resim
Victor Enok Nelsson
Takım:Galatasaray
Mevki:Stoper
Yaş:23
Boy:1.85
Uyruk:Danimarka
 • 1125
  sözleşmesinde yer alan 25 milyon euro çıkış maddesini kullanmak istediğimiz ama ne yazık ki daha az miktara elimizden kayacağını düşündüğüm stoperimiz. sevilla kafaya koymuş bizden koparacak bu kardeşimizi. futbolcularımız da gitmek için can atıyorlar bir burukluk olmuyor değil.
  önce marcao şimdi de nelsson sevilla sevdalısı olmuşlar. nelsson'un yeri çok rahat dolar o konuda bir şüphem yok.
 • 1126
  haluk yürekli'ye göre sevilla'ya transferime izin verin demiş futbolcu.
  nelsson'u severim. hem de çok. ancak böyle bir şey söylemişse yapılan sözleşmeyi önüne koyar, belirtilen rakamı getirmesini isterim.
  gelirse alnından öper gönderirim.
  parayı vermeyip pazarlık yaparlarsa "otur oturduğun yerde, antrenmanını yap, maçını oyna" der devam ederim.
  baktım yan çiziyor, doğru rezerv takım.
  burası galatasaray. her gitmek istiyorum diyene kendi istediği şartlarda yol verilecekse kilidi vuralım kapıya.
  nasıl porto, benfica, ajax futbolcu satarken ağzımızın suyu akıyor. bir de biz başarılı satış yapalım. yetti vallahi.
  nelsson ile ilgili tek olumlu satış serbest kalma bedelidir. bu adamın ab pasaportu var. marcao gibi değil. sonuna kadar kullanalım lütfen.
 • 1127
  gitmek istediğini söyleyen haluk yürekli olduğu için doğru olduğuna çok ihtimal vermiyorum ama doğruysa şu futbolcuların maaşlarını zamanında ödeyin de ellerine koz vermeyin. maaşını zamanında ödediğiniz oyuncu böyle geliyorsa da söyleyin kontratını yerine getirsin, galatasaray 4 yıl daha kontratı olan oyuncusunu hiçbir yere göndermek zorunda değildir, isterse satar isterse turşusunu kurar 4 sene kenarda bekletir. kimse galatasaray'dan büyük değildir.
 • 1129
  bırakın gideyim dediğine inanmıyorum. ki elimiz bu sefer güçlü. satmak zorunda değiliz bence. ki 30 haziran 2026 yılına kadar kendisinin bizimle sözleşmesi var. istediğimiz rakamı almadan salacağımıza ihtimal vermiyorum.

  şampiyon ol, dünya kupasında oyna ve git. kariyeri için bence çok daha güzel. ki bir de şampiyon olur, şampiyonlar ligi vitrinine çıkarırsak... yani özetle asla mecburiyetimiz yok.
 • 1131
  satmamamız gereken stoperimiz. ya da değerinden yüksek fiyata satmalıyız. fenerbahçenin kim min -jae satışında gördük. satıp iki vasat stoper aldılar, ümraniye maçında 3 lük oldular. satalım denayeri alalım deniyor. sevilla görmüyor mu denayeri. boşta dururken gidip o kadar para verip nelssonu almaya çalışıyor. nelssonu sattıktan sonra senin daha ucuza almaya çalıştıştığın stoperi neden sevilla almıyor. futbolun gerçekleri yüzünden. en kritik maçta ucuz stoper telafisi olmayan hata ile seni yakabilir.
 • 1134
  öncelikle şunu netleştirelim; elimiz marcao konusunda olduğu kadar güçsüz değil. nelsson'un sözleşmesinin bitmesine daha çok var ve avrupa birliği vatandaşı.

