• 3597
  kariyerinin genelinde cok iyi bir kalecidir. son yillarinda omuz sakatligindan sonra performansi cok dusmustur.

  galatasaray fenerbahce derbilerinde ise kalecilikten cikip bir cizgiroman kahramanina donusur. bizim maclarda sergiledigi efsane performanslardan bir kolaj yapilsa herhalde dunyanin en iyi kalecisi gibi gorunur.

  https://www.instagram.com/...igshid=1cbmrkexetoak

  arda turan'in su resiminde birini sececeksin deseler, tabii adettendir illa secmemi saglamak icin bir de kafama silah da dayiyorlar, zaten silah dayamasalar neden seceyim, herhalde volkan demirel'i secerdim. arda'dan da emre'den de burak'tan da daha iyidir. neden derseniz, adamdan isini cok iyi yaptigi icin nefret ediyoruz, yeri geldiginde rakip taraftari gerdigi, yeri geldiginde olmadik performanslar sergiledigi icin. ama hepsinin otesinde, ben bu adamdan neredeyse tiksinirken bir sebepten o kadar da kotu bir insan olmayabilecegine kani oldum. muslera'yla arkadaslar. muslera'yla arkadas olan biri cok da kotu olamaz diye dusunuyorum.
 • 3598
  galatasaray hakkında ileri geri konuştugu icin kufurlu tezahürata eslik ettigi icin galatasaray kompleksi taşıdığı için g.tüyle top kontrol etmek gibi ergen liseli kaleci hareketleri yaptığı icin galatasaray taraftari tarafından sevilmiyor. yoksa işini iyi yapan fenerbahçeliler sevilir. alex sevilir, vedat muric de kısmen sevilir, rüştü sevilir mesela semih'le de bir problem yok hatta galatasarayda oynamış ama sonra fenere giden mehmet topal da sevilir.

  galatasaray kompleksi olan eski fenerbahçeli kaleci.

  edit: bu arada hakkını yemeyelim. aşırı bonkör ve yardımsever biri olduğu çok konuşulur.
 • 3599
  fenerbahçe kalesini ilk devraldığı zamanlarda

  tarkan bıyığı

  https://gss.gs/a02.jpeg

  yüksek topları ters yönde arama* ve ayak altından top ıskalama gibi skill'leri vardı. zaten ondan sonra fener kalesi sırasıyla recep biler, robert enke* gibi eziyetlere falan şahit oldu. neyse, sonra bu biraz kaleci olur gibi olmuştu ama o zaman da saçı bozulmasın diye toplara hamle yapmıyordu. valla bak, fener taraftarı her hafta, biz milli maçlarda buna şahit oluyorduk amk. limon mu sürüyordu, yoksa bir tüp egos jöle mi boşaltıyordu bilmiyorum ama memoli gibi çıkıyordu maçlara bu amk. hatta 2006 dünya kupası elemeleri ilk maçta isviçre'ye karşı saçları bozulmasın diye yatmadığına ben de şahit olmuştum. sonra euro 2008'de rıdvan'ı bile delirtti çek maçında. neyse sonra yıllar, yılları kovaladı, hepimiz bolca sövdük ettik, sövmeyen kesim kalmadı buna gerçi... trabzon'da tribündeki fileleri tutan kale arkasındaki kolon direğini, bizim stad'ta 70'lik rakı şişesi falan attılar buna... o, cennetten çiçek remix diye bir şarkı vardı ya futbolculara falan uyarlıyorlardı. hah işte buna atılan nesnelerden de bir klip çıkar. kimsenin niye aklına gelmedi bilmem.*

  lan entry'i öyle bir getirdim ki bağlayamıyorum. volkan'ı sonunda sempatik çıkaracak gibi seyrediyor...

  sözün özü, galatasaray düşmanı, fenerli the ayı*
 • 3600
  2010 ile 2012 arasında ki 2 sene dışında kötü bir kaleciydi. kariyerinin erken dönemlerinde jöle ile protesto edilmişliği bile vardır: https://twitter.com/.../1030917269214429184

  son dönemlerini anlatmaya gerek yok zaten biliyorsunuz.

