aynı isimdeki diğer başlıklar:
 • 6402
  sadece yönetimlerle değil galatasarayin çok fazla dinamiği bir araya gelerek bitirilmesi gereken galatasaray üzerinden çıkar kazanan topluluk.

  geçmişte kuran insanlar birikimli, kalbi galatasaray sevgisi ile atan insanlar. anılarına binaen de konuşmakta çekiniyorlar.

  galatasaray'ın dinamikleri bu haddinden fazla güçlenen çeteye artık dur demeli. kaba kuvvetle tehdit ve yıldırı ortamı yaratan, çıkarları ile galatasaray ters düşünce galatasaray'ı satabilen bu adamlar uzaklaştırılmalı.
 • 6403
  osmanlı'daki yeniçerilerin ortadan kaldırılması gibi ortadan kaldırılması gereken oluşum. galatasaray'ın bu tarikatçılara, bu serserilere, bu maşalara, bu bedavacılara, bu sucuk ekmek için adam vuracaklara ihtiyacı yok. ihtiyacı olmasını geçtim bunlar kendilerini bi halt zannettiklerinden kulübü yönetmeye, kulübün en büyük efsanesine laflar söylemeye, "onu biz getirdik" deme cürretini kendilerinde bulmuşlar.

  acilen kulüple tüm ilgileri kesilmeli. zaten bunların para musluklarını kestiğin an çil yavrusu gibi dağılacaklar. eğer bunların ortadan kaldırılması gecikirse tıpkı aziz yıldırım'ın fenerbahçe taraftarını böldüğü gibi bunlar da bizi bölecekler. bu hadsizler emre akbaba, vedat muriqi, irfan can kahveci transferlerine bizzat dahil olup kulübü maddi ve manevi zarara da uğratmışlardır. bunlar çok çabuk unutuluyor.

  galatasaray gibi ülkenin en aydınlık kesimlerini içinde barındıran kurumun bu tarikatçı serserilerden acilen kurtulması gerekiyor.
 • 6404
  tişört, atkı, bere vb. ürünlerde galatasaray yerine ultraslan amblemini veya yazısını kullanmalarına ayar olduğum oluşum. kardeşim siz galatasaraylı mısınız yoksa ultraslan diye başka bir takım var da onu mu tutuyorsunuz?

  telif falan anlarım, sen de galatasaray amblemini çağrıştıran bir sembol kullanırsın, galatasaray yazmazsın da misal gltsry yazarsın falan. koskoca ultraslan yazısı neyin nesi?
 • 6405
  kuruluş amacından sapmasını geçtim, haddini fersah fersah aşan taraftar grubu. tribün özelindeki mükemmel işlerine rağmen kendisinden başka hiç kimseye yaşama imkanı vermeyen kibirli ve faşist tavırlarını bir kenara bıraksak bile fatih terim'i biz getirdik tarzı açıklamalar ile kulübün transfer işlerine karışmaya gidecek kadar had bilmezlikleri artık müsamaha gösterilemeyecek noktaya geldi. bu zamana kadar verilen hiçbir emeği yok saymak istemem ama fatih terime hakkımı helal etmiyorum diyecek kadar gözü dönmüş yöneticileri olan bir grubun varsa büyükleri ve abilerinin siz ne yapıyorsunuz diyip kendisine getirilmesi ve haddinin bildirilmesi gerekir. aksi takdirde hali hazırda yaptıkları gibi kulübe zarar veren bir noktada olacaklar ki tüm galatasaray taraftarının birleştiği tek nokta olan hiç kimsenin galatasaray'dan büyük olmadığı gerçeği ile daha acı yollardan yüzleşeceklerdir, yüzleşmeleri de gerekir.
 • 6406
  tüm sözlüğün nezdinde teşekkür ettiğim oluşum.

  şu güzel sözlükte kimileri terim’i istiyor, kimileri istemiyor. kimileri burak elmas’ı istiyor, kimileri metin öztürk’ü istiyor. kimileri okan buruk bir gün teknik direktörümüz olsun diyor kimileri asla kabul etmiyor. ama bu tarikatçı, biatçı, kim kesesini dolduracaksa ona sırtını veren oluşuma karşı tüm sözlükteki bakış aynı. bizi kenetleyebilen ender şeylerden.

  edit: umuyorum ki yakında stadımızdan uzaklaştırılır, düzgün bir yönetimle, hadlerini bilerek, ceplerinden koyacakları parayla aldıkları biletlerle stada dönerler.
 • 6411
  azalarak bitmesini umduğum oluşum. eskiye döner belki diye ümit ediyordum ama anladım ki boş bir umut bu.

  uğura yapılanların benzeri statta kendilerinden olmayanlara da yapılıyordu. önceleri ağırlıkla kuzey tribünündeydiler. sonra tümör gibi güneyin üst bloklarına sıçradılar. keyfimizin içine ettiler sağolsunlar. maça etki eden, takımı ateşleyen bir aksiyonları olsa yine bir şey demeyeceğim. bütün maç arabesk besteler, bağırmayana hakarete varan efelenmeler, milletin para verip aldığı koltuğu işgal etmeler, burası benim deyince topluca üzerine yürümeler. it kopuk ne varsa dolmuş içlerine.