  sevilla'nın uygun fiyata alabileceği, elit bir stoper piyasada pek kalmadı. biz satış işini yapmayı beceremediğimiz için bonuslarla 20'li rakamları gördüğümüz an satarlar. bana kalsa çıkış maddesi olan 25 ödenmeli ve sevilla muhattap bile alınmamalı. net.
 • 1136
  bu olayı marcao olayı gibi ele almamak lazım. marcao işinde ipleri kaptırmıştık. kalmak istemeyen gider, sözleşme süresi ve yollamadığında alacağın performans, topçunun küsmesi vs vs. nelsson işi çok farklı. ne kadar anlaşırsa anlaşsın. hem uzun bir sözleşme süresi, hem serbest kalma bedeli var. ayrıca yollanmadığında kötü oynar, küser, performansı düşer gibi argümanlar da zor. çünkü dünya kupası var ve bu çocuk milli takım oyuncusu. düşük paralara yollanmaz da takımda kalırsa oynamama şansı, küsme, sabote etme şansı yok. kendi bilir, hem kariyerinden hem de dünya kupasından olur. üstelik milli olarak da geleceğin takım kaptanı olarak lanse ediliyor. yollamadığın zaman daha çok çalışması gerektiğini düşünmesi gerekir. şu an ivmelenme zamanı. marcao kendi işinde hem kontrat süresi hem alacaklı olması hem de milli olmadığı için kozları eline aldı. şu an nelsson için sevilla bu engelleri aşmak istiyorsa rakam belli. zaten böyle bir rakam olmayacaksa hiç macera aramaya gerek yok. yerini doldurmak ekstra zor.
  sevilla daha yeni iki stoperini 50+31=81 milyon eur rakama sattı. bu allah'sızları da ayrı değerlendirmek gerekir. 25'e bile alsalar 60-80 milyon serbest kalma koyacakları bir transfer bu.
 • 1137
  bence 20 kusur milyon euro’ya elden çıkarılabilir. illa 25 milyon euro diye ısrar edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. bu satışlar galatasaray’ın marketteki piyasası için çok önemli. sevilla popüleritesi yüksek ve düzenli olarak avrupa kupası kazanan bir kulüp. bizim oyuncularımızı tercih etmeleri hem bizim oyuncu transfer etmemizi daha da kolaylaştırır (çünkü genç ve yetenekli bir oyuncu almak istediğinde, adam bunların futbolcular sürekli sevilla seviyesindeki yerlere gidiyor ben de kendimi gösterirsem oralara sıçrayabilirim diye düşünür) hem de diğer kulüplere yapacağımız satışlar için referans oluşturur. sonuçta bizim sevilla ile bir oyuncu alışverişi için anlaşmamız yok. bugun sevilla olur yarın atletico madrid olur öbür gün dortmund olur vs. vs. eğer stoper mevkisi için alternatiflerimiz mevcut ve yerine anında takviye yapabileceksek, nelsson’un 20 milyon euro civarındaki satış işlemi onaylanmalı diye düşünüyorum. ayrıca avrupa’da yokuz. nelsson yapacağı piyasayı geçen sezon avrupa ligindeki başarılı sonuçlarımızla yaptı zaten. (deplasmanda gol yememe, maç kaybetmeme vs.)
 • 1138
  takımımızın danimarkalı stoperi. sanıyorum bizde 2026'ya kadar sözleşmesi mevcut ve 25 milyon euro'luk serbest kalma bedeli de mevcut. sevilla eğer almak istiyorsa, illa ki pazarlığa oturmamıza gerek yok, daha doğrusu pazarlık yapmamız için bir sebebp yok. serbest kalma bedelini nakit ödedikleri an, oyuncuyu alabilirler. marcao gibi, illa satmamız gerekecek bir oyuncu da değil. hoş ben danimarka dünya kupasında iyi iş yapsa bile 25 milyondan fazla bir bedel ile bize gelecek takım sayısının az olduğunu düşünüyorum.

  bazen insanlar fb ile karşılaştırmanın sorunlu olduğundan vs bahsediyorlar ama, kim min jae, gelirken 1 sene sonra gideceğinin pazarlığını yapmış adam. önüne serbest kalma bedeli eklenmiş. baktığınızda fb, bizim marcao'dan bile daha kötü bir durumda idi. ama adamlar o durumda bile serbest kalma bedelini bekledi ve anlaşmayı sağladı.