  hayır adamlar son 15 yılda, en iyi kadrolar genelde onlarda olmasına rağmen sadece 3 kere oldular. bunun en büyük nedenlerinden biri kendisidir. bir kere defansla iletişimi inanılmaz derecede kötüydü. durmadan arkanızda küfür eden biri var nasıl iyi olabilir ki ? 07/08 şampiyonluğumuzda sami yen'de nonda'nın golünde boşa çıktı ilk aklıma gelen. herkes kendisinin iyi olan bir kaç sezonunu hatırlıyor.
 • 3601
  en iyi performans gösterdiği zamanlarda dahi o kadar iyi olmayan bir kaleciydi. bizle oynadıkları maçlar hariç tabi. o maçlarda dünyanın en iyi kalecilerinden biri olurdu :( genelde en basit topları bile binbir aksiyonla tutar, iyi kaleci imajı verirdi. herkes yer, ben yemem bu hareketleri volkan, halı sahada çok kalecilik yaptım bilirim bu hareketleri :(

  kariyerinin ilk yıllarında saçma sapan hareketlerin başrolü olmaktan acayip haz alırdı. tabi yine bizim maçlarda... taraftara hareket yapmalar, götüyle top tutmalar, lincoln'ün tenasül uzvuna diz atmalar vesaire... hayır biri de çıkıp demiyor ki "olm napıyorsun sen efendi gibi topunu oynasana" gerçi içinde olduğu kulüpte böyle bir insanı beklemek hayaldi. nitekim gazeteciyle yaşadığı meşhur "seni evinden aldırırım" hareketi ise iyiden iyiye bir skandaldı, adeta arda turan esintisi sunmuştu.

  sadece biz değil, hiçbir takım taraftarı sevmezdi kendisini. bir anadolu maçında, rizespor diye hatırlıyorum yanlış da olabilir tabi, fena küfürler yemişti kale arkası tribününden. kaleciliğinin son yıları onun adına bir hayli zorlu geçmişti tepkilerden ötürü. mental anlamda zayıflamış, daha az kavgacı bir kişiliğe geçiş yapmıştı. son hatırladığım mevzusu süper kupa finalinde felipe melo ile yaşadığı enteresan bir itme kakma olayıydı. valla ben buna pek kızamıyorum, sonuçta bizim melo da az değildi, adama af edersiniz şeyiyle gol atmıştı. futbol tarihinde böyle gol yiyen başka bir kaleci olmuş mudur acaba? o gol de geldi bizim garip volkan'ı buldu. kaderin yine anlaşılması güç tuhaf cilvelerinden olsa gerek.

  neyse ne diyorduk... kalecilik kariyerinin son yıllarında volkan'ın yüzündd bir pişmanlık görüyordum sanki. "ne ekersen onu biçersin" sözünün gerçekliğini birebir yaşamış, öfke ekerek öfke toplamış bir futbolcu olmanın hüznünü yaşıyor gibiydi. bizim nando ile arkadaşlıklarının bunda etkisi olduğunu düşünüyorum. ciddi anlamda nando ile arkadaş olduklarını düşünüyorum, seviyorlar bence birbirlerini.

  neyse. çubuklu tosun için denilen "dışarıda melek gibi insan" lafı tam olarak bu arkadaş için geçerli bence. yaptığı yardımlar, hayır işleri bende bu düşünceyi yaratıyor. yani ne diyeyim ki, yukarıda yazıldığı gibi hiçbirimiz semih şentürk için kötü ietler demeyiz mesela. o adam da en az senin kadar fenerbahçeliydi, peki sen neden onun gibi oynamadın ki futbolu? rıdvan demirel gibi "yapma volkan yapma volkan" demek istiyorum. :(

  neyse efenim. volkan demirel için böyle şeyler düşünüyorum. karışık hisler. son olarak eşiyle ve çocuklarıyla mutlu, sağlıklı bir hayat sürmesini dilerim. ve bir daha da polemiklere, kavgaya gürültülere karışmamasını dilerim. üç günlük dünyada böyle şeylere hiç gerek yok :(

