• 296
  galatasaray sözlük okumamın bir numaralı nedeni kendisi.

  entrylerini psikolojik bir vaka yaklaşır gibi okuyorum kendisinin. twitter'daki bet reklamı almak için boş fanatizm kasan hesapların galatasaray sözlük şubesi. galatasaraylılık adı altında zabıta gibi dolaşıyor her başlık altında.

  hedef gösterme, kincilik ve özellikle en haklı galatasaraylı benim içgüdüsüyle elinde üfleyeceğimiz kendi vasat kriterleriyle belirlediği galatasaraylılık metresiyle aramızda dolaşıyor. rasyonaliteden uzak, komplo teorileriyle dolu zekasıyla burada kendince oyun oynuyor.

  kendisini engellemiyorum çünkü "a" yazdığı bir entrye bile ofsayt vermek hoşuma gidiyor.

  buradan çok kıymetli yazarlar pilot olup gitti, darısı başına. "hadi arkadaşlar bugün de biraz buna vuralım" mentalitesini alıp umarım kendi twitter'ına yazma projesine geçer bir an önce.
 • 298
  ilk defa bir yazarın başlık altına yazıyorum. çünkü bazı sınırların aşıldığını düşünmekteyim.
  kendisini tanımam etmem, benden sonra sözlük yazarı olmuş bir yazar. hatta inanır mısınız galatasaray'lı bir birey. şimdi bir yazar kimsenin burada şahsına küfür kıyamet gitmediği sürece dilediğini yazabilir. söylediklerine katılıp katılmamak diğer yazarların düşüncesine bağlıdır. ben de yazılarını görüyorum. yeri geliyor "vaov" oluyorum, yeri geliyor "püf kötü bu" diyorum. ancak bir adamı düşüncesinden bu kadar asmak hele ki adı galatasaray sözlük olan bir platformda bana hoş gelmiyor.
  zaten bence nick altı yazılarının kapatılması gerekiyor sözlükte. birini eleştirecek ya da tebrik edeceksek mesaj kutusundan yapılabiliyor bu.
  yazarları düşüncelerinden dolayı afişe etmek yersiz. beş parmağın beşi bir değil. trol ya da truva olanı da sözlük adminleri tespit edip cezasını vermeli.
 • 299
  sözlükteki linç kültürünün fitilini ateşleyen yazar olduğu için "yapmayın etmeyin" demeyi pek yersiz bulduğum yazar. eskiden bunu nick altında alenen yapıyordu, göze batmaya başladıktan sonra mesaj kutularında devam ettiriyor.

  kavgası sadece galatasarayla sınırlı değildir. mesela şu aşağıdaki entry serisi ciddi anlamda incelenmesi gereken bir seridir.

  (bkz: #3947374)
  (bkz: #3947379)

  kendisi ofsaytlanır ve şov başlar.
  (bkz: #3947383)
  (bkz: #3947386)
  (bkz: #3948211)
  (bkz: #3951504)
  (bkz: #3952337)

  gerçekten de kendi twitter'ını kurma çabasında olan bir genç yetenek.

  bana gelince, ben yazdığı çoğu entrye sözlük kurallarına uymamasına rağmen karışılmadığını gördükten sonra kendisini keyifle takip etmeye başladım. sözlüğü her gün "bakalım bugün nasıl bir düşman yaratmış" diye açmak eğlenceli bence.

  yine de bir öneride bulunayım. bu vaktini, hayali düşmanlar yaratıp kavga etme çabasını twitter'daki bet hesaplarının altında devam ettirsin. en azından cebine para girer. gördüğüm kadarıyla orada bunu yiyecek kitle buradan daha geniş.
 • 300
  https://gss.gs/3952282

  kendisine yönelik yaklaşık bir senedir yapılan hemen hemen bütün eleştirilerin nedeni bugün yazmış olduğu bir entry'de gizli aslında.