  ne zaman bunlar hakkında bir entry girsem ofsayta düştüm, her defasında da içlerindeki emekçi genç arkadaşları ayrı tuttum. ama artık o noktayı geçtik. o arkadaşlar da tepkisini gösterecek. emeğinin, sevgisinin suistimal edilmesine izin vermeyecek. ultraslan o mafya bozuntusu reisleriniz değil gençler, ultraslan kimseden icazet almadan gece gündüz galatasaray’la yaşayan, emek veren, koşulsuz destek verenlerdir. yani siz. en azından benim bildiğim ve hatta zamanında üyesi olduğum ua öyleydi.
 • 6412
  stadyumlara seyirci alma yasağının kalkmasını istemiyor olma sebebim.

  allah korusun bu sene tribünde olsalar 'mustafa cengiz istifa' veya 'imparator fatih terim' diye bağıran taraftarlara saldırırlardı. fatih hocaya, futbolculara küfür ederlerdi. ne de olsa yapmadıkları şey değil. ergin ataman'a yaptıkları rezillikleri, dursun özbek istifa diye bağıranlara saldırmalarını unutmadık.

  herkesi tehditle sindirmeye çalıştıkları şu ortamda bunlarla ilgili gerçekleri tv'de çatır çatır söyleyen uğur karakullukçu'ya cesaretinden ötürü bir galatasaray taraftarı olarak teşekkür ederim. aynı cesareti galatasaray başkanlığına aday olmuş koca koca adamlardan da bekliyorum.
 • 6413
  sözlükte 2010 yılında gerçekleri yazdığımda, (bkz: #517130)altımdaki entrylerde siz nasıl eleştirirsiniz adamların gırtlakları patladı maç boyu susmayan taraftarlar diye yorumlar yapılmıştı. bunlar kendilerini galatasaray taraftarını temsil ettiğini sanıyor. bir çok gerçek taraftarın hakkını yiyorlar. hele bildiri falan yayınlıyorlar ya, aklımı yitiriyorum o anda. burda bir çoğunuz hatırlamaz ancak hatırlayanlar çok iyi bilirler stada çökme hikayelerini. dün uğur’u nasıl dövdülerse, 2004-2006 yılları arasında o çok sevilen, vefat eden kurucularının önderliğinde trübünde çok adam dövdüler. 2006 yılında denizli maçında eski açığı bastılar yürüyedurdan kalan son tayfayı dövüp trübünden attılar. oraya uauniyi yerleştirdiler. yani olurda seyircili maçlar başlarsa, stadda menfaatlerinin aleyhine ses çıkartırsanız dayağı yersiniz haberiniz olsun.
 • 6414
  gözümün önünde yaşlı başlı adama sırf ergin atam için tezahürat yaptı diye uçan tekme atan adamları barındıran oluşum. uğur karakullukçu'ya saldırmaları bu nedenle şaşırtmadı. hatta açıklamalarını twitter'da görünce kesin başına bir iş gelecek diye de düşünmüştüm. maalesef yanılmadım. dertlerinin artık galatasaray olmadığı çok açık bu grubun. umarım yeni gelen yönetim bu güruh ile diğer yönetimler gibi ilişkiler içine girmez.
 • 6415
  parti gençlik kolları örgütü olarak çalışan, tarikatik, mafyatik oluşum. galatasaray onlar için konforlu bir kılıf. hem daha popüler kılıyor hem de koruyor. bunun dışında meşhur youtuber mafyadan ya da rant yiyen siyasi yakınlarından farkları yok. eskiden maça gidiyorlardı, şimdi o da yok. arada bir açıklama, tweet yetiyor. açın twitter sayfalarına bakın. galatasaray’dan çok siyasi içerikli paylaşımları var.

  işin kötüsü hiçbir başkan adayı da kendilerini karşısına alamıyor. bir yandan ciddi ciddi hocanın başkan olması gerektiğini düşünüyorum.
 • 6420
  görüşüm sabittir. önceden iyi insanların kurmuş olduğu sonrasında ise kokuşmuş olan oluşumdur.

  madem kendisi artık stadyumumuzda istenmiyor, o zaman bi zahmet karşıt görüşlüler stada gelip kendi oluşumlarını kurmalıdır. öyle sosyal medya tepkisiyle, yönetimle falan lağvedilmez bunlar. sahi ultraslandan başka bir oluşum var mı stadyuma gelen?
 • 6421
  maalesef artık işi ticaretten öte bir boyuta taşıdılar. zamanında kuzey tribününden bilet alabilmek için kulübe değil de bu oluşuma başvurmak zorunda kalıyorduk. o derece bir saçmalık olduğu dönemler oldu. ciddi büyük paraların döndüğü bir gerçek. dolayısıyla farklı oluşumlara, gruplaşmalara asla izin vermiyorlardı. şiddet zaten tek seçenekleri.

  taraftarlık bahane, paraları götürmek şahane.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!