  sabahın beşinde volkan demirel için niye bu kadar uzun ve hisli yazdığımı ben de bilmiyorum bu arada.
 • 3602
  fatih terim bugün çıkıp "muslera dönene kadar kalemizi emanet etmek istediğimiz insan volkan demirel" dese, volkan da "tamam" dese, yönetimin zaten bir söz veya karar hakkı olmadığından volkan bize gelse, buraya yazıyorum, hem burada (burada daha az) hem twitterda "artık gs forması giyiyor, bize desteklemek düşer" diyecek yüzlerce binlerce insan olur.

  öyle değişik bir kaleci, suyun öbür tarafının gururu. aziz yıldırım'ın evladı.
 • 3604
  kariyerini galatasaray düşmanlığı açısından incelersek 2 döneme ayrılır.

  1. dönem gençlik dönemi. bu dönem fenerbahçe'nin bize karşı çok güçlü ve baskın olduğu bir dönemdi. bu dönem galatasaray taraftarını çıldırtmak için kasık göstermekten götüyle top tutmaya kadar her türlü pisliği yapmıştır volkan.

  2. dönem ise olgunlaşma dönemi. volkan artık yaşlanmış, evlenmiş, baba olmuştur. ister istermez dünyaya bakışı da değişmiştir. ancak hiç kuşku yok ki fenerbahçe'nin duraklama dönemine hatta sonrasında çöküş dönemine girmesinin, son maçta 2 kere şampiyonluk kaptırmak gibi dramlar yaşamalarının, artık galatasaray'a karşı eskisi kadar güçlü olmamalarının da etkisi büyüktür bu olgunlaşmada. yani fenerbahçe bize karşı eskisi gibi dominant olsa volkan yine eski volkanlıklarını yapardı belki de? kim bilebilir. o yüzden yaşı küçük taraftarlar olgunlaşmış volkan'ı tanıdıkları için volkan onlara daha sempatik gelebilir. ancak benim yaşımdaki taraftarlar genç volkan'ın bize yaptıklarını dün gibi hatırlar.

  benim kendisi ile ilgili tek üzüldüğüm husus stadımızda karısına ve kızına küfür edilmesidir. volkan ne yapmış olursa olsun kızına ve karısına küfür edilmesi kabul edilemez ve arda'nın transferi sonrası dillerden düşmeyen galatasaray değerlerine yakışmayan bir davranıştı.
 • 3605
  2008 ve 2014'te çok iyiydi. onun dışında derbilerde zaten buffon kesilir.

  son yıllarında ise o ayı gibi cüssesiyle volkan demirel'in kontrolünde gol olan top şeklinde bir tanım doğuran hantallığı çıktı ortaya.

  kalınlaştı ve çevikliği gitti ama karşı karşıyalarda kütlesiyle birlikte yine iyiydi.

  ama bence muslera'dan hep iyi olduğu tek şey ise yan toplar.

  o yandan gelen topa çıktığı zaman topa vurur ve o bölgeyi dağıtır, pozisyonu da genelde savuştururdu.

  galatasaray'ın bayrak adamı fernando muslera iken, fenerbahçe'ninki volkan demirel'dir.

  iki kulübü de en iyi anlatan benzerlik de bence burada.

  (bkz: kalite vs avam)
 • 3606
  kendisi uzaktan gelen şutlar haricinde kariyerinin erken dönemlerinde iyi kaleciydi ama orta uzak mesafe şutlarında hep kötü bir kaleciydi.
  bizimle oynadıkları maçlarda yaptıklarını tekrar hatırlatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü antipatikliğinin zirvelerini hep bizim maçlarımızda gösterdi ve aynı zamana malta’ yı savunan şövalyeler gibi geçişimize izin vermedi adeta.
  saha dışında hem ailesine çok düşkün bir eş-baba hem de olabildiğince yardımsever bir insandır volkan, sezar’ ın hakkı sezar’ a diyelim...