• 20
  türk futbolunun ali koç'la birlikte en büyük problemi.

  yüz yılı devirmiş kulüplerin hakkını savunduğunu düşünen, arka taraftan bilmemnebet sitesinin reklamını yapan onu yapmasa bile kullandığı ayrıştırıcı dil ve context dışı paylaşımlarıyla alakasız bir şekilde rakip kötüleyen. kötü bir tabir ama kardeşi kardeşe kırdırtan, yok olup gitmesi gereken hesaplardır.

  biz ali koç'u nasıl ayrıştırıcı dili ve alakasız yerlerde güzide kulübümüzü iğrenç ithamlarıyla suçladığı için eleştiriyorsak bu gibi hesapları renk ayırt etmeden yerin dibine sokmamız gerekiyor. koskoca galatasaray camiası "melonun askerleriyiz" hesabının atacağını iki tweet'e kaldıysa zaten futbol izlememize gerek kalmıyor bence.

  bu hesapların bir diğer iğrenç yönü de milli takım maçlarından sonra sadece kendi takımının oyuncularını öven yorumcuların sözlerini paylaşmaları veya kendi oyuncularını yeren eleştirileri paylaşıp alenen insanları hedef göstermesidir. ayrımcılık denilen olgu tam olarak budur.

  futbol çok basit ve herkesin eleştirebileceği bir oyundur. eğer kamuya bu kadar açık bir iş yapıyorsanız, makul eleştirileri de alacaksınız. galatasaray'ı başarılı yapan eleştiri kültürüdür, bu biat kültürü tek adamlıkla yönetilen, yozlaşmış kültürlerde baş gösterir. biz ne galatasaray'da ne de milli takım konusunda kimseye biat edemeyiz. eleştiririz ama ayrımcılık yapmadan, kimseyi eleştiriyor diye hedef göstermeden.

  sözün özü kimin yönettiği belli olmayan, sadece ayrımcılık ajandasıyla ilerleyen bu hesaplar umarım bir gün kimsenin hatırlamadığı birer paçavraya dönüşürler.
 • 21
  bunların fbjkli olanları tek bir yerden yönetiliyor. bizim içimizde de adamları vardır ki dün abdülkerim'e, kaan'a, barış'a, yunus'a saldıran çok tanesini gördüm.

  twitter tamamen galatasaray aleyhinde kullanılır oldu. bizim ahrazları olayın içine dahil edip "bakın bizimkiler de yapıyor" demek kolaya kaçmak. dün kendi futbolcusuna laf eden sayısız galatasaraylı hesap varken üstelik.

  suçu bizde arama tam da ali koç'un kurduğu yapıya hizmet eden bir düşünce yapısı. suç bizde değil sosyal medyada terör estiren terör yapısında.

  televizyonda görev yapan emre tilev, mehmet demirkol, bülent uslu gibileri dünya kadar galatasaray aleyhine yorum yapıp algıyı yönetirken kim öper "fenerinkocası54" nickli anonim twitter hesabını.
 • 24
  bunların yayılmasını sağlayan asıl suçlu haberleri bunların aracılığıyla yayacak kadar korkak olan yöneticilerdir. bu şekil olayların döndüğünü gören her ergen de tabii ki aynı role girmeye çalışıyor.

  sürekli belli dönemlerde bazı anonim hesaplar parlıyor, sonra kayboluyor. geçen yaz transfer listesinin a'sından z'sine kadar veren adam bu yaz transfer döneminden habersiz hale geliyor. başka birinin döneminde her şeyi bilen adam sonra kayıplara karışıyor.

  hal böyle olunca sami yen haber gider, metin oktay haber gelir. galasevgisi gider, cimbomsevgisi gelir. bu hesapları yöneten ergenler de kendilerini camia önderi sanarak kulüpçülük oynamaya devam eder.
App Store'dan indirin Google Play'den alın