• 12178
  son maçlarda eksikliğini çok aradığımız futbolcudur.

  takımdan kesildiğinden beri pozisyona giremiyoruz, oyunu açacak kilit bir tane pas atılmıyor, aynı zamanda takımın orta saha direnci de kırıldı, çok alan veriyoruz orta sahada rakiplere. seven vardır sevmeyen vardır, ama belhanda bu takımda o bölgede oynayacak en önemli oyuncudur, gerçek bu.

  artık belhanda, taylan ve feghoulinin takıma dahil olması gerektiğini düşünüyorum.
 • 12180
  --- alıntı --

  galatasaray bu sezon taylan antalyalı, younes belhanda ve emre kılınç üçlüsünün sahada olduğu 9 maçta 8 galibiyet 1 beraberlik aldı.

  --- alıntı ---

  iyi oynarken yapılan övgülere kulak tıkayan insanlar olduğu için oynamayınca övülüyormuş gibi gözüken oyuncu.

  sezonun ilk yarısının tartısmasız en iyi 3 topcusundan biriydi belhanda. skora katkı yapmıyor dendi, onu da yaptı hatta. sonra bir anda kesik yedi, orta sahanın üretkenliği ortada. ama mesela sorsan sözlüğe berbat oynuyor çünkü 70. dakikada kopmuş maçta pas hatası yaptı.

  feghouli ve belhanda dönmeden bu takım pozitif futbol oynamayacak. kazansak bile yaşadığomız durum bunu gösteriyor zaten. ama hızlı futbol sadece hızli ve genç 11 tane adamla oynanır sanan tayfa 1000 örnek gelse de bunu anlamayacak. geçen 2 yıl boyunca belhanda yüzünden akbaba oynamıyor diye hocaya kizılırken bugün emre akb.. diyene sus lan deniyor. çünkü futbol anlayışı çok basit: hassss top kaybı yaptı, berbat gamsız yallah. gedson ve etebo gibi 90 dakika yan pasa okeyiz herhalde.

  4 yıl boyunca bu adamın 11 olduğu ve olmadığı maçlardaki kazanma yüzdesi ve puan ortalaması belliyken hala saçma sapan argümanlarla boklanmasını anlamıyorum. sevmiyorum de geç ama adamı takımdaki en kotu orta sahaymıs gibi anlatmak, izansızlık.
 • 12182
  geldiğinden beri 3 sezonda 2 şampiyonluk yaşayan takımın en önemli dişlilerinden biri olmuştur. oynadığı futbol göze hoş gelmez, vurdumduymaz gözüküyor olabilir, basit pas hatası ve top kaybı yapıyor olabilir (genelde konsantrasyon kaynaklı) ama bu onun şampiyon takımın çok önemli bir parçası olduğu gerçeğini değiştirmez. zaten belhanda’da beğenmediğimiz özellikleri ona eklediğimiz zaman “çok yüksek pas yüzdeli, mücadeleci, top kapan, isabetli uzaktan şutlar çekebilen, top kaybetmeden dikine top sürebilen, kilit paslar atan, oyun geçişlerinde yardımcı olan dinamik” bir orta saha oluyor.

  bakıyoruz whoscored’da şampiyonluk senelerinde rating olarak hep en tepelerde. bu sene oldukça skorer bir sezon geçiriyor ve kendisi şu anki orta saha rotasyonunda taylan’dan sonra tahtaya yazılacak 2 veya 3 numaralı isimdir. sezon sonu yerine daha iyisinin alınmasını tabi ki isterim ama şu anda belhanda’yı kesmek tam olarak intihardır.
 • 12183
  takımın kendisine ihtiyacı olduğunu yazan entryleri direkt ofsaytlıyorum. zira kendisinin sahadaki varlığı yokluğundan daha zararlıdır. son dönemlerde evet oyun kurulumunda vs sıkıntı var. ama bunun sebebi belhanda'nın yokluğu değil fatih hoca'nın saçma tercihleridir.
  belhanda sahada iken hiçbir zaman öyle ahım şahım top oynamamıştır. hiçbir zaman ince paslar verememiştir. pas verirken bile başarılı olduğu tartışmalıdır. sahada feghouli varsa sadece feghouli'ye pas vermeye çalışır. bir iki maç dışında uzaktan şut ile tehdit yaratmamıştır. mücadele ettiği düşünülür ama o kadar saçma pozisyonlarda rakibi salar ki o adam gider tehdit yaratır. gedson'un yetersiz performansı sonrası yine ismi çok zikredilmektedir.
  2020-2021 sezonu sonunda kendisi ile vedalaşılacağını ümit ediyorum.
 • 12185
  övülmesinin neden galatasaray taraftarını rahatsız ettiğini anlamadığım futbolcu.

