• 3
  boskoviç kardeşim sendeyiz. bu arada bu maç galatasaray'ın takımının olduğu her branşta ya yarışmacı takım kurması ya da hiç o branşa bulaşmaması gerektiğini bize gösteren bir başka başlıktır. biz neden fenerbahçenin karşısında eczacıbaşını destekliyoruz? bizim takım neden kuzeyboruyu yenemiyor? bizim bugün eczacıbaşına başarı dilememiz bir rezalettir. galatasaray rakibinin başarısıyla mutlu olacak bir camia olmamalıdır. bu hale düşeceğimize o branşta hiç takımımız olmasın bari ismimiz lekelenmesin.
 • 4
  (bkz: kim koyarsa koysun)

  fenerbahçe'yi temsil eden herhangi bir sporcunun veya takımın karşısında kim varsa ben onu desteklerim. ister bu kupa maçı olsun, ister hazırlık maçı olsun farketmez. bu toksik camianın herhangi bir ferdinin mutlu olmasını istemiyorum. ne zaman kendi bileklerinin hakkı ile yarışmaya başlarlar, ne zaman iftira atmayı bırakırlar, ne zaman ağlamaktan vazgeçerler, kısacası ne zaman fair play çerçevesinde oynarlar o zaman bu tarz maçlar umrumda olmaz. o güne kadar kim koyarsa koysun fener'e koyandan allah razı olsun.
 • 5
  kadınlar voleybolda karşılarına çıkan vakıfbank veya eczacıbaşı'yı desteklersek, erkekler basketbolda karşılarına çıkan efes'i veya euroleague takımlarını desteklersek, kadınlar basketbolda euroleague finalinde kaybetmeleri için medet umarsak bu işin sonu nereye varacak?

  adamlar futbol dışındaki sportif branşlarda hegemonya kuruyorlar. biz ise bunların olası bir final yenilgilerinde loser diye gülüp eğleniyoruz. ancak bu durum bizi kötü bir duruma düşürüyor. siz basketbolda hangi takımlıydınız, voleybolda hangi takımlıydınız gibi bir reaksiyon geliyor.

  basketbol ve voleybol gibi branşlarda kalıcı bir istikrar oturtmadan yeni branşlar açılmasını bu nedenle anlamıyorum. camia olarak bu konuyu yeteri kadar gündem yapmıyoruz. futbolda yaşanan bir başarısızlıkta hocasından kulübesine, başkanından yönetimine kadar herkes hesap verirken diğer branşlarda yaşanan vasatlığa karşı ne yazık ki okkalı bir tepki gösteremiyoruz.

  rekabetçi, şampiyonluk parolası ile sezona başlayacak kaç branşımız olacaksa bunun hesabını kitabını yapıp gerekiyorsa branşlarda adetsel daralmaya gitmek gerekiyor.

  fenerbahçe'nin rakiplerine mağlup olması bizi sevindirir. ancak yılın farklı dönemlerinde fenerbahçe'ye karşı farklı branşlarda aldığımız mağlubiyetler bizi daha çok üzer.

  bugün canı gönülden eczacıbaşı'yı desteklemekle beraber 2024/25 sezonuna en azından bu değişikliğin kıvılcımını göreceğimiz bir galatasaray spor kulübü ile giriş yapacağımızı temenni etmek istiyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın