• 256
  fenerbahçeli boşluk taraftarları tenzih ediyorum, o trollerin sözünün zaten kıymeti yok, kendisi euro 2020 de konuşulması gereken en son oyuncumuz bile olabilir. açık ara en rezil hocanın ve o hocanın takımının kalecisi olmak gerçekten kolay değil. kaldı ki bizi çoğu maçın fark olmasından kurtarmıştır da. turnuvaya o kadar ait değiliz ki açık ara en çok gol yiyen, açık ara en çok kurtarış yapan oyuncusu da kendisi. bu şartlar altında uğurcan’ı fenerli troller dışında konuşan onlar kadar art niyetlidir.

  https://gss.gs/1dQ.jpeg
 • 257
  refleksleri kuvvetli bir kaleci.

  genel anlamda iyi bir kaleci olduğunu da düşünüyorum.
  ancak şahsen, ingiltereye transfer yapacak 20 milyonlar getirecek haberleri hiç gerçekçi gelmiyor.

  kendisi gelen topları çelebiliyor doğru ancak üst seviye dediğimizde topu çelmek yetmez, topu kornere ya da rakibin uzanamayacağı bir yere çelmek gerek.
  muslera bu konuda çok çok iyidir.

  uğurcan sıkça topu içeriye çeviren bir kaleci.

  ikinci nokta topu yakalamada çok çok başarılı değil, çoğunlukla sektiriyor/çeliyor.
  muslera bu konuda da çok iyidir.

  bir istatistik var mı merak ediyorum, kaç kurtarışı var, bu kurtarışların kaçı rakibe sektirilmiş ve dönüşünde gol olmuş.
 • 260
  gayet iyi bir turnuva geçirmiş kaleci. kendisinin oyunu başlatma noktası dışında pek bir sorununu göremedim ancak milli takım havuzundaki hiç bir kalecinin ayakları iyi değil. fenerbahçeliler uğurcan çakır'ın euro 2020 de yediği her gol sonrası altay bayındır'ı gündeme getirdiler. insanlarda da gerçekten hatalı gol yiyor algısı oluştu. oysa gerçek çok farklı, uğurcan çakır olmasa biz bu turnuvada daha fazla gol yerdik. altay bayındır algısı öyle bşr başını alıp gitmiş ki 20 haziran 2021 isviçre türkiye maçında yediği 3. golde ciddi ciddi üzerine gelen topu tutamadığını iddia edenler vardı.
 • 261
  ne ligdeki, ne de euro 2020'deki performansını beğenmediğim kalecidir. bazı futbolcular vardır, yüzüne, kafasına, tipine bakınca adama güven verir. bu adam bana endişe veriyor. euro 2020'deki üç maçta mağlup olmamızın nedeninin topu sıklıkla ileri dikme/uzun oynama sevdası olduğunu düşünüyorum. bu sevda nedeniyle sıklıkla hata da yapıyor. ayrıca bu uzun oynama sonucunda milli takım geriden organize çıkamadığı için topun sürekli rakipte olmasından kaynaklanan büyük bir aksama yaratıyor. defans sürekli savunma yapmaktan strese giriyor. takım top ileri gitti diye ileri koşarken bir anda herkes hurra geri yardırmaya başlıyor falan. bu adamın ayakları kimine göre iyi olabilir, topu ileride bir oyuncumuzla buluşturuyor olabilir ya da top bir oyuncumuza değmiş olabilir. bakın bunu kendi isteğiyle değil de filozof şenol nedeniyle de yapıyor olabilir, bilemem. ama benim için sonrası önemli. topla buluşan oyuncu genellikle yalnız mı kalıyor? evet. topu kafayla rakibe mi atıyor? evet. devamında organize atak oluyor mu? hayır. bireysel çabaya mı muhtaç kalıyoruz? evet.

  mesela topu en ileride burak yılmaz'la buluşturması takım organize bir atağa çıkamadığı için anlamsız. ya da çizgideki beklere sert gönderdiği toplar anlamsız. kaybolup gitti hep ataklar hep böyle. ya da bakıyorum mesela topu atmış cengiz'e, cengiz'den üç kişiyi geçip mucize gol atmasını bekliyoruz. sonra da diyoruz ki puu cengiz rezil oynuyor. evet iyi oynamadı ama adamın canı çıktı kardeşim bu uğurcan'ın attığı topları yakalayacam diye. aynısını burak da yaşadı. istop mu oynuyoruz, niye dikiyorsun kardeşim boyuna topları ileri? takım halinde çıkmak deyimine karşı sıkıntısı var, net.

  ayrıca bu adamı başta online yemekzerzevatının sahibi olmak üzere medya kasıtlı olarak çok pohpohluyor. kaygıları trabzonspor'a iyi bir gelir sağlamak sanırım. ya da menajerler, emin değilim.

  olağanüstü yetenekli bir kaleci olduğuna asla inanmıyorum. kötü bir kaleci de değil, belki. ancak sıklıkla hem burada, hem de sosyal medyada övülmesini kesinlikle anlamsız buluyorum.

  vasata ya da ortalamaya vasat ya da ortalama diyelim lütfen. bu adam euro 2020'de vasattı ya da ortalamaydı, şu performansla değeri çok net bir kaç milyon euro düşmeli ve kariyerine trabzonspor'da devam etmeli. bir ihtimal fransa ya da almanya ikinci liginde falan da oynayabilir.
 • 262
  bu sene fener şampiyonluk potasında kaldıysa eğer (son maçta şampiyonluğu kaçırdı) kaleci altay sayesindedir. adam muslera modunda takıldı durdu. altay performans olarak bu sene uğurcan'dan 10 kat daha iyi performans göstermiştir. uğurcan form'da falan değildi, eğer bildiğimiz gibi oynasa bir maça damga vurabilecek potansiyel'de kaleci olduğunu hepimiz iyi biliyoruz.

  kendisinin bu kadar eleştirilme nedeni şenol'un trabzon'a kıyak yapmak için kendisini ilk 11 sürüp olur da parlarsa büyük paralara avrupa'ya satışını yapmak. bunu herhalde en safımız bile anlamıştır. taylan, kerem 1 dk süre bile alamadı. siz hala o kadronun adil bir yönetim anlayış ile seçildiğini mi sanıyorsunuz?
 • 264
  ozan tufan ile alakası olmayan kaleci. ozan tufan şenol güneş'in bursaspor'dan evladı gibi ozan tufan fenerli diye değil evlat kontenjanından oynuyor uğurcan bence bu ligin muslera sonrası en iyi kalecisi fakat psikolojik bazı sıkıntıları var bu turnuvada bunu net gördük nedeni ise geçen sene bu adam boşuna trabzonspor'da kaldı 16 milyon -17 milyon euro teklifler vardı ts başkanı bir iki milyon euro için vermedi buda uğurcan'ı olumsuz etkiledi.
  uğurcan trabzonlu değil hatta trabzonspor taraftarı bile değil neden kalsın adam?
 • 265
  fenerbahçe medyası tarafından milli takımın euro 2020 başarısızlık gerekçesi olarak gösterilen kıymetli kaleci. adı geçen medya objektif analiz yapabiliyor mu bir de buna bakarsak kendi takımları özelinde her seferinde yanlış analiz yapmayı başaran; sorunu çok farklı yerlerde arayan ve çözümü de bu sebeple yanlış şekilde uygulamalarla çözememiş olan bir topluluktam bahsediyoruz. uğurcan çakır milli takımımız seviyesinde son derece yeterli ve başarılı bir sporcudur.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!