resim
Arda Turan
Görev:Teknik Direktör
Takım:Eyüpspor
Yaş:37
Uyruk:Türkiye
 • 21687
  okan hoca'nın 2028'e kadar bizde kaldığı senaryoda onun yerini alacak teknik direktörümüzdür. bu önümüzdeki 4 yılda kendini geliştirmesi, türkiye'de elde ettiği başarıları kendisinin bizim teknik direktörümüz olmasının yolunun açacaktır. zaten bir başarısı olmaması durumunda sırf galatasaray aşığı diye takımımızın başına geçemez.
 • 21688
  arda turan'ın oyun tarzının galatasaray taraftarını çok tatmin edeceğini düşünmüyorum. belki takıma göre felsefe belirleyecektir ama şuanda ve kafasında olan oyun tarzı fatih terim'in ki gibi bir oyun. onlar benden muhakkak daha iyi biliyor ama 2 pas üst üste yapamayan, araya kilit pas atamayan, 20 metreye doğru pası atamayan, atak olgunlaşırken pas attığı adamın önüne değil de arkasına pas atabilecek yetenekte adamlarla istedikleri oyunu oynatmaları oldukça güç. eyüpspor'un maçlarına bakıyorum bazen bir çiğlik var, bir olmamışlık. goller oyun felsefesinden değil de ite kaka geliyor sanki. bu bütün sezonu için konuşmuyorum tabi ki ama ne bileyim.
  mesela okan hoca öyle değil. iki saat boş pas yaptırmıyor. agresif bir presle pozisyon kovalıyor. presi de gücü olan, kondisyonu olan, birazda pozisyon bilgisi olan oyuncular rahat yapabilir.
  arda hoca ve fatih hoca ise top gezdirip pozisyon arıyor. pozisyonu bulacak gibi oluyor ama elindeki oyuncu kalitesi o topu oraya yönlendiremiyor ne yazık ki.
  manchester city mesela maçlarda adamlar o topu iki saat gezdiriyor ama açığı buldum mu o topu oraya gönderiyor.
  velhasıl oyuncuya göre oyun önemli. sonra orta saha hep yan pas geri pas.
 • 21689
  okan buruk gibi harika bir hocaya sahipken 1.ligin çok üzerinde bir kadroyla lider olabilen bir hocayı galatasaraya yakıştırmayı doğru bulmuyorum. bu takımın hocası okan buruktur ve o gitmek istemediği sürece takımın başında kalmalıdır.

  arda beyefendi çok başarılı olsa dahi kendisi karakterindeki birisini asla takımın başında görmek istemiyorum. bize yaptığı ayıpları unutmamalıyız.
 • 21692
  okan buruk şu an takımımızın başındayken gündeme gelmesi çok saçma olan teknik direktör. hayallerimiz dünyadan büyükse kendini ispatlamış okan hocayla başarabiliriz, mentali yerinde olmayan adamla değil. hepimiz gibi iyi bir galatasaray taraftarıdır fakat ötesi kesinlikle olmamalıdır. terimin elini öpmese bugün bunlar konuşulur muydu orası da ayrı soru işareti.
 • 21693
  anca mütevazi bir anadolu takımında büyük takımları da üst üste yenerek kupa kazanıp, şampiyonu belirleyecek kalibredeki maçları büyük takımlara karşı oynayıp kazandıktan ve bir şampiyonluk yaşadıktan sonra... yani tırnakları ile kazıyarak hak ettikten sonra teknik direktörümüz olabilecek yolun çok başında ama şimdilik başarılı giden taze teknik direktördür.

  yakın tarihimiz bu şekilde evlat kontenjanından, eski futbolcu kontenjanından (illa bizde oynamış olması gerekmez örn:igor tudor) bir şekilde takımın başına geçmiş başarısız örnekler ile dolu.
 • 21694
  ben bir galatasaray taraftarı olarak bireysel yönde arda turan'a bir şans daha verme hakkımı 2020 ağustos'unda kullandım. ocak 2020'de de gelmesinden yanaydım, ağustos'ta da. arda futbolcu olarak egolarından, kibirinden, ukalalığından arınmış bir şekilde florya'da birkaç sene geçirir ve futbolu bırakır diye düşündüm o dönem. benim kriterlerim özelinde futbolcu arda'dan umduğumu bulamadım; zerre değişmemiş, aksine zayıflıkları daha da baskın ve şişkin bir hale gelmişti. benim doğrularım çerçevesinde arda turan ile teknik direktör, futbol direktörü, yönetici vs. hiçbir şekilde galatasaray'ın yolları bir kez daha kesişmemeli. bu konunun öznel kısmı.

