resim
Dazet Wilfried Armel Zaha
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:31
Boy:1.80
Uyruk:Fildişi Sahili
 • 487
  taraftarlarımız, kimi aldığımızın farkında değil.
  performans verir vermez orasını bilemem ama çok başka oyuncu aldık.
  onyekuru'nun kırdığı lige 30 yaşındaki zaha'yı getirdik beyler.
  hayatında fransa'nın üstünde lig görmemiş ama gittiğinden beri arkasından ağıt yakılan keita'nın 10 gömlek üstü topçuyu getirdik.
  2 yıl önce 70m. euro teklif gören adamı getirdik.
  şu an bonservisi elinde olmasa almak isteyen takıma 30m. eurodan aşağı bırakılmayacak adamı getirdik.
  hani dedim ya 70m. euro teklif gördü diye bir de o halinden çok da bir şey kaybetmemiş durumda getirdik bu adamı.
  istatistiklerini ve yaptıklarını söylemiyorum bile.
 • 1001
  https://gss.gs/53g.jpg

  sami yen'deki imza töreninden sonra bu paylaşımı yapmıştı ve şöyle yazmıştı; 'sahada neler yapabileceğimi size göstermek için sabırsızlanıyorum.' bir kaç gün önce takımla çalışmalara başladığında da ınstagram storyde 'tunelin ucundaki ışık göründü' yazmıştı.

  emin olun kendisi de en az bizim kadar sahaya çıkmak için can atıyor. muhtemelen evde yastıkları kemirip duvara kafa atiyordur. ihtiyacımiz olan tek şey sadece biraz sabır ve zaman.
 • 129
  karısının fenerlilere “yeter yazıp durmayın” diye atarlandığı futbolcu. *

  https://haberglobal.com.tr/...flas-paylasim-265383

  bak şu wanda yengenin kıymetini bilin. kadın gs ajanı gibi çalışıyor yıllardır. wanda olmasa icardi’nin yolu türkiye’ye düşmezdi o ayrı bir de kadın icardi’yi geçen sene gelmeye ikna etti şimdi de arapları reddetme sebeplerinden oldu.

  wanda yengem sağlığına kavuş, taraftar sana da şarkı bulsun. vallahi hakkın.

  edit: ahahahahah o da bizim yengemiz olmuş. meğer o da bize çalışıyormuş.*
 • 436
  çok büyük oyuncu aldık abiler ablalar. sadece yetenek olarak değil, karakter olarak da çok çok büyük oyuncu aldık. fener'e gidecek diye ağır tırsıyordum, hoş, oraya kim gitse ali başkanımın yarattığı toksik ortam sayesinde başarılı olması çok olası değil ama, zaha yani bu.

  neyse, öhöm, konuya dönelim. genelde böyle büyük transferlerden sonra gelen takımın forumuna fan page'ine falan bi göz atarım, bakalım taraftarlar ne diyor diye. çünkü bence genelde oyuncunun son durumunu gösteren en iyi veri budur.

  buyrun hizmet, zaha konusunun yer aldığı forum burda:

  https://www.cpfc.org/...ba131a8&t=254899

  son sayfalardan bazı yorumlara bakalım:

  the "best" or "greatest" player debate usually polarises opinion. for now, ı am more than grateful to have had the opportunity to watch wilf zaha in a palace shirt - what a talented footballer!.

  "en iyi" veya "en büyük" oyuncu tartışması genellikle fikirleri kutuplaştırır. şimdilik, wilf zaha'yı palace formasıyla izleme fırsatı bulduğum için fazlasıyla minnettarım - ne kadar yetenekli bir futbolcu!

  we clearly now need to.get 8-12 goals a season from somewhere else.

  artık sezonda 8-12 golü başka bir yerden bulmamız gerek.

  the greatest of all time. love you always wilf! you are the reason we are where we are. hope to see you back in some capacity soon.

  tüm zamanların en büyüğü. seni her zaman seviyorum wilf! bulunduğumuz yerde olmamızın sebebi sensin. yakında bir yerlerde tekrar görüşmek dileğiyle.

  anybody else been walking around in a bit of a daze today, feeling sad and confused? or do ı need to grow up and act my age?

  somebody remarked on here that it was like a family member dying, and whilst ı think that’s a bit strong, ı’d probably liken it to a relationship ending.

  just feel very sad.

  bugün biraz sersemlemiş, üzgün ve kafası karışmış hisseden başka kimse var mı? yoksa büyüyüp yaşıma göre davranmam mı gerekiyor?

  burada biri, bunun bir aile üyesinin ölmesi gibi olduğunu söyledi ve bunun biraz fazla olduğunu düşünsem de, muhtemelen bunu biten bir ilişkiye benzetirdim.

  sadece çok üzgün hissediyorum.

