• 31
  kesinlikle ama kesinlikle ciddi bir rotasyon yapmamız gereken maç. tartışmaya dahi kapalı olmalı konu.

  birincisi türkiye kupasının maddi bir getirisi yok. prestiji de yok gibi bir şey. ek olarak kupayı en çok müzesine götüren de biziz.

  ikincisi zaten yorgunuz. bu maçtan sadece 2 gün sonra çok kritik ve hatta belki sezonun düğümünü çözecek olan beşiktaş derbisine çıkacağız. as kadroyu yormaya da, fikstüre durduk yere 2 trabzon derbisi eklemeye de hiç lüzum yok.

  kesinlikle rotasyonla çıkmamız gerek. hatta elensek üzülmem de. as kadroyla çıkmak dümdüz saçmalık olur.
 • 32
  lig şampiyonluğuna kıyasla çok da anlamı olmayan bir mücadele. bu nedenle mümkün olduğunca rotasyonlu bir kadro ile çıkmamız gerekiyor. hali hazırda pazar günü 3 mart 2024 beşiktaş galatasaray maçı da varken bu maçta gelecek ekstra yıpranma takım için daha büyük sorunlara yol açabilir. maçın evimizde olduğunu unutmadan en az 5-6 as oyuncumuzu dinlendirip, pazar gününe daha zinde bir galatasaray ile çıkmalıyız.
 • 35
  şubat ayı içerisinde hem uefa avrupa liginden hem türkiye kupasından elenmek, takımın psikolojisi ve morali açısından hiç de iyi olmaz. bu kadronun elinde mart ayında sadece lig yarışının kalacak olduğu bir senaryoyu aklımızdan ucundan bile geçirmemeliyiz. sparta prag'ı elediğimiz ve çeyrek final hedefi oluşturduğumuz bir senaryoda fikstür yoğunluğunu bir nebze azaltmak adına türkiye kupasını feda edebilirdik ama sparta prag'a elendiğimiz bir ortamda "türkiye kupasını da feda edelim" demek gibi lüküsümüz yok. elimizde mart ayında sadece lig kalır elendiğimiz takdirde ve bu kötü olur, takımın üzerine de gereksiz bir baskı yükler. rotasyon mutlaka yapmalıyız ancak rotasyonlu kadromuzla dahi olsa mutlaka bir üst tura çıkmalıyız. ayrıca şu "süper lig şampiyonluğu bomboş bir şey", "türkiye kupası saçma sapan bir şey" vb. küçümseyici yaklaşımlar da bulunanlar da yanlış yapıyorlar. galatasaray'ın tarihi bu kupaları kazanmak için mücadele eden, ter döken sporcularla dolu. o mücadelenin, o akıtılan terin sonucunda 23'ü süper lig, 18'i türkiye kupası olmak üzere toplamda 41 tane kupa galatasaray'ın müzesine girdi. bu kupalar galatasaray'ın türk futbol tarihinde geldiği yerin kaynağı oldu. galatasaray'ın yarıştığı hiçbir turnuva feda edilemez kolay kolay, gözden çıkartılamaz. hele de dalga asla geçilemez. galatasaray türkiye sınırları içerisinde türkiye futbol federasyonu'nun düzenlediği her turnuvanın birincisi olmaya taliptir, her kupayı kazanmak ister. katılım gösterdiği her resmi organizasyonu önemser. galatasaraylı da mutlaka bu doğrultuda hareket etmelidir. hepimiz biraz daha dikkatli olmalıyız bu hususta.
 • 36
  lig daha önemli. olduğumuz her kupaya talibiz ancak kadromuz sınırlı. önümüzde zorlu bir derbi var.
  bu bakımdan ne kadar alternatif oyuncu çıkarırsak o kadar iyi.
  elenmekten korkmuyorum. bana lig şampiyonluğu lazım.

  günay
  ali turap nelsson abdülkerim berkan
  eyüp sergio
  tete gökdeniz zaha
  vini

  mertens, icardi, torreira ve sanchez maç kadrosuna dahil edilmemeli.
 • 38
  kaleciyi dinlendirmeyi saçma buluyorum, günay son maçta hiç güven vermemişti bence muslera sahada olmalı. solda köhn devamlılık açısından oynamalı. sağda kaan veya barış oynayabilir. stoperde abdulkerim son zamanlarda yedek kaldığı için ilk 11 çıkacaktır. hücum hattında mertens dinlendirilmeli. barış, zaha, kerem ve carlos sahada olmalı. orta ikilide hoca belki yedekleri kullanabilir. çok fazla rotasyona girmeden çıkmalıyız maça.

  paşalar haftada 2 maç oynasın, bir şey olmaz bacakları kopmaz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın