• 10149
  bu sezon ligde 1 asistle oynayan oyuncu. sonra dedim ki asistin asistlerini yapmıştır reis. sonra şöyle bir istatistikle karşılaştım. ligde 2. ve 3. asistlerin de dahil edildiği listede adı bile yok. asistin asistininin asistini bile yapmamış.

  reis ya. ne işe yaradığını kimse bilmiyor ama hala inatla savunuluyor hahaha.

  https://twitter.com/.../1278667992402976769
 • 10151
  izlediğim sayısız orta saha oyuncularıyla kıyasladığımda, (8 - 10 - 8,5 numara falan ayırmıyorum) basit pas atma konusunda gördüğüm en düşük yüzdeli orta saha oyuncusudur. bileklerinin kıvrak oluşu, fizik olarak güçlü ve sert duruşu, mücadeleden kaçmayışı evet bu konularda övebiliriz ancak övenler ve beğenmeyenler olarak hepimiz biliyoruz ki kıvrak bilekleriyle yaptığı bir olumlu hareketi yine aynı maçta yapmış olduğu çok basit bir pas hatası ile berbat edebiliyor. o olumlu hareketi görmek için de 10 maç 5/10'luk performansını izliyoruz.

  belirtilen maç örneği 21 haziran 2020 galatasaray gaziantep fk maçında attığı gol ve geri pası sonucu görülen kırmızı kart.

  kendimce kendisinin iyi ve kötü özellikleri
  iyi
  -fizik: çok atletik ve yorulmak bilmiyor. mücadeleden kaçmıyor sert toplara ayağını sokuyor. kolay kolay sakatlanmıyor.
  -bilek: kendisi tabiri caizse ince bilekli biri. topla keskin dönüşler yapabiliyor. vücudunu ve bileklerini kıvrak bir şekilde kullanabiliyor.
  -psikoloji: mücadele gücü yüksek ve psikolojik savaşa dönüşen maçlarda iyi veya kötü oynamasından ziyade sinmeyen bir yapısı var. bu da aslında bir galatasaray futbolcusunda istediğimiz bir özellik.

  kötü
  pas: en belirgin kötü özelliği bence bu. basit paslarda çok hata yapıyor ve takımın rakibe kötü yakalanmasına neden oluyor.
  şut: orta saha pozisyonunda oynayan bir oyuncunun (hele ki bu oyuncu hücuma yönelik göreve sahipse) kaleyi cepheden gördüğünde izleyenleri heyecanlandıracak derecede şut tehdidi olmalı. kimi futbolcu sert ama isabetsiz , kimisi isabetli ama yavaş vurur. (ikisi de birlikte olunca zaten wesley sneijder oluyor *) belhanda'da ikisi birden yok.
  kırmızı kart potansiyeli: sahaya çıktığı her maçta kırmızı kart yeme ihtimalinin yememe ihtimaline eşit olduğu bir oyuncu. hele ki rakip bir oyuncu üzerine giderse kesinlikle sarıyı göstertiyor.
  top kontrolü: merkez pozisyonda oynadığı için genelde pas aldığı yerlerde etrafı rakip oyunculara çevrili oluyor. bu durumda da gelen pasları çok iyi kontrol etmeli ancak belhanda sık olarak top kontrolü aşamasında topu kaybediyor.

  özetle, kendisini 2020-2021 yaz transfer döneminde 5m euro civarı bir bonservis bedeliyle satabilirsek muhteşem iş başarmış oluruz.