  ı felt that way when ıan wright left. felt like there was unfinished business (we were going well in the league at the time).

  ı think wilf is our best ever player but ı am completely ambivalent about his departure. he doesn't owe us anything and it feels like time.

  ıan wright gittiğinde ben de böyle hissettim. sanki bitmemiş bir iş varmış gibi hissettim (o zamanlar ligde iyi gidiyorduk).

  wilf'in gelmiş geçmiş en iyi oyuncumuz olduğunu düşünüyorum ama onun ayrılışı konusunda tamamen kararsızım. bize hiçbir borcu yok ve zamanı gelmiş gibi geliyor.

  ı'm just happy that he won't be playing against us twice a season.

  en azından sezonda iki kez bize karşı oynamayacağı için mutluyum.

  when judging our best ever player i don't hold players in high esteem for being good whilst playing for other clubs, i prefer players who were good playing for us in the top flight season after season which is why wilf stands out by a country mile.

  ıan wright had two seasons, one with a broken leg twice.
  lombardo one season and was injured a lot
  sansom - one season then sold (swapped with clive allen spit)
  taylor - we were in the third divbision, great though he was.
  rogers- half of one season, great though he was.
  wilf has played most of his palace career in the top flight against some of the best defenders in the world frankly and he committed the best of his career to us so he will rightly go down as the best palace player in our history.

  şimdiye kadarki en iyi oyuncumuzu değerlendirirken, diğer kulüplerde oynarken iyi oldukları için oyunculara büyük saygı duymuyorum, her sezon en iyi sezonda bizim için iyi oynayan oyuncuları tercih ediyorum, bu yüzden wilf açık farkla öne çıkıyor.

  ıan wright, biri bacağı iki kez kırıldığı iki sezon geçirdi.
  lombardo bir sezon ve çok sakatlandı
  sansom - bir sezon sonra satıldı (clive allen çöpü ile takaslandı)
  taylor - o harika olsa da biz üçüncü ligdeydik.
  rogers - bir sezonun yarısı, harika olmasına rağmen.
  wilf, palace kariyerinin çoğunu dünyanın en iyi defans oyuncularından bazılarına karşı üst düzey seviyede oynadı ve kariyerinin en iyilerini bize adadı, bu yüzden haklı olarak tarihimizin en iyi palace oyuncusu olarak geçecektir.

  for me kenny was our best ever talent but wilf achieved a lot more with us.

  benim için kenny şimdiye kadarki en iyi yeteneğimizdi ama wilf bizimle çok daha fazlasını başardı.

  mad to think it & can’t believe ı’m gonna say it out loud , but when we play our first game of the new season ı’ll look at the line up & say where’s zaha then

  bunu düşünmek çılgınca ve bunu yüksek sesle söyleyeceğime inanamıyorum ama yeni sezonun ilk maçını oynadığımızda dizilişe bakıp zaha nerede diyeceğim

  ı always agreed with gf when it came to wilf, he knew how good he was well before many others. wilf was the best player we've ever had and probably ever will have.

  wilf söz konusu olduğunda her zaman gf (başka bir kullanıcı) ile aynı fikirdeydim, diğer birçok kişiden önce ne kadar iyi olduğunu o biliyordu. wilf sahip olduğumuz ve muhtemelen sahip olacağımız en iyi oyuncuydu.

  zaha is not the most talented player the club has ever had (wright is), he has contributed more than any player though and therefore our most important player ever.

  zaha, kulübün sahip olduğu en yetenekli oyuncu değil (wright öyle), yine de herhangi bir oyuncudan daha fazla katkıda bulundu ve bu nedenle şimdiye kadarki en önemli oyuncumuz.

  in my 75 years of supporting palace, wilf has been the best player ı've seen playing for us - bar none. ı don't think it's exaggerating to suggest that, without wilf playing for us over the last 9 seasons, we may well have been relegated.
  ı'm very sad to see him go, but he leaves lots of very happy memories.
  ı wish him well at galatasaray, where he's got the opportunity to win something and compete in the cl.
  meanwhile, there's a wilf sized hole in the first team which will be challenging to fill. ı hope sp & df have got a cunning plan.

