• 211
  şampiyonlar liginde savunma ve hücum performanslarına bakarak dikkatimi çeken iki husus var kopenhag ile ilgili.

  bu takımın sol kanat savunmasında ciddi sıkıntı var. en çok oynayan sol bekleri elias jelert ciddi pozisyon alma sıkıntıları yaşıyor. bazen de sağ bek oynuyor kendisi. bizim maçta sağ bek başlamış atılmıştı. tecrübesiz bir oyuncu zaten. sol ön oyuncuları elias achouri’de bir rashica değil. * o taraftan half space ve çizgiye atılan koşularda fazlaca pozisyonlar veriyorlar. zaten en çok sol bekte değişikliğe gitmişler 6 maç boyunca. içerde kendileriyle oynadığımız maçta attığımız golleri hatırlayalım. ilk gol tete’nin sağ taraftan zorladığı pozisyonda boey içeri girdi ve paylaşım problemi yaşadılar. ikinci golde soldan zaha getirdi. tete sağ taraftan spektaküler bir vuruş yaptı ama çok müsait pozisyondaydı. bu beni sevindirdi. çünkü ziyech tam da zamanında forma girmiş görünüyor. ilk maçta ziyech hiç hazır değildi. bu nedenle kullanamadık bu zaafı. forma girmesinin yanı sıra ziyech’in oyun karakteri nedeniyle zaten sağ kanat çok daha önemli bir pas istasyonu bizim içim artık. 29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçı’nda ziyech’in hem boey’a defalarca hazırladığı pozisyonlar hem de 3.golümüzde kerem’e yaptığı asisti düşününce iştahım kabardı. bu taraftan gol ya da goller çıkartabiliriz.

  hücum tarafında ise gerçekten çok etkili orta açıyorlar. orta açılmadan önce rakip ceza sahasında pozisyon alırken sanki duran top yerleşimi gibi çalışılmış pozisyon alma setleri var sanırım. kendileriyle oynadığımız ilk maçta attıkları ilk golde ceza sahamıza açtıkları ortada 3 defa topa dokunmuşlardı. aynı şekilde gelen orta sonrası birden fazla kez topa dokunabildikleri anlar var diğer maçlarda da. tesadüf olamaz diye düşünüyorum. bu nedenle özellikle kanatta yakın kalmalıyız onlara. orta açarken işlerini zorlaştırırsak bu planı da etkisizleştirebiliriz. oynarsa angelino bu konuda dikkatli olmalı özellikle. içerde konumlanmayı bir alışkanlık olarak tercih edebiliyor çünkü.

  hadi bakalım. kaldı 6.
 • 213
  ilk maçta son 5 dk.da 1 puanı kurtardık belki ama ilk 15-20 dk.da bir gol atabilseydik(diğer maçlar gibi) sonuç bambaşka olabilirdi.

  ayrıca ilk maçın üzerinden 2.5 ay geçti.

  (bkz: 20 eylül 2023 galatasaray kopenhag maçı)

  o gün hiç hazır olamayan pek çok oyuncu bugün çok daha hazır. aradaki bu fark da saha, hava ve taraftar gibi etkileri dengelemiş oluyor.

  yani en nihayetinde kora kor bir maç olacak.

  %51 kopenhag bile demiyorum. %50,01 bile olsa biz öndeyiz benim inancıma göre.

  hiç de umutsuz değilim.

  winner bir kulübüz ve winner oyuncularımız var. bazı oyuncularımız için bu sezonun en önemli maçı olacak belki de.

  sırf bu maç için gelen oyuncular var. (zaha, ziyech vb.)

  içimden geçen senaryo 0-2 önde olduğumuz 75'ten sonra 1 gol yediğimiz ve son 10 dk ecel terleri döktüğümüz bir maç.

  1-2'lik bir skor bekliyorum.
 • 214
  orta sahada kaan ayhan'in yetismeme ihtimali olan mac.

  140 km kosan kopenhag orta sahada tanguy'u da, sergio'yu da bire bir mucadeleye cevirerek perisan eder. kaan'in oltalara gelmeyip alan kapatmasina cok ihtiyacimiz var. umarim yetisir.

  davinson da zor deniyor. dolayisiyla munih deplasmani gibi her dakikasi bir plandan ziyade, serbest 8 pozisyonuna mertens'i cekip ya herro ya merro diyebiliriz. mertens kimse fark etmese de pas aralarini kapatan ve top calan bir topcu. bire bir mucadeleye sokmazsak, ileriye dogru muthis pas da atabilir. fakat, torreira ilk yaridan kopenhag devlet hastanesine kaldirilabilir ciger sonmesi yuzunden.

  nando
  boey-nelsson-abdulkerim-kazimcan
  torreira-mertens
  ziyech-kerem-zaha
  icardi
 • 215
  kaan ayhan’ın oynamama durumunda ibrenin maalesef kopenhag’a kayacağı maç. orta alanda torreira’nın yanında fiziksel olarak caydırıcı oyuncumuz yok. rakip fizik kalite ve hareketlilikle fark yaratan bir ekip. eğer mertens, kerem, ziyech, ndombele veya sergio’lu fiziksel zaafiyeti olan bir kadroyla çıkarsak rakibin ekmeğine yağ sürüp küsküyü yer döneriz. öncelikli hedef mümkün olduğu kadar diri oyunculardan kurulu bir takımın sahada olması. zaten yetenek skalası olarak çok üstünüz. umarım hoca 29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçında çıktığı gibi yanlış bir kadroyla çıkmaz. o maça da fiziksel zaafiyeti olan 11’le çıkmıştık, neyse ki puanı bize hediye eden onana’ydı. elleriyle 1 puanı verdi. umarım kaan oynayabilir durumda olur da kaan-torreira tandemi ön tarafı daha özgür kılar.
 • 218
  kopenhag ile oynadığımız, grubun ilk maçının kadrosuna baktım biraz önce, davinson sanchez yok, zaha son 20 dk oynamış, ziyech yok.

  mevcut durumda kadromuz o günki kadromuza göre daha oturaklı ve iyi, sanchez ve abdülkerim ikilisi savunmamızın as oyuncuları ve performanslarından memnunuz, ziyech son maçların kahramanı kendisini yeni yeni göstermeye başladı, zaha maksimumuna daha yakın ve düzenli skor yapmaya başladı, ilk maçtan bugüne kadar olan zamanda kadromuz daha iyi bir seviyeye ulaştı.

  kısacası her şey galatasaray'ın elinde, şampiyonlar ligi'nde bi üst tura çıkmak galatasaray'a çok yakışacak.

  allah takımımızın yar ve yardımcısı olsun, şimdiden olumlu enerjilerimizi yollayalım.
App Store'dan indirin Google Play'den alın