• 2318
  aklı fikri galatasaray'ı eleştirmek olan yorumcu. bana mı denk geliyor anlamıyorum ama çok gereksiz yorumlarda bulunuyor.
  vole youtube kanalını pek izlemezdim. hatta ciddiye bile almazdım. ancak sözlük içinde yazılan yorumlardan sonra dinleyim bakayım neler olacak dedim. biraz sardı açıkçası ve bir kaç haftadır yer yer dinliyorum.
  son takıldığım nokta şu.
  17 ekim 2021 trabzonspor fenerbahçe maçından sonra serdar ali trabzonspor'un iyi futbolundan ziyade hakemi konuşmuştu. çok ağır ifadeler kullanarak yüklenmişti. ancak trabzonspor iyi oynamış kötü oynamış fikir beyan etmedi desek yeridir.
  ancak bizim galatasaray'lı olarak bildiğimiz uğur karakullukçu 25 ekim 2021 beşiktaş galatasaray maçı ardından yediğimiz ikinci gol öncesi faul olduğunu ancak bakın burası çok önemli faul dahi olsa galatasaray savunmasının o hatayı yapmaması gerektiğini belirtiyor.
  allah aşkına uygulanmayan kural yüzünden mağlup olmuşsun hala çakma derdindesin. bırak defans hatasını bırak terim'i savun ya bir kere olsun de ki "aydınus hatalıdır gol olmasa maçı çıkaramazdı bjk".
  fener ve beşiktaşlı yorumcular hakem hatası oldu mu ortalık yangın yeri,bizim yorumcular "e hata yapmasın takım".
  hasan şaş'ın ünlü lafı hagi vurunca bir şey yok ben vurunca aoovv.
  biz vurunca aaoovvv onlar yapınca e hata yapmasın takım.

  https://www.youtube.com/watch?v=E7KBKSCwWw8

  dediğim dakika ise; 1:12.00 sonrası.
 • 2320
  objektif olma konusuna fazla takılan yorumcu. öyle ki ali sami yen’de maç izlediğini söyledikten sonra her seferinde vodafone ve kasımpaşa stadında da maç izlediğini söylüyor. bir de başka takımlar hakkında konuşurken sürekli kullandığı galatasaray olsa daha ağır eleştirirdim sözü bu tavrının tezahürü. aklı selim yorumlarına rağmen kendisini galatasaray’ın savunucusu olarak görecek diğer kulüp taraftarları için her halükarda öyle olacak. beraber program yaptığı serdar ali ve ali ece’nin böyle bi derdinin olduğunu sanmıyorum ama ali ece black sabbath’tan girip 82 dünya kupası’ndan çıkmadığı sürece dinlerim, bunun için ‘beşiktaş benim umrumda değil’ demesine gerek yok.
 • 2321
  galatasaray'ı fazla eleştirmesi taraftarlığının ve galatasaray kültürünün tezahürü olan futbol yorumcusu arkadaşımız. galatasaray kültürü hakemlerin arkasına saklanmayı, bahanelere sığınmayı uygun bulmaz ve hakem hatalarına rağmen öncelikle kendi hatalarını dile getirir. bu kültür bizim rakiplerimizden yukarıda olma sebeplerimizden birisidir ve kendisi bu yolda devam etmelidir.
 • 2323
  katıldığı programlarda galatasaraylı kontenjanından bulunuyor gibi olsa da kendisini tarafsız bir yorumcu olarak konumlandırmak isteyen yorumcu. bu nedenle kendisini galatasaray sözcüsü gibi değerlendirip klübümüzün haklarını savunmasını beklememek lazım. tabi kendisi de tarafsız bir yorumcu olarak görülmek istiyorsa galatasaray ile ilgili yalan yanlış floryada altyapıya yemek tarzı "içeriden" bilgi vermeyi bırakması gerekiyor.

  ben kendisini serdar ali çeliker ve ali ece'ye katlanamadığım için dinlemiyorum. 2020-2021 sezonunda mustafa demirtaş hatrına voledeki çekirdekçi tayfa programlarının bir kısmını izledim. son izlediğimde şampiyonluk maçları öncesi göztepe'yi bir önceki hafta küme düşmüş gençlerbirliği'ne karşı rotasyon yaptığı kadrosuyla değerlendiriyordu. tam detaylarını hatırlamıyorum, açıp tekrar izlemek de istemiyorum açıkçası. örnek olarak göztepe'yi beykan şimşek üzerinden değerlendiriyordu ama beykan şimşek doğru dürüst süre bile almıyordu sezon genelinde. tüm sezon süper lig üzerine program yapıp son maçta göztepe hakkında pek fikrinin olmaması bana yaptığı işte çok da ciddiye alınacak biri olmadığı* izlenimini hissettirdi. yine de serdar ali çeliker ve ali ece'den iyidir, futboldan da anladığını düşünüyorum. yani demek istediğim, istediğini söylemekte özgürdür. çok sinirinizi bozuyorsa dinlemezsiniz olur biter.