  nelson gibi 23 yaşında ancak, 28*29 yaşındaki bir oyuncu kadar profesyonel maça çıkmış adam bulmak zor tabii. ancak, yine 7-8 milyon civarına nelson ayarında olmasa bile stoper transferinin yapılabileceğini düşünüyorum.
 • 1140
  20 milyon euro teklif gelmesi durumunda satılıp satılmayacağının müzakere dahi edilmeyeceği futbolcumuz.

  bunu “sat sat sat” kafasıyla söylemiyorum. yarın siz başkan olsanız, kulübün mevcut durumunu görseniz, cebinizden para koymadan kulübün transfer yapamayacağı gerçeğiyle yüzleşseniz emin olun 20 milyon euro ıslak imzalı teklife saniye düşünmez nelsson’u verirsiniz.

  bunu dursun özbek özelinde söylemiyorum. eski efsane başkanlardan rahmetli selahattin beyazıt dirilse koltuğa geçse o da satar. şu konjonktürde 20 gelen teklifi yırtacak başkan yok. türkiye’de kulübü olan arap şeyhi olsanız “acaba mı” dersiniz. eğer topçu anormal yetenekli bir hücum oyuncusu değilse 20’ye stoper mevkisinde oynayan topçunu verirsin. garip değil bence.
 • 1141
  bonussuz 20 milyon €'ya satılırsa hiçbir şey diyemeyeceğim defans hattının bel kemiği. ama yok o olursa bu kadar yok bu olursa şu kadar dedirteceklerse hiç satılmasın.
  tabii ki öncelikle nelsson'un da ne istediği çok önemli, gitmek isteyen kimseyi tutmamalıyız. umarım scout ekibi yine 21-25 yaş aralığında potansiyel stoper adayları belirlemiştir. nelsson'un satılacağı kesinleşir kesinleşmez takviyelerin* yapılması lazım.

  ayrıca kendisi öyle bir futbolcudur ki gittiği anda arkasında derin bir boşluk bırakır, defans hattının iyiliğini sorgulatır. yeri doldurulmamaya gelmeyecektir.

  ekleme: erden timur şimdi nelsson için "hayallerim var, oynadığım bölgenin en iyilerinden olmak istiyorum." diyerek kendisiyle konuştuğunu söyledi. takımımız ve kendisi için hayırlısı olsun.
 • 1142
  20 milyon euro teklif gelirse, 1 euro yaklaşık 20 tl desek 400 milyon tl yapar. borcumuz yaklaşık 2,5 milyar tl. hani battık bittik dediğimiz borç. neredeyse toplam borcun %20si yapıyor. buna hayır diyecek başkan yoktur.

  o parayı akıllı değerlendirirsek takımın bütün ihtiyaçlarını karşılayabiliriz. iyi bir futbolcu kesinlikle ama yeri dolmayacak bir isim değil.

  o yüzden şimdiden yerine gelebilecek isimle ilgili araştırmaları yapıp olası transferi sonrası uçakları indirmek için hazır olmak gerekir. eylüle daha çok var denmemeli.
 • 1143
  sevilla’nın almak zorunda olduğu futbolcumuz. başka çareleri yok, başka futbolcu düşünemezler, kesin alacaklar ve nelsson’un gitmek istemesinin en ufak önemi yok. adam mecbur oynamak zorunda, yoksa kariyeri tepetaklak gider. bizim yönetimin elinde bundan büyük koz olamaz. 22+ bonservis alamamak gerizekalılık demek, kulübe ihanet demek. şimdiye kadar yaptıkları iyi işleri tek kalemde çizmek demek.
 • 1144
  haluk yürekli denen zat "nelsson gitmek istiyor" dediğine göre bizde kalmak için can atan futbolcumuz. mevzu bahis kişi, taraftarı yönetimlere veya oyunculara karşı kışkırtıp bu düzensiz düzenden nemalanarak evine ekmek götürdüğü için bu kişinin takımdaki belki en karakterli oyuncuyu sözleşmesi devam ederken başka bir takıma tav olmuş şekilde lanse etmesi çok öngörülebilir bir durum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın