• 428
  besiktas sezon oncesinde ulke puani kasmak istiyoruz. bize limit arttirin diyen bir baskana ve taraftara sahip degil miydi. gel zaman git zaman ilk uc macta sifir puan topladiniz. dun gece* teknik direktorun maci sans ile kaybettiklerinin altini cizerken, gruptada sanslarinin kalmadigini dile getiriyor. kazanirsin kaybedersin mactir. yetersizsindir bunlar kabullenilecek seylerdir. sizde vizyon hic yok mu arkadas... nasil bir vizyona sahip olduklarini aslinda hepimiz biliyoruz. ulke puani diye ancak galatasaray uzerinden algi kastirirsiniz. sizden gelecek ulke puani gelmez olsun rezil rusva olun yeter.
 • 429
  sanılanın aksine son 10 yılda türk takımları içerisinde en çok galatasaray’ın katkı sağladığı puandır.

  https://kassiesa.net/...d5/trank10-2022.html

  adamlar senelerdir öyle bir algı kastı ki avrupada beşiktaş’ın uçtuğu galatasaray’ın süründüğü gibi bir tablo oluşturuldu. beşiktaş’ın son maçlarda ki kötü durumu bile yeni yeni konuşulmaya başlanıyor. beşiktaş son 16 maçın 12’sini kaybetmiş yanlızca ikisini kazanmıştır. kazandığı iki maçta slovan bratislava ve sarsporg karşısında. üstelik bu iki maçı da uzatmalarda attığı gol ile kazandılar. * bizi ise spor medyamız sağolsun her maçtan sonra dile getirdi. en son 40 maçta 6 galibiyete kadar götürmüşlerdi işi. lazio maçından sonra baktılar sayı artıyor konuşmamaya başladılar.

  bir başka bilgi daha vereyim. fatih terim takımın başına geçtiğinden beri en çok puan toplayan türk takımı da galatasaray.

  https://kassiesa.net/...thod5/trank2023.html

  yani şu durumu nasıl evirip çevirip yalan yanlış anlatıyolar anlamıyorum. ülke de o kadar gazeteci var benim 30 saniyede ulaştığım verileri bulup doğrusunu yayınlayamıyorlar mı ? kulübümüzün bile bu işin üstüne gitmesi gerekir. avrupa maçlarında galatasaray inanılmaz bir karalamaya maruz kalıyor. doğru olan bilgiler kulüp tarafından yapılacak çalışma ile açıklanmalı ve herkes susturulmalıdır. algılar ile galatasaray’a saldırılmaya izin verilmemelidir.
 • 430
  takımlarımızın anlamsız yere kastıkları ve her zaman çeyrek final dışında bir kategoriyi başarısızlık olarak gördükleri bir puan bu. halbuki, her takımımız her yıl istikrarlı bir şekilde 4 -8 puan aralığında bir puan heeflese hem ülke puanı hem kulüp katsayıları oldukça iyi yerlere gelir. mesela bizim puanımız şu an 20. 2021-2022 sezonunda 8 puana ulaşsak toplam 25 puanımız olacak. her yıl 5 puan ile kapatsak yine aynı noktaya gelecektik ki bizim gibi beşiktaş, fenerbahçe, trabzon her yıl 5-10 puan aralığını hedeflemeli ve kadrosunu bu sürdürebilirlik üzerine kurmalıdır. diğer anadolu takımları da 2-5 puan arasını hedeflemeli ve kadroyu buna göre kurmalılar. zaten bir süre sonra her yıl belirli kupalara eleme oynamadan katılma, az eleme oynama, seribaşı olma gibi haklara tüm kulüpler olarak sahip olacağız zaten. ancak biz bir yıllık başarı için pahalı kadrolar kurup başarılı olsak da olmasak da ertesi sene batıyoruz. bu sefer sıfır puan çekiyoruz. düşünün her yıl 6-8 puan alacak bir galatasaray 5 yıllı süreçte sürekli olarak 30-40 arasında bir katsayıya sahip olacak. ayrıca, sürekli listenin orta üst sırasında ve avrupa kupalarında olacağı için de oyuncular için makul fiyatlarla gelebilecekleri bir kulüp olacak. bu yılı en az 8 puan civarında kapatmalıyız.