  konunun nesnel kısmına gelince: teknik direktör arda turan'ın galatasaray teknik direktörlüğü için ne bir ağırlığı ne bir donanımı ne de bir kariyeri mevcut şu an itibariyle. eyüpspor son derece steril, futbolun gerçek zorluklarından arındırılmış bir ortam sundu/sunuyor mevcut teknik direktörüne. eyüpspor'da geçirilen yıllar veya kazanılan başarılar bir şey katmaz teknik direktöre. futbolun, futbol takımı teknik direktörlüğünün maddi şartlardan tut insan yönetimine, çimlerin boyundan tesisin aşçısına türlü türlü zorlukları var. okan buruk bunların hepsini elazığ'da, gaziantep'te, sivas'ta, izmir'de, rize'de gördü, yaşadı. başarıyı da tattı, başarısızlığı da tattı. okan hoca 2019'da başakşehir'in başına geçerken çoktan küfesini doldurmuştu. teknik direktör arda turan'ın küfesi peki nerede dolacak, eyüpspor'da mı? mümkün değil. arda turan'ı sevmememe neden olan bütün özelliklerinden kendimi soyutlayarak konuşmaya çalışıyorum bu noktada. arda turan futbol adamı kimliğinden bağımsız, zora gelmeyi bu saatten sonra kabullenemeyecek bir karakter. anadolu'da karış karış küfeyi doldurmasına egosu izin vermez arda'nın. burak yılmaz'ın kayserispor'da veya başka anadolu takımlarında küfesini doldurup bir gün galatasaray'ın başına geçme ihtimali 1% dahi olsa (beşiktaş kongre üyeliğinden istifa etmek ve 2019'da yaptıklarından ötürü galatasaray camiasından özür dilemek şartı ile) var ama 15-20 senedir tanıdığımız arda turan'ın teknik direktör olarak başarılı olma ve galatasaray'ın başına geçme şansı yok. 0% ihtimal bu.
 • 21696
  yakın tarihte hamza hamzaoğlular, torrentler, rienkerinkler, tudorlar bu takımı çalıştırmışken; "galatasarayı çalıştırabilmesi için" kendisinden birtakım üst düzey başarılar beklenen genç yetenek teknik direktör. uyanın rüya bitti bitecek. seri mağlubiyetler başlasa bile okan hoca bizim için değerli kalmalı ancak peri masalı sonsuza kadar süremez. mourinho, tuchel, mancini vs. sonsuza kadar başarılı olamadılar. hayatta hep bir dalgalanma var ve herkesin sırası farklı. dolayısıyla 40 yıllık real madrid fanıymış gibi teknik direktör beğenmemenin manası yok. hele hele torrent faciasından sonra. arda eyüp'ü süperlig'e çıkarsın, üstüne ligde ilk 8'e soksun kafi. zaten röportajlarından belli oluyor ne kadar büyük bir teknik direktör olacağı.
 • 21697
  buyuk hoca olacagina dair hic inancim yok kendisine, arda'nin ozel hayati olsun, profesyonel hayatini etkileyen cevresi olsun; sosyal zekasinin dusuk oldugu izlenimi veriyor bana.

  okan hoca ornegin, inanilmaz yuksek sosyal zekasi olan bir adam, bir cok hareketi bunu belli ediyor.

  ozetle, sosyal zekasi dusuk bir insanin bu iste basarili olmasi cok zor. bakin okan hoca her zaman sahada kalabiliyor, arda turan, sahada kalmayi birakin, gundemi futboldan surekli uzaklastirir galatasaray camiasiyla birlesince.

  tabi ki futbol uzmani degiliz hic birimiz, arda turan cok basarili olursa sasiririm ancak yanilmak hepimizi mutlu eder.
 • 21698
  iyi bir teknik direktör olacağını düşünüyorum. fakat galatasaray'a teknik direktör olmak için çok uzun süre beklemesi gerekecek. muhteşem bir hocamız var şükürler olsun ki ve fatih terim'de yaptığımız hatayı kendisinde yapmayıp uzun yıllar başımızda olmasını sağlayacağız.

  galatasaray yönetimlerinin isim farketmeksizin asli görevi kesinlikle okan hocayı görevde tutmak olmalıdır bana kalırsa. sonrasına da sonra bakılır.

  arda turan düşman camialar haricinde nereye giderse gitsin inşallah çok başarılı olur ve gelişim kaydeder. büyük futbolcuydu büyük hoca da olur belki.
 • 21699
  sevenlere saygı duyuyorum ama bu adama bir türlü ısınamıyorum. zeki evet ama manipülatif bir insan. eğer işler kontrolünde veya istediği şartlarda olmazsa sevdiği yeri ve insanları bile yakabilecek bir kapasitesi var.

  yahu okan hoca gibi hem çok zeki hem dengeli ve her açıdan harika (optimum) bir hoca bulmuşsunuz, ne gerek var böyle gündemlere.
App Store'dan indirin Google Play'den alın