  75 yıldır palace'ı destekliyorum, wilf bizim için oynadığını gördüğüm en iyi oyuncu oldu - hiçbiri hariç. wilf'in son 9 sezonda bizim için oynamaması durumunda küme düşebileceğimizi söylemek abartı olmaz bence.
  gitmesine çok üzüldüm ama çok mutlu anılar bıraktı.
  bir şeyler kazanma ve cl'de mücadele etme fırsatı yakaladığı galatasaray'da ona başarılar diliyorum.
  bu arada, takımda doldurulması zor olacak wilf büyüklüğünde bir boşluk var. umarım sp & df'nin kurnaz bir planı vardır.

  you think wilf has been lucky! 10 years playing professionally for our club doesn’t come down to luck. he is a talented player and hard working. we have been fortunate that it didn’t work out at manu and he came back, helped us achieve premier league status and maintain it.

  ı sometimes wonder what we expect of players. he has moved on and so will the club but his contribution has been enormous

  wilf'in şanslı olduğunu düşünüyorsun! kulübümüz için profesyonel olarak oynayan 10 yıl şansa bağlı değil. yetenekli ve çalışkan bir oyuncu. manu'da işler yürümediği için şanslıydık ve o geri döndü, premier lig statüsünü elde etmemize ve korumamıza yardımcı oldu.
  bazen oyunculardan ne beklediğimizi merak ediyorum. o ve kulüp de yoluna devam edecek ama katkısı çok büyük oldu.

  he could turn games on their head in an instant. and to perform at the level he has at a club of our size, in the pl, is world class ımo. there are very few players who’ve been as pivotal to their club as wilf has been to ours in the pl era.

  oyunları bir anda alt üst edebilirdi. ve bizim boyutumuzdaki bir kulüpte, pl'de sahip olduğu seviyede performans sergilemek, dünya standartlarında ımo'dur. pl döneminde wilf'in bizim için olduğu kadar kulüpleri için çok önemli olan çok az oyuncu var.
 • 1282
  bu lige* gelip umursamaz davranan, ayağına aldığı topu kullanıp arkasına bakmayan tonla çakma yıldız görmüş bir futbolsever olarak söylemeliyim ki bu adam kararlı. tek kelime ile kararlı. derdi oynamak değil, bir o kadar da oynatmak. her başarısız sonuçlanan pozisyonun ardından görüyorsunuz ki hem çok istekli, öğretmeye de istekli, hem de lider ruhlu bir adam. kerem gibi barış gibi genç hücumcularımız kendisinden çok şey öğrenmeli, onlar için de bizim için de çok büyük bir şans bu adam. klişe olacak lakin, fazla kalmaz. izlerken zevk almaya odaklanalım.
 • 1207
  çalım atamayan, çalım atmayı deneyemeyen, denese de atamayan, çalım atmayı bilmeyen sanırım bu yüzden de denemeyen oyuncu.

  diğer yandan kendisi premier lig'de, oynadigi dönemde en çok çalım atan oyuncu. ama premier lig turkiye kadar kaliteli beklere sahip bir lig olmadığından bu bir kriter olmayabilir elbette.

  çalım atmıyor denilen adam daha birkaç gün önce kopenhag maçında önünde mesafe bile yokken rakibin içinden geçip assist yaptı ama olsun, o da bir kriter değil muhtemelen.
 • 1191
  asist zone’a attığı temiz pasları, “dümdüz pas işte” diyerek geçiştirmemek gerekli.

  o bölgeye atılan düzgün pasları kanat oyuncunuzun yeniden yapacağı cutback ortasıyla veya direkt şutla gole çevirebileceğini unutmamanız gerekir.

  zahadan beklentimiz atletizmi ile fark yaratmasıydı fakat pas kalitesi olarak ben ileri hattımızda yer alan oyunculardan daha düşük kalibrede olduğunu düşünmüyorum.
 • 600
  galatasaray teknik ekibinin yerinde olsam henüz ilk yılı olacağı için zaha'ya ve tete'ye türkiye'deki var sisteminden bahsedilerek, ceza sahasında aldıkları her darbeden sonra kendilerini yere atmaları ve oyun durup da var'dan izlenene kadar yerden kalkmaması, darbe aldıkları yeri tutmaları, kıvranmaları ve tedavi için doktorun çağrılmasını istemelerini tembih edierim.

  zaha tek başına mevcut dripling yetenekleri ile sezon içinde 5-6 penaltı aldırabilir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın