resim
Vítor Manuel de Oliveira Lopes Pereira
Görev:Teknik Direktör
Takım:Kulüpsüz
Yaş:53
Uyruk:Portekiz
 • 678
  29 kasım 2021 göztepe fenerbahçe maçından sonra yaptığı basın toplantısında ilk yarı iyi oyun oynadıklarını, çok fazla pozisyona girdiklerini iddia eden teknik direktör. tek sıkıntı fenerbahçe ilk yarıda kaleye isabetli şut bile çekemedi.

  fatih hoca da vitor gibi rakip alanda biraz fazla kalınca, topu rakip yarı alana sıkıştırınca iyi oynadığını zannediyor. ha biz fener'e göre daha iyiyiz, bu yadsınamaz bir gerçek ama inanın maçlardan sonra çok iyi oynadık denecek bir oyunu ne fener ne de galatasaray oynuyor. iki hoca da şu an ısrar ettikleri taktiklerle devam ettikleri için iyiymiş gibi göstermeye çalışıyor.
 • 679
  fenerbahçe teknik direktörlerine rahat bir çalışma ortamı sunamıyor. bu adamın da talihsizliği takımda kesemeyeceği oyuncular olması. çok güçlü başkan figürleri ile çalışıyor, 2021-2022 sezonunda kendisine doğru dürüst bek verilmedi. bunların hepsi tamam ama bana göre pereira bunlardan bağımsız kötü bir teknik direktör. fenerbahçe taraftarı sırf 3lü defans oynatıyor diye öyle böyle övmedi. ekşi sözlükte sayısız entry en beğenilenler arasına girdi. ama pereira savunma güvenliğini ön plana çıkaran, tüm takımının yarınlar yokmuşcasına koşmasını bekleyen vasat bir teknik direktör. oyunun hücum kısmında kesinlikle bir planı yok. fatih terim'i 2020-2021 sezonunda haklı olarak kadro istikrarını sağlayamadığı için eleştirdik. vitor pereira bu işin öyle bir bokunu çıkardı ki akıl alır gibi değil.

  aşağıda da belirtmiştim, fenerbahçe 2021-2022 sezonu başında çılgınlar gibi teknik direktör aradı. muhtemelen parayı bayılmaya da hazırlardı. ama kimseyi getiremediler. çünkü avrupa takımları futbolda teknik direktörün öneminin farkında. iyi teknik direktörler de bizim büyük takımlar kadar bütçesi olan büyük liglerin ortalama takımlarını bize tercih ederler göz önünde olmak için. yani öyle eskisi gibi rijkaard, mancini, del bosque gibi üst düzey teknik direktörleri ligimize gelmez. bugün fatih terim ile yolları ayırıp hoca arasak bulacağımız seviye bu işte. bu seviyeye diğer verebileceğim örnekler tudor, carvajal, bilic. hatta iyicene kötü olup skibbe de çıkabilir. fatih terim'in de yanlış yaptığı şeyler mutlaka var, ama vitor pereira gibi hocaları gördükçe yaşı elverdiği kadar devam etmesini doğru buluyorum.

  (bkz: #3270159)