• 1
  gayrimenkul yönünden oldukça fakir olan beşiktaş jimnastik kulübünün sahip olmuş olduğu tüm gayrimenkullerin altında da onursal başkanları rahmetli süleyman seba'nın imzası vardır. onun dışında yıldırım demirören'in fulya süleyman seba kompleksi çalışması ve devlet tarafından yeniden inşa edilen eski adlarıyla mithatpaşa, dolmabahçe ve inönü stadyumu olarak da bilinen vodofane park vardır.

  yine de bjk yönetimlerinin genel bir strateji olarak gelir üretmekten çok umdelerinde bulundurdukları branşların sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilmesi için kiralık yerler de olsa üst kullanım haklarıyla tesisleşmelerini bitirdiklerini tespit edip haklarını vermek gerekir. şöyle ki;

  1) (bkz: vodafone park): malumunuz mülkiyet kendilerinin değil, inşaatına bir kuruş vermediler sadece futbol maçlarına ev sahipliği yapıyor ve sponsorluk-kira gibi gelirler elde ediyorlar. az mı bjk'ye? fazla bile:)

  2) (bkz: bjk plaza): kulübün idari merkezi ve karşı blok kendilerine ait değil. (bkz: #2325384) sizin neyinize yetmiyor kiralık işhanı yazıhanesi? sanki çok mühim iş yapıyorsun fiko:) ancak menajerlerle fiktif işlemler, al gülüm ver gülüm teknemi getirin akdeniz turu yapacağım:)

  3) (bkz: akatlar mehmet üstünkaya no 1903 sosyal tesisi): üyelerin ve sporcuların takıldığı lokal olup başkaca bir reel fonskiyonu yoktur. (bkz: #2325394)

  4) (bkz: hakkı yeten futbol altyapı tesisleri): altyapı ve kadın futbol takımın tesisidir. (bkz: #2325393)

  5) (bkz: şevket belgin spor salonu): tekerlekli basketbol ve hentbol takımlarına ev sahipliği yapmaktadır. (bkz: #2325392)

  6) (bkz: bjk koleji): eğitim kurumudur içinde bir de tematik müze açılmıştır. (bkz: #2325387)

  7) (bkz: beşiktaş nevzat demir tesisleri): malumunuz futbol takımının evi...

  8) (bkz: bjk pendik tesisleri): kürek takımına ev sahipliği yapıyor. (bkz: #2325390)

  9) (bkz: süleyman seba spor salonu): bayan basketbol-hentbol ve basketbol idari merkezi olarak görev ifa etmekte...(bkz: #2325391)

  10) (bkz: bjk fulya süleyman seba kompleksi): blokların altındaki dükkanlar, işyerleri ve hastanenin mülkü kendilerinde geri kalan yerler müteahhite devredilmişti. bir başka demirören mucizesi...seba'nın mirasını yediği bir başka örnek...(bkz: #2325386)

  11) (bkz: bjk akatlar spor kompleksi): basketbol ve voleybol takımlarının kullandığı tesis...(bkz: #2325385)

  özetle görüldüğü üzere fulya süleyman seba kompleksindeki dükkanlar ve akaretlerdeki bjk plazanın bir bloğu hariç aslında tapusu bjk'da olan herhangi bir gayrimenkul söz konusu değil...buradaki izledikleri strateji, tapulu olsun olmasın üst kullanım haklı olsun olmasın kiralık olsun olmasın boş durmasın ve şubelerimizce değerlendirilsinden ibarettir. bu da bir yaklaşım olup ilerleyen zamanlarda tıpkı en son 2017-2018 sezonu başında amatör branşların kapatılmasının öngörüldüğü gibi gerçekten de böylesi bir gelişme olursa bile boşa çıkacak olan bu gayrimenkullerin paraya çevrilebilme ihtimalinin olmadığı spor ve gs kamuoyunu ilgilendiren husustur...
 • 2
  --- alıntı ---

  beşiktaş gayrimenkul projesi'ni bir yıl içinde hayata geçireceğiz. bu projeyi değersizleştirmek için ellerinden geleni yaptılar. emlak konut'u arayıp nasıl izin verdiniz diye sordular. mal sahiplerini arayıp bu imza sizin mi dediler. ayakları yere basmayan hiçbir projeyi sizlerle paylaşmadım. bu projeyle beşiktaş'a tarihi bir tapu daha kazandıracağız. bu proje bitince bankalara borcumuz kalmayacak.

  --- alıntı ---

  hasan arat
App Store'dan indirin Google Play'den alın