resim
Cenk Ergün
Görev:Futbol Direktörü
Takım:Galatasaray
Yaş:49
Uyruk:Türkiye
 • 984
  işler ne zaman kötü gitse ismi hortlayan sportif direktör. bu kadar ezbere, ön yargıyla ve nefretle eleştirilen bir adam daha görmedim. galatasaray yakın geçmişinde transfer konusunda çalışmış kişiler arasında bir sıralama yapacak olursak başarısızlık konusunda ilk 3 e girmez. yaptığı transferler gerek sportif başarı anlamında gerekse satış anlamında başarılıdır. ha bu sene (2023-2024) yapılan transferlerle ilgili bir suçlu aranmak isteniyorsa hiç kıvırmanın gereği yok onun da adresi belli: dursun ozbek-erden timur ikilisi. yapılan ya da yapılmayan transferlerle ilgili sorumluluk sonuna kadar bu iki kişidedir.

  cenk ergün döneminde yapılan transferler ve satış bedelleri:
  garry: (9m euro) al ittihad
  belhanda: (teklifler geldi fatih terim satışa onay vermedi)
  feghouli: -
  gomis: 6m euro (al hilal)
  ndiaye: 16m euro (stoke city)
  fernando reges: 4.5m euro (sevilla)
  nagatomo: -
  mariano: -
 • 986
  yerli monchi.
  kötüleyenlere siz inanmayın, inanılmaz bir sihirbazdır kendileri.

  --- alıntı ---

  mesela tolga ciğerci'ye 3 milyon € bonservis + 2 milyon € maaş verirken galatasaray adını ön plana çıkartmıştık. yoksa real madrid 3.5 milyon € maaş teklif etmişti. zaten herta berlin'de de 400 000 euro maaş alıyordu.

  cavanda'ya 5-6 milyon euro teklifler yağıyordu. o yüzden kadro dışı bırakmışlardı. kadro dışı bırakılan adama 1.8 milyon'a zar zor ikna ettik. oyuncu daha da zordu. trabzonda 250 000 euro'ya oynuyordu. bin bir güçlükle 875 000 euro'ya ikna edebildik.

  6 ay sonra sözleşmesi bitecek donk'u 2,5 milyon euro bonservis + 1,5 milyon maaş ile ikna etmek için galatasaray ismi çok önemli. beşiktaş olsa en az 10-12 milyon bonservis verirdi. zaten kasımpaşada 750 bin euro maaş alıyordu.

  nigel de jong, emrah başsan gibi bonservisi elinde oyuncuları da dünya devlerinden pençesinden kaptık. emrah az daha juventusa, jong da barcelonaya gidiyordu az daha. galatasaray ismini kullanduk.

  --- alıntı ---

  bu arada belhanda, feghouli ve ndiaye'ye verilen transfer ücretleri skandaldır.

  hatırlamayanlar için feghouli west ham'da kadro dışıydı... kimsenin istemediği adamı son gün o inanılmaz kontrat bedeli ile transfer ettik, elde patladı.

  ndiaye'yi zaten 13 milyon euro'ya totalde transfer ettik. hatta o zaman çok yangın çıktıydı bu konuda. eğer stoke 'düşüyorum agalar' moduna girmese, d'avilla'yı kurtarıcı gibi görmeseler elde patlamıştı.

  d'avilla araya sokularak satılan garry, gomis gibi oyuncular cenk ergün'ün hanesine artı olarak yazılmış. maşallah d'avilla'nın arabistan'a girişi yasaklandı, bütün transferler/ilgiler bıçak gibi kesildi. adam az kalsın belhanda'yı bile satıyordu 10 milyon üstüne.

  cenk ergün'e önerim, bu kadar başarılı bir kariyer ile fortuna sittard'a genel menajer olmasıdır. gerçi olmamış bir durum da değil, judo yöneticimiz 1.5 yılda kendisini şutlamış.

  parası var mı?
  yok.
  bir tane kelepir transferi var mı?
  yok.
  şaibeli/abartı ücretlere transferi var mı?
  var.

  erden timur beğenilmiyor ya, adam az daha torreira, sofianne amrabat**, youri tielemans* 3'lüsünü merkez orta saha yapıyordu. birini manchester united'a diğerini aston villa'ya kaptırdık. neyse artık bu oyuncuların değil dedikodusunu görmek, isimlerini rüyanızda görürsünüz.

  neyse ya size cenk ergün layık, yeni tolga ciğerciler, eren derdiyoklar, cavandalarla mutluluklar.
App Store'dan indirin Google Play'den alın