• 67
  okan buruk'a sorduğu soruyla futbol cehaletini ortaya çıkaran hanımefendi.

  her ne kadar son 10 yılda slavia prag ve viktoria plzen ciddi atılımlar yapsa da; sparta prag çek cumhuriyeti'nin en büyük takımıdır. hatta sparta prag için 'çekya'nin galatasarayi' benzetmesi yapsak yanlış olmaz.

  edit: prag'in futbol değil kültür şehri olduğu sözüne gelince; kendisine 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçındaki prag tribünlerinin performansını ve maçtaki reaksiyonlarini iyi gozlemlemesini öneririm.
 • 68
  kendisinin de bahsettiği gibi prag gerçekten kültür şehridir, ama ümit özat'a göre sparta futbol şehridir. şaka bir yana tüm gün canlı yayınlarda 18bin olarak belirttiği tribün kapasitesini okan hocamıza soruyu sorarken neden 13bin olarak dile getirdi onu anlamadım.

  tuttuğu takımı, eşi&sevgilisi, osu busu bilmem bazen çok konuşsa da sempatik bir spiker. her şeyi herkesten çok bilen yüzlerce spiker & yorumcu varken bazı şeyleri daha az bilen ama hayata şiddet, gerginlik katmayan, güler yüzlü spikerler iyi ki varlar.
 • 70
  işini nasıl yapması gerektiği konusunda ahkam kesecek değilim elbet ancak dinleyici olarak söyleyeceğim çok konuşmak, çok şey söylemek değildir. kendisini dinlerken çoğu zaman yoruluyorum ve konuşma bittiğinde “ne dinledim şimdi ben ya da deniz hanım ne anlattı?” diye düşünüyorum.

  dün sorduğu soruyu ise oldukça yersiz buldum. yabancı bir basın, benim takımım hakkında böyle yorumlar yapsa hoş karşılamazdım. biraz lafların nereye gideceğini düşünmeden konuştu. o amaçla belirtmese dahi söyledikleri rakip takımı kışkırtmak, ekstra motivasyon sağlamak, rakibi küçümsemek gibi anlamlara gelebilir.

  edit: gruplarda bayern, manu gibi zorlu rakiplere karşı oynadınız. bunların ardından sparta prag gibi mazinizin kesiştiği, belki şu an için değil ama eski bir şampiyonlar ligi müdavimi olan ve son dönemde çıkış yakalayan bir takım ile oynayacaksınız. tüm bunlar takımınızı motive etmede sizi nasıl etkiledi gibi geçmiş ve şimdiyi köprüleyen bir soru çok daha hoş olabilirdi.
 • 72
  türk futbol taraftarı mantalitesine sahip gazeteci. kurada bayern, united geldi mi haddinden fazla abartırız. dünyada 10-15 tane böyle takım var zaten. diğerlerini hep küçümseriz. genellikle de onlarla karşılaşırız. hep de ters gelirler. yine de akıllanmayız. medyamız küçümser, taraftar küçümser, oyuncular da bundan etkilenir.

  teknik direktörümüz çıkıyor sparta prag'ı maç öncesi onore ediyor. pep guardiola taktiği, guardiola her daim üstün takımına rağmen hep rakibi haddinden fazla över. uç örnek diye kendisini söylüyorum. çünkü doğrusu da budur. ama soru sormayı bilmeyen bu hadsiz insandan dolayı rakip takım taraftarı ekstra konsolide olacak. hayır bir de stat 13 bin diyor, 18 bin çıkıyor, tam bir cringe vakası.
App Store'dan indirin Google Play'den alın