resim
Ünal Aysal
Görev:Başkan
Takım:Kulüpsüz
Yaş:80
Uyruk:Türkiye
  • 9855
    2011-2014 yılları arası başkanlığımızı yapmış iş insanı. kulüp içi olaylara hiç değinmeyeceğim ancak kulüp dışı olarak amiyane tabirle en büllük sahibi başkanımız kendisi oldu. kendisinden sonra gelen rahmetli yarsuvatla başlayan düzenin adamı olan ya da düzene ses çıkarmayan yönetim furyamız devam ediyor gibi gözüküyor.

    ülkenin genel konjonktürü seneden seneye bile değişiyor, her türlü baskı ve kaos ortamı artık lineer şekilde artıyor. bu sebeple dönemleri kıyaslamak pek doğru olmayabilir ama her sene tarafımıza yapılan fahiş adaletsizlik ve hukuksuzlukları görünce insanın ister istemez -tekrar ediyorum kulüp içi hadiseleri kenara bırakarak- “acaba şu an ünal aysal başkan olsa ne olurdu” diye sorası geliyor.

    sen sabaha kadar ekonomini düzelt, transferini yap, güzel oyununu oyna farketmez, bu gibi gotham cityden hallice ülkelerde düzen seni istemedikçe ya da düzen değişmedikçe ka-za-na-maz-sın. makro ya da mikro, nasıl düşünürseniz düşünün, mevcut düzenin bizi istemeyeceği herkesin malumu sanırım. geriye bir tek düzenin değişmesi seçeneği kalıyor. kendisi bunu yapabilir ya da yapamazdı bilemem, ama değişmesi için her türlü kamu oyunu oluşturacağına, elinden geleni ardına koymayacağına emin olduğum tek karakter kendisi. kendisinin ve fatih hocanın yıllar boyu lahmacun&ayran gibi uyumlu çalışabildiği bir paralel evrende yaşamak isterdim.
  • 9856
    karar adamıydı popülist şeyler söyleyip uygulamaya geldiğinde üç maymunu oynamadı. işin siyasi boyutunda mevcut iktidarın en güçlü olduğu 2011-2014 yılları arasında dik durmuş bir başkandır. şike sürecinde bu ateş üflüyerek sönmez diyen, süper final saçmalığında oyun oynanırken kural değiştirilmez diyen, basketbol şubesinde final maçına şaibeli hakem çıkınca maça çıkmama dik duruşunu göstermiş bir başkandır. ondan sonra gelen hiçbir başkan bu kadar sert ve muhalif açıklamalarda yer almadı. hükümet bugünlerde çok daha güçsüz ve yakında gidecekleri herkes tarafından ön görülüyor buna rağmen ünal aysal’ın yaptığı muhalifliği yapabilecek bir isim yok. fenerbahçe maçından sonra tff’ye gideceğim deyip hakem hakkında 6 hafta konuşmama gibi saçma bir karar alan, üzerine ertesi hafta takımı malatya’da doğranan galatasaray’ın haklarını ne kadar savundukları ortada. en ufak bir olayda bizim takıma yağan cezalar örneğin marcao, fatih terim cezaları rakiplerde olduğunda alt limitten veriliyor. kulübün yek vücut olup, ciddi kararlar alması gerekiyor.