır. galatasaray hücumda bu kadar etkisiz kalmışsa bana göre %70 mertens %30 da icardinin hareketsizliği yüzünden oldu. düşünülenin aksine ziyech hücumda etkili olamadı ama ne ferdi ne de tadic orta sahayı geçmedi ziyech yüzünden. tadic bildiğimiz bek gibi oynadı maç boyu.
 • 3907
  ligdeki dandik anadolu takımları kendisine temaslı oynamadığı için rahat rahat topunu alıp etrafına bakabiliyordu. ancak sert geçen hemen hemen her maçta mertens bunları yaşayacak. çünkü adam 37 yaşında. ligdeki diğer takımlarla aramızda olan seviye farkını görmezden geldiğimiz için böyle oluyor. arkadaşlar galatasaray ile 3. takım arasında 35 puan fark var. 5. takım ile 43 puan. alttakileri söylemeye gerek yok.

  biz bu kafayla oyuncu, oyun değerlendirmesi yapmaya devam edersek daha çok yanılırız. mertens maaşında indirime gidecekse buyursun bir yıl daha oynasın rotasyon oyuncusu olarak. biz yeni sezonda oraya mutlaka adam almalıyız.

  (bkz: 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 3908
  19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçında icardi'den kötü oynamış oyuncu, hatta sahanın 2 takım adına da en kötü ismiydi barış alper ile birlikte ama kendisi eleştirilmiyor ki ben de eleştirmiyorum. icardi için oluşmuş saçma sapan bir algı olduğu için herkes başlığında ama burası boş kalmış. en önemli maçta ortadan böyle kaybolan bir 10 numara neden eleştirilmiyor derseniz işte taraftarın kafasına oturtulan algı sayesinde. icardi için sezon başından beri başlatılan, hatta direkt rakip başkan tarafından finanse edilen oluşum kafanıza girdi, sizi yedi bitirdi. siz de en değerli oyuncularınıza hakaret etmeyi, sallamayı kendinize görev biliyorsunuz. 9 maçta 12 skor katkısı veren adam tü kaka oldu, 9 maçta 15 gol katkısı mertens de 1 maça bakıyor. çünkü anlık yaşayan, algılara gelen bir topluluk için çok basit adam yemek. torreira-mertens-icardi-muslera vb. gider, sene başı nasıl nelsson yenmeye çalışıldıysa sıra buralara da gelir. galatasaray taraftarı beni her gün daha çok şaşırtıyor ve tiksindiriyor kendinden.
App Store'dan indirin Google Play'den alın