  galatasaray sözlükte kimse icardi dahil olmak üzere herhangi bir konu hakkında "martaval" yazmadı. herkes iki gözü ile izlediği maçlar doğrultusunda kendi futbol doğruları çerçevesinde bir takım değerlendirmelerde bulundu. yorum, değerlendirme, eleştiri vs. yapılanın adının ne olduğu üzerinde tartışabiliriz ama kimse martaval okumadı. martaval kısmından daha önemli olan, "ordan oraya sürüklenme" tanımı. bu üye kendisinden farklı düşünen herkesi rahatlıkla yaftalama hakkını kendisinde görüyor. galatasaray taraftarları, en azından sözlükteki galatasaray taraftarları, geri zekalı değiller. kendi gözleri ile izledikleri oyun hakkında veya kendi kulakları ile duydukları açıklamalar hakkında yorumlarını, görüşlerini beyan ediyor burada insanlar sadece. bunu özel mesaj yolu ile bu üyemize dile getirmekten tabiri caizse ise geberdim ancak kendisinin sözlük üyelerini özne koymaksızın "algıların peşinden koşan insanlar" suçlamasını yapmasını bir türlü engelleyemedim. fikir, değerlendirme, yorum, eleştiri vs. bu kelimeler, bu kavramlar carcharoth'un sözlüğünde yok. galatasaray sözlükte entry yazan insanların sosyal medyadan falan zerre etkilenmediklerini, hiç kimsenin maşası olmadıklarını, hiçbir kulübün yaratmaya çalıştığı algıyı savunmadıklarını bir türlü anlayamıyor. kabul edemiyor. burasının twitter olmadığını, buranın üye profilinin twitter'daki ucuz ve avam taraftar hesapları gibi olmadığını, burada saygı çerçevesinde her fikrin dile getirebildiğini hiçbir şekilde benimseyemiyor, içine sindiremiyor.

  mauro ıcardi, kerem aktürkoğlu, okan buruk, fatih terim, erden timur, arda güler, semih kılıçsoy, galatasaray futbol takımı, galatasaray yönetimi vs. konu her ne olursa olsun; insanlar sadece iki gözü ile gördükleri, iki kulağı ile duydukları çerçevesinde beyinlerini de kullanarak bir değerlendirmede bulunuyorlar. bu kadar. sadece ve sadece bu kadar. ve insanlar bunu yapabilirler. carcharoth ne düşünür ise düşünsün; sözlük üyeleri bunu yapabilirler. kimse bir görüş beyan ederken veya eleştiri yaparken carcharoth'tan izin almak zorunda değil. kimsenin düşüncesi, yorumu, değerlendirmesi veya eleştirisi carcharoth'un mantığına uymak zorunda da değil. burada değişmesi gereken, anlaması gereken, saygı duyması gereken, hayatı bu kadar düz ve sığ değerlendirmekten uzaklaşması gereken ve bütün bunları idrak ettikten sonra insanları saçma sapan şekilde yaftalamaması gereken carcharoth. kendisi taraftarlığını istediği gibi yaşayabilir ve kendi özelinde taraftarlığı istediği gibi tanımlayabilir ama kendi bildiği taraftarlığı kimseye zorla empoze edemez bu üye. kimseyi "algıların esiri olmakla" suçlayamaz. kimseyi "fenerlilerin oyununa geliyorsunuz" diye yaftalayamaz. kimseye "martaval okudunuz" diyemez. kimseye taraftarlık dersi veremez. galatasaraylılık öğretemez, gizliden gizliye alaya alamaz. böyle bir dünya yok. carcharoth özetle entrylerinde değerlendirmelere yapanlara, tespit yapanlara, yorum yapanlara, eleştiri yapanlara saygı duymayı öğrenmesi gereken bir üyedir. katılmayabilir ama katılmadığı herkesi son derece sığ ve dar kalıplarla eleştirme hakkı yoktur. asla ve kati şekilde yoktur. bunu mutlaka öğrenmeli, sözlük kuralları bu üyeye bunu mutlaka öğretmeli.
App Store'dan indirin Google Play'den alın