  emre belözoğlu değil bu adam, iyi oynarsa övülür kötü oynarsa yerilir bu kadar basit. taylan ve kılınçla oynadığı 9 maçta 8 galibiyet 1 beraberlik almışız. bu sezon hem gol hem asist sıralamasında takım birincisi ve tabela anlamında en verimli sezonunu geçiriyorken niye övülmesin. feghouli ile iyi kötü bir kimyası da varken özellikle rakibin kapandığı maçlarda tahtaya ilk yazılacak kişidir bu sezon.

  gedson çok kaliteli bir futbolcu kesinlikle yermek için demiyorum bariz hazır değil şu an ancak son iki maçtır gedson'un performansının yarısını belhanda gösterse başlığında bir hafta boyunca her gün 50+ entry görürdük. aldığı maaşı haketmediğine katılıyorum fakat onu da verene sormak gerekir.

  ligin en kaliteli merkez orta saha * oyuncusu.
 • 12187
  sezonun kalanında feghouli ile birlikte en çok ihtiyacımız olan oyunculardan biridir belhanda. ama şöyle bir şey var ki 3 mart ankaragücü-galatasaray maçından sonra ben artık hocanın ciddi ciddi belhanda'yı kafadan sildiğini düşünmeye başladım. bunun nedeninin de sözleşme olduğunu düşünüyorum çünkü aklıma gerçekten başka bir şey gelmiyor artık. 1-0 geride girmişiz. rakip ligin en kötü takımlarından sadece gedson fernandes-belhanda değişikliği bile yetebilirdi sakin sakin oynayıp goller bulmamız için. bu takımın orta sahası taylan-emre kılınç-belhanda olmalıdır. istatistik bile direkt bunu ortaya koyuyor.
 • 12189
  öyle bir adam ki ve öyle sevmeyenleri var ki bu arkadaşlar belhanda'nın gitmesi garanti edildiği takdirde galatasaray'ın ligden düşmesini bile kabul edecek haldeler. kendisine karşı inanılmaz bir saplantı ve nefret var. sağlıklı bir ruh hali değil bu. bir insana bu kadar takıp bütün varlığını bunun üzerinden çekip çevirmek üzücü bir durum. hayatsızlık belirtisi.

  belhanda belli defoları çok bariz olan iyi bir oyuncu ve şu anda muadili yok. bu takımda belhanda'nın muadili yok. yerine kimi koysan o topu oynayamıyor. oynayamayacak da. bütün mesele bundan ibaret. kimse "belhanda müthiş topçu, basit pas hatası falan da yapmıyor." demiyor ki. belhanda'nın defolarını görmeyen yok ama birkaç defosundan dolayı adamı defe koyanlar gırla.

  bir an önce dönmesi gerekiyor. gerekirse basit pas hatalarını yapmaya devam etsin. en azından ikinci bölgede ve üçüncü bölgede oynanması gereken yere oynamaya çalışan cesur bir oyuncumuz olur. top kaptırdı diye en fazla anlık sövülür ama sonra iki asistin asistiyle maçı çözer. reytinginin yüksek olmasını vs. geçiyorum çünkü ilk paragrafta bahsettiğim arkadaşlar artık gerçeklikten kopmuşlar, umurlarında değil belhanda'nın ne yapıp yapmadığı. adamın varlığına düşmanlar. o yüzden reytingi şusu busu önemli değil ama belhanda muadilin yoksa seve seve oynamak zorunda. yoksa sonuç 500 yan pas oluyor.
 • 12190
  bıktık artık sürekli aynı döngüden, takım kötü oynarken belhanda sahadaysa tek suçlu belhanda. tamam kesiliyor sonra takım bir kaç maç iyi oynuyor aha bak belhanda yok takım uçuyor kaçıyor ne zaman ki kötü oyun oluyor saha da belhanda yoksa gözümüzde yine zidane seviyesine çıkıyor.

  nasıl bir adammış anlamadık yahu, bu kadar seveni ile sevmeyeni ayrılan başka bir oyuncu olmamıştır galatasaray tarihinde.

  belhanda'da ilk geldiğinde de son maçında da hep aynı, adam belli ki sistem oyuncusu takım iyise belhanda da iyi, ha takım kötü mü belhanda daha da kötü. yani işler kötü gidiyor gel düzelt denilecek oyuncu değil ki. adamı da bu beklentilerle bu hale getirdik hep beraber, gerçi aldığı maaşta buna büyük sebep ama olan olmuş artık bu maaş üstüne sürekli bir misyon yüklenmesi yıldırdı artık.

  kupada alanya'ya elenirken tüm suç kendindeydi gerek sözlüğe gerek twitter'a göre, bu iş hiç şaşmadı. ben ona değil bizim teknik ekibe kızıyorum onu en iyi tanıyan onlar ne alabileceklerini de ne alamayacaklarını da çok iyi biliyorlar ama olası kötü tepki de hemen yedek kulübesine çekiliyor, şimdi tekrar kötü oyunda bir ilah gibi kurtarması bekleniyor bizi bende bizim teknik ekibi biraz tanıyorsam ilk maçta 11 başlayacak daha önce neden kulübeye çekildiği yok sayılırcasına.

  ama şunu hiç düşünmüyoruz, belhanda covid-19'ken feghouili onun bölgesinde çılgın atıyordu, madem o kadar sıkıntı var o bölge de isyan edilemesi gereken konu oraya feghouli'nin konması gerektiğidir. ama biz ne yapacağız, kötü oynadı diye kulübeye aldığımız belhanda bir milyoncu kez kurtarıcı olarak, tekrar bir hikaye daha bekleyeceğiz.

  sıkılıyorum, daralıyorum isyan ediyorum isyan !
 • 12191
  belhanda'yı hiç beğenmiyorum ama takımda oyun kurucu 8 numara rolünde oynayabilecek feghouli dışındaki tek oyuncudur. feghouli'nin yedeği olarak konumlandırılması ve feghouli'nin olmadığı maçlarda mecburen sağ iç oynatılması gerekiyor.

  özellikle 6 numarada oyun kurabilen taylan da oynamayınca takımın üretkenliği sıfıra iniyor. istediği kadar kontra yedirsin, istediği kadar performansı düşsün, feghouli sakatsa sağ içte belhanda oynamak zorunda.

  gönül isterdi ki elimizde daha iyi bir oyuncu olsaydı da belhanda'yı arabistan'a kovalasaydık fakat elimizde olmayan sebeplerle kendisine mecbur durumda kaldık.
 • 12193
  yine başlamış kendisini övme şenlikleri. biraz uzak kaldık ya, dayanamadık.

  birkaç hatırlatma geçelim;

  17 ocak 2021 beşiktaş galatasaray maçında rezalet ötesi bir top oynamıştır. top kaybından başka hiçbir şey yapmamıştır. hatta kendisinin başlığında biraz geriye gidip 17 ocak sonrası birkaç güne bakarsanız, şu an kendisini övenlerin başlığına uğramadığını görürsünüz. hatta o gün bu sözlükte, beşiktaş'a kaybedildiği için sırf belhanda yerilmesin diye taylan yerilmiştir, ama aslında sonra en azından insaflı yazarlarca taylan 3 kişiden baskı yerken sahada ruh gibi dolaştığı için yardıma gelmeyen belhanda'dan bahsedilmiştir.

  başka bir maç, 26 aralık 2020 trabzonspor galatasaray maçı. bu maçı da izlemiş olanlar hatırlayacaktır, skor 0-1 ve 0-2 iken belhanda'nın yaptığı 2 top hatası kalemizde %100'lük gol pozisyonlarıyla sonuçlanmıştır. maçı tekrar açıp izleyebilirsiniz. ne hikmetse o günlerde de bu başlığa pek uğranmadı.

  bu arada kendisinin şu anki motivasyon durumunu bilmiyorum. hoca motive edebiliyorsa önümüzdeki birkaç maç, orta sahada sıkıntımız varken sahada olmasına çok büyük karşı çıkmam.

  ama yeter da. övüp övüp kendisinin bize modric gibi anlatılmasına gerek yok, ne olduğunu senelerdir görüyoruz. belhanda iyi yaptığı birkaç işi üst seviyede yapan, iyi yapmadığı işleri ise eline yüzüne bulaştırıp takımı zora sokan ama yine de yapmaya çalışmaya devam eden, bu istikrarsız performansı sebebiyle de aldığı maaşı asla hak etmeyen bir insan evladı.

  şu sezon bi bitse, ve belhanda bi gitse de hepimiz bi rahatlasak artık.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!